Proxy Ayarları Değiştirme

Sponsorlu Bağlantılar
abd adresler amcam comu connection settings explorer 1 genel google internet explorer mozilla nok protocols proxy configuration tam tamam Proxy Ayarları Değiştirme Proxy Ayarlarını Değiştirme proxy ayarlarını değiştir proxy ayarları değiştirm..Proxy Ayarları

İnternet Explorer

1. Proxy ayarları için öncelikle İnternet Explorer sayfası açılır. (Şekil 1)

Şekil 1

2. İnternet Explorer’da internet Seçenekleri menüsü seçilir. (Şekil 2)

Şekil 2

3. İnternet seçeneklerinde Bağlantılar menüsünden Yerel Ağ Ayarları seçilir. (Şekil 3)

Şekil 3

4. Proxy sunucusunda bulunan yerel ağınız için bir proxy sunucusunu kullanın kutucuğu seçilir. Sonra Adres kısmına proxy.comu.edu.tr B.Nok. 3128 yazılır. Ayrıca Yerel adresler için proxy sunucusunu atla kutucuğu seçilir ve tamam tıklanır. Böylece internet bağlantınız için proxy aktif olur. (Şekil 4)

Şekil 4

Mozilla Firefox için

1. Proxy ayarları için öncelikle Mozilla Firefox sayfası açılır. (Şekil 5)

Şekil 5

2. Tools menüsünden Options seçilir. (Şekil 6)

Şekil 6

3. Connection Settings seçilir. (Şekil 7)

Şekil 7

4. Manula proxy configuration ve use the same proxy all protocols seçilir. HTTP Proxy kısmına proxy.comu.edu.tr port kısmınada 3128 yazılıp. Yapılan işlem Ok ile onaylanır. (Şekil 8)

Şekil 8
HTTP/1.1

Google Dns İp Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Google DNS Numaralarını Nereden bulacağım? – Google DNS İp Adreslerini Nereden Bulabilirim?

Bildiğiniz gibi yakın geçmişte google amcam DNS hizmeti de vermeye başladı. Öyle tahmin ediyorum ki Google un dns leri interneti diğerlerine nazaran daha hızlı yapacak. Çünkü google nin sunucuları çok daha hızlı. Velhasıl denemeye karar verdim test ettim. Gerçekten tahmin ettiğim gibi google amcam internette bizi uçurdu. :)
Şimdi sırada tam puanlık sorular var. :)

Google DNS İp lerini Nereden bulacağım?
Google DNS İp Ayarlarını Nasıl Değiştirebilirim?

İşte size cevapı adım adım yazıyorum.

Google Genel DNS telefon desteği

* 877-590-4367 ABD’de
* 770-200-1201 ABD dışındaki

Google Genel DNS IP adresleri

* 8.8.8.8
* 8.8.4.4

1- Denetim MasasıAğ ve InternetAğ Bağlantıları
bu adrese windows 7 de biraz daha farklı
Denetim MasasıAğ ve InternetAğ ve Paylaşım MerkeziBağdaştırıcı ayarlarını değiştirin

2- Yerel ağ bağlantısına sağ tıklayın yada kablosuz bağlantı varsa kablosuz ağ bağlantısına sağ tıklayın açılan menüden Özelliklere tıklayın.

3- Açılan pencereden ”internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) ” yazan kısmın üzerine gelin aşağıda özellikler kısmı aktif olacak oradaki özelliklere tıklayın.

4- Açılan pencerede hiç bir ayarla oynamadan pencerenin alt kısmında Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullanın yazan kısmı işaretleyin. Numara yazılacak yerler aktif olacaktır.

5- DNS Sunucu adreslerine şu numaraları yazın. üst kısma 8.8.8.8 alt kısma 8.8.4.4

6- Bu değişiklikleri yaptıktan sonra onaylayıp çıkın. Ağ bağlantınızı yeniden başlatın. Hadi yeni dns ler hayırlı uğurlu olsun.

Etiketler:proxy ayarlarını değiştir proxy ayarları değiştirme proxy ayarlarını değiştirme proxy ayarları nasıl değiştirilir xp proxy ayarları internet proxy ayarları proxy ayarı değiştirme firefox proxy değiştirme proxy ayarları xp de proxy ayarları proxy ayarları değiştirme resimli proxy ayarını değiştirme proxy ayarlarını yenileme proxy ayarları xp xp proxy değiştirme proxy değiştirme xp xp proxy ayarlari proxy ayarı xp proxi ayarlarını değiştirmeden proxy ayarı düzeltme
Vekil sunucu: Zaman zaman yetkili sunucu veya proxy olarak da anılan vekil sunucu, internete erişim sırasında kullanılan bir ara sunucudur.
Temsili Savaş: Temsili savaş veya Temsili harp, bu savaş türünde devletler fiilen birbirlerine saldırmazlar ancak uzaktan savaş halindedirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir