Portakal Ağacı Antep Kebabi

Sponsorlu Bağlantılar
ama biber dizin dursun ekmek iyi kg maydanoz serin siz soyun varsa Portakal Ağacı Antep Kebabi Kebap Çeşitleri Oktay Usta Antep Kebabı portakal ağacı antep kebabı portakal ağacı antep k..Antep Kebabı

önce köfte harcı: yarım kg. az yağlı kıyma (iki kere çekilmiş olursa daha iyi olur), 2 ekmek içi (ufalanmış), 1 yumurta, tuz, karabiber, maydanoz, yarım çay bardağı ay çiçek yağı. tüm malzemeleri iyice karıştırıp harcı yapın. eğer zamanınız varsa bir gece buzdolabında bekletin, yoksa siz diğer malzemeleri hazırlayana kadar buzdolabında dursun. diğer malzemeler 4 patlıcan, 8-10 sivribiber, 5-6 domates, 20-25 arpacık soğanı (veya 2-3 normal soğan), 1 baş sarımsak, yarım çay bardağı zeytinyağı. patlıcanları yıkayıp alacalı soyun. sivribiberlerin içlerini çıkarıp ikiye bölün. domatesleri soyup halka halka doğrayın, soğan ve sarımsakları da soyun. patlıcanları köfteyi hazırladıktan sonra soyacaksınız. köfte harcını çıkarıp yuvarlak köfteler yapın. patlıcanları alacalı soyun ama suya atmayın. fırın kabına bir patlıcan bir köfte olacak şekilde dizin sonra soğan, sarımsak ve biber karışımını üzerlerine SErin en son olarak da domatesleri koyun yarım çay bardağı zeytinyağını gezdirin. üzerini alimünyum folyoyla kapatıp önceden ısıtılmış 250C fırının en alt sırasına yerleştirdiğiniz telin üzerine koyun. yaklaşık bir saat köfteler ve patlıcanlar pişene kadar pişirin. pişirme süresinin son on dakikasında alimünyum folyoyu çıkararak pişirin. (böylece üzerlerinin kızarmasını sağlamış oluyorsunuz…)

Etiketler:portakal ağacı antep kebabı portakal ağacı antep kebabi kebap çeşitleri oktay usta antep kebabı antep kebabı portakal ağacı patlıcan çingene kebabı portakal ağacı patlıcan kebabı tarifi
Portakal Yolu: Portakal Yolu, üç lise öğrencisi arasında oluşan bir aşk üçgeninin büyülü bir şekilde anlatılmış fantastik hikâyesidir.
Portakal suyu: Portakal suyu, ilk olarak İsa'dan sonra beşinci yüzyılda, hintliler tarafından icat edilmiştir. Hintli bir dokumacının susuzluğunu gidermek için bulduğu bu karışım, daha sonraları diğer meyvelerin de suyunun sıkılıp içilebileceğini kanıtlamış ve dünyada geniş yankı uyandırmıştır..
Portakal Yokuşu: Portakal Yokuşu Ortaköy'den başlayıp Boğaziçi Köprüsü'nün altından geçerek Ulus'a kıvrılarak çıkan yokuşa verilen addır.
Portakal Kız: Portakal Kız, Jostein Gaarder'ın bir kitabıdır.
Gaziantep (anlam ayrımı): * Gaziantep, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan bir il.
Antep fıstığı: Antep fıstığı (Pistacia vera), sakız ağacıgiller (Anacardiaceae) familyasından yenebilen kabuklu bir meyve ve bunun ağacına verilen ad.
Antep Kuşatması: Antep Kuşatması, Kuva-yi Milliye ile Fransa arasında olan, Kuva-yi Milliye'nin 10 ay süren direnişinin ardından 9 Şubat 1921 tarihinde şehri Fransızlara terketmesiyle sonuçlanan kuşatma.
Sakız ağacıgiller: Sakız ağacıgiller (Anacardiaceae), iki çenekli çiçekli bitkilere dahil bir bitki familyası.
Tarihi Antep evleri: Tarihi Antep evleri, Gaziantep ilinde bulunan tarihi evlerdir. Gaziantep'te özellikle Bey Mahallesi'nde bulunan bu tarihi evler, kesme taştan yapılmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir