Pasif Taşıma

Sponsorlu BağlantılarBu makalede Pasif Taşıma ve Pasif Taşıma Çeşitleri Nelerdir hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Pasif Taşıma Nedir (biyoloji) ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.


Pasif Taşıma Nedir (biyoloji)

Pasif Taşıma Nedir (Biyoloji)

Pasif Taşıma :
Maddelerin taşınmasında hücre enerji harcamıyorsa bu taşımaya pasif taşıma denir. Pasif taşımada madde, çok yoğun ortamdan (çok olduğu yerden) az yoğun ortama (az olduğu yere) geçer. (Arabanın yokuş aşağı inmesi).
Pasif taşıma osmoz ve difüzyon olmak üzere iki şekilde gerçekleşir.

• Osmoz : Çözen maddenin (sıvının) çok yoğun ortamdan az yoğun ortama
geçmesi.

• Difüzyon : Çözünen maddenin çok yoğun ortamdan az yoğun ortama geçmesi.

Etiketler:Pasif Taşıma Pasif Taşıma Çeşitleri Nelerdir Pasif Taşıma Nedir Pasif Taşıma Özellikleri
Büyük Okyanus: Büyük Okyanus veya Pasifik Okyanusu, Amerika, Asya ve Okyanusya kıtaları arasında ve dünyanın en büyük okyanusu.
Pasifik Cephesi (II. Dünya Savaşı): Pasifik Cephesi, Pasifik Okyanusu ve adalarını, Güneydoğu Asya'yı ve Çin'i kapsayan 7 Temmuz 1937 ile 14 Ağustos 1945 tarihleri arasındaki savaşların sürdüğü cephedir.
Pasifik sombalığı: Oncorhynchus ya da Pasifik somonu, Salmonidae familyasının sadece Kuzey Amerika'da bulunan bir balık cinsi.
Pasifizm: Pasifizm, uyuşmazlıkların çözümü ya da çıkar sağlama aracı olarak savaşa ve şiddete karşı olmak demektir.
Pasifik Savaşı: Pasifik Savaşı şu anlamlara gelebilir:
Taşıma katmanı: Taşıma katmanı, ulaşım katmanı veya 4. katman (İngilizce. Transport Layer) üst katmanlardan gelen veriyi ağ paketi boyutunda parçalara böler.
Taşıma merkezi: Bir hava taşıtının taşıma merkezi, tüm taşıma yüzeylerinin yarattığı taşımaların bileşkesinin etkidiği düşünülen yerdir.
Taşıma kapasitesi: Taşıma kapasitesi, bir vasıtanın taşıyabileceği maksimum yük kapasitesini ifade eder. Otomobillerde boş ağırlık üzerine tam dolu durumda depo ağırları, koltuk sayısı kadar insan (ort.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir