Ria Takılışı

Sponsorlu Bağlantılar
boyu daha olur piston spiral temizlik uterus ya Ria Takılışı Ria Nasıl Takılır ria takılması ria takılışı ria nasıl takılır rahim..Ria Nasıl Takılır?

Ria Nasıl Takılır?

RİA takılması zor bir işlem değildir. Genelde çok fazla ağrı olmaz ve kolaylıkla tolere edilebilir. RİA takılması ile ilgili detaylı bilgi için Spiral takılırken sizi neler bekler başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

RİA takılmadan yarım saat kadar önce basit bir ağrı kesici alınması işlem sırasında ya da sonrasında yaşanabilecek krampları azaltacaktır. Bazı hekimler enfeksiyona karşı önlem olarak antibiyotik alınmasını önerebilirler. Bu şart olmayan bir uygulamadır.

Jinekolojik muayenede olduğu gibi spekulum takılarak serviks görünür hale getirilir ve antiseptik solüsyon ile silinerek temizlik yapılır.Serviks tenekulum adı verilen bir alet ile tutularak çekilir ve uterus düz pozisyona gelir. Daha sonra histerometri adı verilen bir alet serviks ağzından rahim içine itilerek rahimin boyu ölçülür.

Aplikatör tüp içinde bulunan spiral rahim ağzından geçirilerek rahim içine yerleştirilir ve rahimin tepe noktasına deyinceye kadar ittirilir.Bundan önce tüp üzerindeki işaret histerometri ile ölçülen mesafeye getirilerek tepe noktasından daha öne ya da arkaya ittirilmesi engellenmiş olur.

Tüpün içindeki piston ileri doğru itilerek RİA’nın tüpün içinden çıkması sağlanır.

Daha sonra tüp dikkatli bir şekilde uterus dışına alınır. Spiral artık tamamı ile içeridedir. Resimde doğru şekilde yerleştirilmiş bir spiral görülmektedir. RİA’nın ipi 0.5-1 cm dışarıda kalacak şekilde kesilir.

Etiketler:ria takılması ria takılışı ria nasıl takılır rahim içi araç spiral nasıl takılır spiral nasıl takılır spiral takma işlemi ria takma rıa takma işlemi izle spiral nerelerde çıkarılır spiral taşına taş nasıl takılır spiral nereden alinir ria nerelerde alınır ria spiral rahim içi araç nasıl takılır ria en cok nerden alinir ria tüpü sprail çıkarma işlemi rahim içi araç nasıl çıkarılır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir