Rahim Çatısı Darlığı Nasıl Anlaşılır

Sponsorlu Bağlantılar
bu kanal uygun Rahim Çatısı Darlığı Nasıl Anlaşılır Hamilelikte Çatı Darlığı çatı darlığı nasıl anlaşılır rahim çatısı darlığı ..Çatı Darlığı Nedir ?

Çatı darlığı nedir ?

Doğumun geçekleşmesi için rahim kasla*rının kasılıp bebeği doğum kanalına itme*si gerekir. Doğum kanalı, yumuşak doku*dan oluşan doğum kanalı, bir de kemik*lerden oluşan doğum kanalı olmak üzere ikiye ayrılır. Çatı derken kemiklerden olu*şan doğum kanalı kastedilmektedir. Bazı kadınların çatısı, bebeğin buradan geçe*rek doğuşuna uygun genişlikte iken, bazı kadınlarda bu kanal, dar olabilmektedir. Bu darlığın dercesine göre doğumun da zorluk derecesi değişmektedir.

İleri derece darlıklarda normal olarak haz*neden doğum (vajinadan doğum) müm*kün olamamaktadır. Böyle durumlarda se*zaryenle doğuma başvurulur.

Etiketler:çatı darlığı nasıl anlaşılır rahim çatısı darlığı nasıl anlaşılır hamilelikte çatı darlığı kadınlarda çatı darlığı nasıl anlaşılır kadında çatı kadında çatı darlığı nasıl anlaşılır rahim çatısı çatısı dar olmak doğumda çatı dar olayı rahim çatısı darlığı gebelikte çatı darlığı çatım dar kadınlarda dar çatı gebelikte cati darligi pelvis darlığı nasıl anlaşılır çatının dar olması nasıl anlaşılır çatı darlığı nedir kadinin catisi hamilelikte çati darliği çatı dar
Rahim ağzı kanseri: Serviks kanseri, servikal kanser ya da rahim ağzı kanseri, rahim ağzının (servikal alanın) habis (kötücül) kanseridir.
Rahim Zafer: Rahim Zafer (d. 21 Ocak 1971, Adapazarı, Sakarya) defansta görev yapan ve Türk Milli Futbol Takımı ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nde de forma giyen eski futbolcu.
Rahim kanseri: Rahim kanseri veya endometrium kanseri, kadın genital sisteminde rahim içini döşeyen endometrium tabakasından köken alan çeşitli tipteki malignensilere verilen genel isim.
Rahîm: Rahîm (Arapça الرحيم), İslam'da bir kavram olan ve Kur'an'da geçen Allah'ın 99 adından biridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir