Renk Değiştiren Hayvan

Sponsorlu Bağlantılar
beyaz bile bitki ergin evine gece geldi halk hindistan ilk kelebek kelebekler mucize olay olur reji renk saydam uygun yaz Renk Değiştiren Hayvan Ortama Göre Renk Değiştiren Hayvan renk değiştiren hayvanlar renk değiştiren hayvan o..Ortama Göre Renk Değiştiren Canlılar

Ortama Göre Renk Değiştiren Canlılar

Yaz mevsiminin bitimiyle birlikte birçok bitki yavaş yavaş kurur ve renkleri yeşilden kahverengiye döner. Bu bitkilerle birlikte yaşayan bazı böcekler de bu duruma uygun olarak renk değiştirirler. Öyle ki bu böcekler bir zeminden diğerine geçtiklerinde bile renklerini hızlı bir şekilde değiştirebilir. Üstelik bu hızlı renk değişimi sadece ergin canlılara ait bir özellik değildir. Kelebek pupaları ve tırtılları da ortama göre renk değiştirebilecekleri kompleks sistemlerle Allah tarafından donatılmışlardır. Örneğin baykuş kelebeklerinin tırtılları yaz başında yeşil renklidirler, fakat yazın sonlarında tüylerini döktükleri için yeni derileri kahverengi olur. Başka bir örnek olarak çatal kuyruklu kelebekler ve beyaz kelebekler yazın başlarında ortamın yeşil rengine uygun yeşil renkli pupalar üretirken, yazın sonlarında ise kahverengi pupalar üretirler.

Hindistan’da Sürekli Renk Değiştiren Kurbağa Olay Oldu

Hindistan’da sürekli renk değiştiren kurbağa olay oldu

Hindistan’da sürekli renk değiştiren kurbağa olay oldu

“Gece kurbağanın rengi koyu yeşildi sonra saydam oldu böylece iç organları görülebilir hale geldi”. İşte kurbağayı bulan kişi durumu böyle anlattı. Binlerce kişi “mucize” olarak düşündükleri kurbağayı görmeye gidiyor.

Hindistan’da sürekli renk değiştiren bir kurbağaya halk yoğun ilgi gösteriyor. İngiliz basınında yer alan habere göre Reji Kumar adlı bir işçinin çiçekleri sularken bulduğu ve bir cam şişeye koyduğu kurbağayı mucize diye her gün yüzlerce kişi görmeye geliyor.

Hintli işçi ilk bulduğunda rengi beyaz olan kurbağanın daha sonra yeşil renk aldığını evine götürdüğünde ise griye dönüştüğünü anlattı.

Kumar “Gece kurbağanın rengi koyu yeşildi sonra saydam oldu böylece iç organları görülebilir hale geldi. Sürekli renk değiştirmesi bana mucize gibi geliyor. Bir sürü insan kurbağayı görmeye geliyor” diye konuştu.

Hintli işçi tek sorununun kurbağayı beslemek olduğunu hayvanın hiçbir şey yemediğini söyledi.

Hindistan’ın önde gelen zoologlarından Kerala Üniversitesi profesörü Oommen V. Oommen hayvanların avcılardan korunmak için renk değiştirmelerinin normal olduğunu ancak duyduğuna göre bu kurbağanın normalden biraz fazla renk değiştirdiğini bu nedenle hayvanı incelemeyi planladığını söyledi.

Etiketler:renk değiştiren hayvanlar renk değiştiren hayvan ortama göre renk değiştiren hayvan safra kesesiz yaşam renk degiştiren hayvan rengi değişen hayvan ortama göre renk değiştiren rengini değiştiren hayvan renk degiştiren hayvanlar ortama göre renk değiştirebilen balıklar renkli deştiren hayvanlar renk değiştiren canlılar renk degıstıren hayvan rengi değişen hayvanlar ısıyla renk değiştiren hayvan renk değiştirebilen hayvanlar renk degistiren hayvan renk değişyiren hatvanlar ortama göre renk değiştiren hayvanın adı renk değistiren hayvanlar
Hayvancılık: Hayvansal üretim yaygın adıyla Hayvancılık; ürünleri ve güçleri ile insanlara yararlı evcil hayvanların bakımı, beslenmesi, üretimi ve yetiştirilmesini kapsayan tarım kolu.
Hayvanlar: Hayvan, canlılar dünyasının ökaryotlar (Eukaryota) üst âlemindeki hayvanlar (Animalia) âleminde sınıflanan canlıların ortak adıdır.
Hayvanat bahçesi: Hayvanat bahçeleri, yabani ve bazen evcil hayvanları sergilemek amacıyla düzenlenmiş mekanlardır.İyi düzenlemiş bir hayvanat bahçesinin amacı insanlara bilmedikleri hayvanları tanıtmak ve aynı zamanda hayvan türlerini doğadakine en yakın şekilde yetiştirmektir.
Hayvan hakları: Hayvan hakları, hayvanların insancıl muamele görmelerini sağlayan haklar. Özellikle hayvanların tibbi ve kozmetik deneylerde kullanılması, derisi için öldürülmesi, eğlence için avlanması ve hayvancılık sektöründe uygunsuz alanlarda yetiştirilmesi, hayvan hakkı ihlalleri olarak tanımlanmaktadır.
Hayvan Çiftliği: Hayvan Çiftliği, (orijinal adıyla Animal Farm) George Orwell'in mecazi bir dille yazılmış fabl tarzında siyasi hiciv romanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir