Savan İklim

Sponsorlu BağlantılarBu yazı Savan İklimin Özellikleri Nelerdir? hakkında özet bilgiler içerir. Savan İklim ve Savan İklimin Özellikleri hakkında kısa özet bilgi olarak işinizi göreceğini düşünüyorum. Tam da not almalık…


Savan İklimin Özellikleri Nelerdir?

Savan İklimin Özellikleri Nelerdir?

a) Bu iklim bölgesinde güneş ışınları yılda iki kez dik açıyla düşer.

b) Güneş ışınlarının dik geldiği yaz dönemi , yağışlı kışlar kuraktır. Nedeni ; Kış aylarında DYB etki alanında kaldığı için yağışlar çok azdır.Yaz aylarında ise bu basınç merkezi etkisini yitirir. yağışlar genellikle konveksiyonel yağışlardır.

c) sıcaklık ortalaması bütün yıl 20 C‘nin üzerindedir. Sıcaklık farkı ekvatoral iklime göre fazladır.
d) Yıllık yağış miktarı 1000 mm – 1200mm arasındadır.
e) Bitki örtüsü savanlardır. Savanlar uzun süre yeşil kalabilen gür ve uzun boylu yüksek ot topluluklarıdır. Savan bitki örtüsü içinde yer altı sularının yüzeye çıktığı yerlerde ve akarsu boylarında görülür.

İsim:  savan.gif<br />
Görüntüleme: 2185<br />
Büyüklük:  5,4 KB (Kilobyte)

Etiketler:savan iklim savan iklimin özellikleri savan iklimin özellikleri hakkında bilgi savan iklimin özellikleri nelerdir
Savannah, Georgia: Savannah Georgia eyaletinin Chatham County ilçesinin en büyük şehri ve idari merkezidir. 1733 yılında kurulmuş olan şehir koloni döneminde eyaletin başkentliğini yapmıştır.
Savant sendromu: Savant sendromu, Otistik savant, matematik, müzik veya görsel alanda yetenekli çoğunlukla otistik hastaların yaşadığı ancak başka hastalıkların da sebep olabildiği sendroma verilen addır.
Savanna Samson: Savanna Samson, asıl adı Natalie Oliveros olan 14 Ekim 1969 doğumlu ABD'li porno yıldızı.
Savan iklimi: Savan iklimi veya tropikal iklim, bol yağışlı ve sıcak bir iklim kuşağıdır. Köppen iklim sınıflandırmasına göre yılın 12 ayı boyunca 'in altında bir sıcaklık gerçekleşmez.
İklimler: İklimler, Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği ve oynadığı 2006 yapımı Türk filmi. 20 Ekim 2006'da gösterime girmiştir.
İklimbilim: İklimbilim ya da klimatoloji, atmosfer içerisinde meydana gelen hava olayları ile yeryüzünde görülen iklim tiplerini inceleyen bilim dalı.
İklim değişikliği: İklim değişiklikleri, bilimsel olarak klimatoloji dalına göre incelenen bir tür atmosferik ya da astronomik değişikliklerdir.
İklim Koruma Birliği: İklim Koruma Birliği, 2006 yılında, Küresel iklim ve Küresel ısınma sorununun aciliyeti ve önemine dikkat çekmek amacıyla oluşturulmuş bir organizasyondur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir