Pisagor Bağıntısının Günlük Hayatta Kullanımı

Sponsorlu Bağlantılar
konu matematik proje varda Pisagor Bağıntısının Günlük Hayatta Kullanımı Pisagor Nerelerde Kullanılır pisagor bağıntısı nerelerde kullanılır pisagor bağ..Pisagor Bağlantısının Günlük Hayatta Kullanım Yerleri…

Arkadaşlar matematik performans ödevim varda yardım edermisiniz?

Konu: Pisagor bağıntısının 3 farklı ispatını yaparak; günlük hayatta nerelerde kullanıldığını örnekler üzerinden açıklayan araştırma yapınız. Araştırma sonucunuzu proje olarak yazınız.

Şimdiden Teşekkürler…!

Etiketler:pisagor bağıntısı nerelerde kullanılır pisagor bağıntısının günlük hayatta kullanımı pisagor nerelerde kullanılır pisagor teoreminin günlük hayatta kullanımı pisagor bağıntısının kullanıldığı alanlar pisagorun günlük hayatta kullanımı pisagor bağıntısının kullanım alanları pisagor bağıntısı kullanım alanları pisagor bağlantısının hayattaki önemi pisagor vikipedi pisagor bağıntısı günlük hayatta kullanımı mevcut mudur pisagor bağıntısı örnekleri pisagor bağıntısı kullanıldığı yerler karenin kullanım yerleri yapılan buluşlarıngünlük hayattaki kullanımları pisagor bağıntısının 3 farklı ispatı pisagor bağıntısının kullanıldığı yerler pisagorun kullanım alanları pisagor kullanım alanları pisagor bağıntısı günlük hayatta kullanımı
Pisagor teoremi: Pisagor teoremine göre bir diküçgende dik kenarın yani hipotenüsün bir kenarını oluşturduğu karenin alanı diğer iki dik kenarın birer kenar olarak oluşturdukları karelerin alanları toplamına eşittir.:
Pisagorculuk: Pisagor ve takipçileri tarafından benimsenen ezoterik ve metafizik inançlar için kullanılan bir terimdir Pisagorculuk (Pythagoreanism).
Pisagorik ortalama: Klasik olarak üç değişik Pisagorik ortalama vardır: Bunlar aritmetik ortalama (A), geometrik ortalama (G) ve harmonik ortalama (H) olup şu formüller ile tanımlanılırlar.:
Pisagor inisiyasyonu: Pisagor inisiyasyonu, Pisagor’un Güney İtalya’daki bir Dor site-devlet’i olan Croton’da uyguladığı inisiyasyon biçimidir.
Gazete: Gazete, haber, bilgi ve reklam içeren, genellikle düşük maliyetli kâğıt kullanılarak basılan ve dağıtımı yapılan bir yayım olup halka güncel olaylara ilişkin bilgi verme amacı gütmektedir .
Günlük Kabul Edilebilir Alım Miktarı: Günlük Kabul Edilebilir Alım Miktarı (GKEAM) [ İngilizce: Acceptable Daily Intake (ADI) ] olarak bilinen bu değer gıdalarla birlikte alınan maddelerin ömür bıyunca insan sağlığında olumsuz etki yapmadan kullanılabilecek günlük kullanım miktarıdır.
Anadolu sığla ağacı: Anadolu sığla ağacı (Liquidambar orientalis), Altingiaceae familyasından dünyada yalnızca Türkiye'de Fethiye ve Muğla civarında yetişen endemik sığla ağacı türü.
Tür resmi: Tür resmi ya da janr resmi ya da genre resmi ya da günlük yaşam resmi (İngilizce: Genre Painting, Fransızca: Peinture de Genre), ressamların belli bir daldaki ya da türdeki konuları özellikle de günlük yaşamdan kareleri çizdikleri resimlere verilen isim.
Hayatta kalma-korku oyunu: Hayatta kalma-korku oyunu, tipik olarak klostrofobik mekanlarda ve genellikle üçüncü-şahıs perspektifinden oynanan, çoğunlukla oyuncunun zombi veya başka türlü doğaüstü düşmanlara karşı kurtulmak için mücadele verdiği oyun türüdür.
Hayattan Korkma: Hayattan Korkma, Berrin Dağçınar'ın yazıp yönettiği 2007 yapımı bir dram filmidir. Zeki Alasya, Tarık Pabuççuoğlu ve Hakan Boyav'ın başrolde olduğu film, oğlunun bir hastalıktan dolayı kör olma tehlikesi ile karşı karşıya gelmesi üzerine Talat isimli bir mandıracının iki arkadaşı ile birlikte tedavi için gereken parayı bulmaya çalışmalarını konu almaktadır.
Hayatta Kalma: Trekking, dağcılık, mağaracılık, kampçılık gibi doğa sporlarında hayatta kalma bilgi ve becerileri çok önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir