Satılık Şahin Kuşu Fiyatları

Sponsorlu Bağlantılar
bu daha harvard hep kilometre mavi peregrine renk tabi yok Satılık Şahin Kuşu Fiyatları Satılık Şahin Kuşu satılık yırtıcı kuşlar satılık şahin kuşu fiyatlar..Beyaz Tüy Ve Şahin

ABD bilimadamları diyorki; havai tehlike arkadan hızla yaklaşmaya başladığında, yabani güvercin bir güvercinin yapması gerekeni yapıyor – beyaz tüyü gösterip saldırıdan kurtulma olasılığını yükseltiyor. Harvard Üniversitesinden Albert Palleroni ve üç meslektaşı Nature Today magazininde bir çok yabani güvercinlerin kuyruk üstü kısmında görülen beyaz tüylerin bilmecesini çözmeye karar verdiklerini açıklıyor.
Araştırıcılar, Kaliforniya eyaletinin Davis şehrinde yaşıyan yabani güvercin kümelerine yedi yıl içinde, yırtıcı kuşlar içinde güvercinleri avlama kapasitesi en yüksek olan, ergen Peregrine Şahinlerinin 1,475 saldırısını kayıtladılar. Aynı zamanda genç Peregrine Şahinleri tarafından yapılan 309 saldırıda kayıt edildi. Kayıtlar yakalanan güvercinlerin renk özelliklerinden oluşmaktadır.
Şahinler güçlerinin zirvesindede olsalar tecrübesizde olsalar sonuç hep aynı olmuştur. Yakalanan 50 güvercinden sadece bir tanesinin kuyruk üstü kısmı beyazdı.
Bilimadamları bu durumu sırttaki beyaz yamanın evrimsel bir adaptasyon olup, yamayı taşıyan bireylerin daha uzun yaşamalarını ve dolayısıyla daha fazla üreme olasılığı kazanmalarını sağladığı olarak açıklamışlardır. Şahinler korkutucu bir hızla dalarak saldırıyorlar: Bu dalışlardan birisi saniyede 157 metre ile kayıtlara geçmiştir – ortalama, saatte 520 kilometre hızla.
Bilimadamları bu açıklamayı teste tabi tutmak için 756 tane yarısı sırtı beyaz ve diğer yarısı mavi renk (sırtında beyz olmıyan) güvercini yakalayıp beyaz rengi maviye çevirdiler ve mavilerin kuyruk üstünüde beyaza çevirdiler. Bu kuşları yeniden serbest bırakıp özellikle seçilen 3 ergen şahinin öldürücülük oranını takip ettiler.
Kuyruk üstlerindeki beyazlar yok edilen kuşlar doğuştan beyazsız olan kuşlar oranında yakalanmaya başladı ve kuyruk üstlerine beyaz eklenen kuşlarda doğuştan beyazlı olan kuşlar kadar şahin saldırılarından kurtulma oranlarını yükselttiler.

Hiçbir güvercin şahinden kaçamaz. Fakat havai akrobatik hareketlerle kurtulabilirler. Beyaz yama anlaşılması zor bir şekilde şahini şaşırtıyor.
Bundan 40 yıl önce şahin neredeyse yok oluyordu. Yavaşta olsa sayıları yıllar geçtikçe yine çoğalmaya başladı. Sayılarının artmasıyla öldürülen yabani güvercin sayısıda şehirlerde hızla yükselecek. Bilimadamları bu nedenle sırtı beyaz olan yabani güvercin sayısının güvercin kümelerindeki oranınında hızla yükseleceğini tahmin ediyorlar.

Etiketler:satılık yırtıcı kuşlar satılık şahin kuşu fiyatları satılık şahin kuşu satılık şahin kuşları Beyaz renkli sahin kuşu şahin kuşu fiyatları satılık şahin kuş fiyatları şahin kuşunun renkleri şahin kuşu satılık satılık yırtıcı kuş satılık yırtıcı şahin satılık yırtıcı kus beyaz renk şahin satılık şahin kuş satılık vahşi kuşlar beyaz şahin kuş fiyatı satılık yırtıcı kuşlar şahin beyaz şahin kuşu resimleri şahin kuş fiyatları satılık sahin kusu
Satılık Kalpler Şehri: Satılık Kalpler Şehri, Sertab Erener'in 2005 yılında çıkardığı Aşk Ölmez albümünden bir teklidir.2005 yılının yaz aylarında radyolarda sıkça çalınan bir şarkıdır.
Satılık (albüm): "Satılık", Yavuz Çetin'in 2001 yılında TMC Müzik'ten çıkan ve ölümünün ardından yayımlanan albümüdür. Albümü yapımcılığını Mustafa Karahan yapmıştır.
Satılık Ada: Kıbrıs: Satılık Ada:Kıbrıs, Erol Mütercimler tarafından yazılmış Kıbrıs Barış Harekatı hakkında bir eserdir. Kitapta Kıbrıs Barış Harekatı'nın her aşaması belgelerle açıklanmıştır.
Şahinbey: Şahinbey, Gaziantep ilinin bir ilçesidir. İlçe, Antep Savunması'nda üstün yararlılıklar gösteren Şahin Bey'in anısına bu ismi almıştır.
Şahin Özer: Şahin Özer ( 1957, Malatya), Türk Müziğine önemli sanatçılar kazandıran yapımcı
Şahin Aygüneş: Şahin Aygüneş (d. 1 Ekim 1990, Ansbach, Almanya) türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Kasımpaşa'da oynamaktadır.
Şahin Tepesi: Şahin Tepesi (Falcon Crest), Gioberti ailesinin maceralarını konu alan bir dizidir. Lorenzo Lamas, bu dizi ile ünlenmiştir.
Kusursuz Yabancı: Kusursuz Yabancı 2007 yılı Amerikan yapımı, macera ve gerilim temalı Amerikan filmi.
Kusursuz Cinayet (film): Kusursuz Cinayet 1998 ABD yapımı gerilim filmidir. Özgün adı A Perfect Murder dır.
Kusura Bakma: Kusura Bakma, Sezen Aksu'nun 1976 çıkışlı ikinci 45'liğidir. Sadece 50 tane satan ilk kırkbeşlikten sonra Sezen Aksu'yu Türkiye'ye bu kırkbeşlik tanıttı.
Kusursuz 19: Kusursuz 19, Demet Akalın'ın 2006 yılında çıkardığı dördüncü albümüdür. Albümün müzik direktörlüğünü Ersay Üner yapmıştır.
Kyūshū: , Japonya'yı oluşturan 4 büyük adadan biri. Fukuoka 福岡, Saga 佐賀, Nagasaki 長崎, Kumamoto 熊本, Ooita 大分, Miyazaki 宮崎 ve Kagoşima 鹿児島 illerinden ibarettir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir