Sana Yağlı Açma

Sponsorlu Bağlantılar
bu dr oetker halka hamur kez ucu Sana Yağlı Açma Yumuşak Açma Tarifleri acma poca sana yağlı açma yumuşak açma tarifleri o..Açma – Açma Tarifi

Açma – Açma Hazırlanışı

Malzemeler:
Hamur:
1 paket Dr. Oetker Mayalı Un
50 g yumuşak margarin
1 yumurta
3 çay bardağı ılık süt
Araya sürmek için:
100 g yumuşak margarin
Üzeri için:
1 yumurta sarısı
Susam
Çörek otu

Hazırlanışı:
Hamur: Un ve mayayı karıştırın. Yumurta, margarin ve ılık sütü ilave edip kaba yapışmayacak yumuşak bir hamur oluşuncaya kadar (yaklaşık 5-10 dakika) yoğurun. Üzerini kapatıp oda sıcaklığında hamur hacmi iki katına çıkıncaya kadar (yaklaşık 40-50 dakika) bekletin.

Süre sonunda hamuru bir kez daha yoğurup 8 eşit parçaya ayırın. Bu parçaları 20 cm çapında yuvarlak açın. Üzerlerine birer tatlı kaşığı margarin sürüp rulo yapın. Rulonun iki ucundan tutarak ve farklı yönlere çevirerek burun. Daha sonra iki ucu birleştirip hamura halka şekli verin. Yağlanmış fırın tepsisine sıralayıp üzerini kapatarak 30 dakika bekletin. Bekletme sonrası üzerine yumurta sarısı sürün, susam ve çörek otu serpip pişirin.

Elektrikli Mini Fırın: 180°C (önceden ısıtılmış)
Turbo fırın: 180°C (önceden ısıtılmış)
Pişirme süresi: Yaklaşık 20-30 dakika

Fırından çıkarınca üzerine tepsi örtün. Sıcak veya soğuk servis yapın.

Etiketler:acma poca sana yağlı açma yumuşak açma tarifleri oktay ustanın açmalar pogacalar yumuşak açma tarifi acmapoca sana yağli açma tarifleri yaş maya 50g pogaca tarifi cok yumuşak açma tarifi pogça tarifleri www.pogcatarifleri yumusak acma
Yağlıdere: Yağlıdere Giresun ilinin (Vilayeti Çepni) bir ilçesidir.
Yağlı güreş: Yağlı güreş, geleneksel bir Türk sporudur. Güreşçiler vucutlarına yağ sürerek güreştikleri için bu şekilde adlandırılır.
Boya: Boya, herhangi bir nesnenin renk vermek için veya koruma amaçlı olarak uygulanan kaplamaya denir. Boya hemen hemen tüm malzemelere uygulanabilir.
Yağlıkçızade Nişancı Hacı Mehmed Emin Paşa: Yağlıkçızade Hacı Mehmet Emin Paşa III. Mustafa saltanatında 20 Ekim 1768 - 12 Ağustos 1769 tarihleri arasında dokuz ay yirmi üç gün sadrazamlık yapmış Osmanlı devlet adamıdır.
Acman: |-
Açma, Gölyaka: Açma, Düzce ilinin Gölyaka ilçesine bağlı bir köydür.
Açma, İdil: Açma, Şırnak ilinin İdil ilçesine bağlı bir köydür.
Açmabaşı, Kocaali: Açmabaşı, Sakarya ilinin Kocaali ilçesine bağlı bir köydür.
Açma, Gerger: Açma, Adıyaman ilinin Gerger ilçesine bağlı bir köydür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir