Saglikli Cinsellik

anadolu cinsellik istek kabul performans psikolog taraf ya Saglikli Cinsellik Cınsellik saglıklı cınsellık saglikli cinsellik cınsellik ci..Sağlıklı Cinsellik İçin 5 Altın Kural

Sağlıklı bir cinsellik ancak karşılıklı istek, güven, saygı ile mümkündür. İşte doğru bir cinsellik için olmazsa olmazlar.
Anadolu Sağlık Merkezi’nden Psikolog Aslıhan Kurt’un önerileri:

1. Karşılıklı istek:

Cinsel ilişki için her iki tarafın da istekli ve gönüllü olması; bunun yanında aktivitenin herhangi bir yerinde durdurabilme ve sonlandırabilme özgürlüğünün bulunması gerekiyor.

2. Eşitlik:

Kişisel güç algısı anlamında, eşinizle eşit durumda olduğunuz gerçeğini kabul etmek önemli. Performans açısından bir taraf kendini güçsüz ya da yetersiz hissediyorsa, bu cinsel ilişkinin kalitesini olumsuz etkiler.

3. Saygı:

Kendinize ve eşinize saygı duymak ilişkiyi etkiler.

4. Karşılıklı güven:

Oldukça hassas olan bu aktivitenin karşılıklı güven oluşmadan yapılması, taraflar arasında hoş olmayan duygular yaratabilir.

5. Korunma:

Cinselliğin kalitesini etkileyen unsurlardan biri de istenmeyen gebelikten, cinsel yolla bulaşan hastalıklardan koruyan bir ortamın yaratılmasıdır.

Etiketler:saglıklı cınsellık saglikli cinsellik cınsellik cinsellikte olmazsa olmazlar sağlıklı cinsellık sağlıklı cinsellik saglıklı cıınsellık salıklı cınsellık saglık ve cınsellık saglıklı cinsellık sağlıklı cınsellik saglıklı cinsellik saglıklı cınsellik sagklıkvecınsellık sagliklı cınsellık guclu cınsellık ıcın ne yapılır
Seksoloji: Seksoloji, diğer adıyla cinsellikbilim; insan türünün cinsellikle ilgili yönünü sistematik şekilde araştıran bilim dalıdır.
Cinsellik Konusunda Bilmek İstediğiniz Herşey *Ama Sormaya Utandığınız: Cinsellik Konusunda Bilmek İstediğiniz Herşey *Ama Sormaya Utandığınız Dr.David Reuben'in 1969 yılında yazdığı bir kitaptır.
Cinsel yolla bulaşan hastalıklar: Cinsel yolla bulaşan hastalıklar (CYBH) enfeksiyon yapıcı bir mikrop tarafından yol açılan ve temel olarak insana vajinal, anal, oral seks de dahil olmak üzere cinsel ilişki yoluyla geçen hastalıklar grubudur.
Akıllı İşaretler: Çocuk ve gençleri televizyon yayınlarının olumsuz etkilerinden korumak amacıyla Radyo Televizyon Üst Kurulu tarafından geliştirilen, Akıllı İşaretler Sembol Sistemi 23 Nisan 2006

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir