Sabah Aç Karnına Sigara İçmek Zararlı Mı ?

Sponsorlu BağlantılarBu yazı Sabah Aç Karnına Sigara İçmek Zararlı Mı ? hakkında özet bilgiler içerir. İşinize yarayacağınızı düşünüyorum. Tam da not almalık…

sigaranın zararları ,Aç Karnına Sigara

Aç Karnına Sigaranın Zararları

Sigara tiryakilerinin merak ettiği Sabah Aç Karnına Sigara İçmek Zararlı mı sorusunu ve aç karnına sigara içmenin zararları nelerdir sorusunun yanıtını kısaca vermek istiyoruz.

sigaraninzararlari

Aç karnına sigara içmeyin
Uzmanlar, Ramazan’da oruç açarken, aç karnına içilen sigaranın, kalp krizi geçirme riskini 10 kat artırdığı konusunda uyarıda bulunuyor.
İftarda henüz karın doymadan içilen sigaranın, kalp krizi riskini 10 kat artırdığı ve ani ölümlere yol açabileceği bildirildi.
Sigarayla Savaşanlar Vakfı Başkanı Ubeyd Korbey, hücrelerin gıda beklerken birden zehir yoğunluğuyla karşılaştığını belirterek şunları söyledi:
“Bu durumda kan pıhtılaşıyor ve kalp krizi riski artıyor. 55 yaşın altında görülen kalp ölümlerinin yüzde 80′ine sigara neden oluyor. Ramazan ayı sigarayı bırakmak için bir fırsat. Bırakamayanlar da sigarayı doyduktan 20 Dakika sonra içmelidir.’

NotDenizi Sağlıklı Bilgiler Sunar.

Sabah (gazete): Sabah, Türkiye'de 22 Nisan 1985'te yayımlanmaya başlanan günlük gazete. Sloganı "Türkiye'nin en iyi gazetesi"dir.
Sabahattin Ali: Sabahattin Ali (25 Şubat 1907 - 2 Nisan 1948) Türk öykücü, şair, öğretmen, yazar ve gazeteci.
Sabahattin Kudret Aksal: Sabahattin Kudret Aksal (d.25 Nisan 1920, İstanbul - ö.19 Nisan 1993, İstanbul) Türk şair, senarist ve yazar.
Sabahattin Eyüboğlu: Sabahattin Eyüboğlu (d. Akçaabat, 1908 – ö. İstanbul, 13 Ocak 1973), Türk yazar, akademisyen ve mütercim.
Sigara böreği: Sigara böreği, Türk mutfağına özgü bir börek çeşididir.
Sigara ağızlığı: Sigara ağızlığı, bir ucuna sigara takılıp öbür ucundan nefes çekilen çubuk.
Sigara odası: Sigara odası, özel olarak sigara içilmesi için tasarlanmış odaya verilen isimdir. Sigara odaları havaalanları ve fabrikalar ve işyerlerinde bulunabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir