Şeker Hastaları Üzüm Yiyebilirmi

Sponsorlu Bağlantılar
arap beyin bir diabetes dr türk eden fast food hipertansiyon kalp obesity prof dr sinir sistemi tahmin tahribat veya yapan yeni Şeker Hastaları Üzüm Yiyebilirmi Şeker Hastası Bal Yiyebilirmi şeker hastaları bal yiyebilirmi şeker hastaları üz..Şeker Hastalığına Üzüm Kabuğu Mucizesi

Şeker hastalığına üzüm kabuğu mucizesi
KONYA (İHA) – Nefroloji ve Hipertansiyon Uzmanı Prof. Dr. Süleyman Türk, şeker hastalığının insanlığı tehdit eden bir hastalık olarak hızla yayılmakta olduğunu belirterek, üzüm kabuğunun organları şekerin tahribatından koruduğunu söyledi.

Prof. Dr. Süleyman Türk, dünyada yaklaşık 500 milyon, ülkemizde de 5 milyon şeker hastası bulunduğunu, şeker hastası sayısının düzensiz beslenme ve fast-food kültürünün yaygınlaşmasıyla birlikte hızla arttığını belirtti. Prof. Dr. Türk, 20 yıl öncesinde ülkemizde 1 milyon olan şeker hastası sayısının günümüzde 5 milyona ulaştığını ifade ederek, “Bu rakamın hızla artacağı ve önümüzdeki 5-10 yıl içinde ikiye katlanacağı tahmin ediliyor. Dünyada fast-food kültürünün yaygın olduğu ülkelerde şeker hastası sayısı hızla artıyor. Özellikle fast-food kültürünün esareti altında yaşamın sürdüğü Birleşik Arap Emirlikleri’nde nüfusun yüzde 25’i şeker hastası. Bu ülkede sağlık bütçesinin yüzde 40’ı şeker hastalarının tedavisine harcanıyor” dedi.

Şeker hastalığının vücuttaki tüm organları tahrip eden bir hastalık olduğunu belirten Türk, “Şeker hastalığı başta kalp, böbrek, göz, beyin ve sinir sistemi olmak üzere tüm sistemlerimizde tahribat yapan bir hastalık. Yeni diyalize giren hastaların yaklaşık yüzde 50’si, koroner bypass ameliyatı olan kalp hastalarının çoğu, beyin kanaması veya damar tıkanması sebebiyle felç olanların çoğu ve kör olan hastaların çoğu şeker hastası. Şeker hastalığının organlarımızda yaptığı tahribatı önlemeye yönelik olan yapılan çalışmalar son hızla devam etmektedir” şeklinde konuştu.

“ÜZÜM KABUĞU ORGANLARI ŞEKERİN TAHRİBATINDAN KORUYOR”

Prof. Dr. Süleyman Türk, şeker hastalığı konusunda sevindirici bir sonuç içeren çalışmanın “Diabetes, Obesity and Metabolism” dergisinin Mart sayısında yayınlandığını söyledi. “Peninsula Medical School” araştırmacıları tarafından yapılan çalışmada, şifanın yine doğada bulunan bir maddede olduğunun tespit edildiğini belirten Prof. Dr. Türk, siyah üzüm kabuğunda bol miktarda bulunan “resveratrol” isimli maddenin yüksek şeker nedeniyle tahrip olan damarları bu tahribattan koruduğunun tespit edildiğini ifade etti. Yüksek şekerin damar hücrelerini tahrip ederek organlarda hasara yol açtığını ve bu şekilde kalp, böbrek, beyin, göz ve sinir sisteminde yetersizliğe neden olduğunu kaydeden Prof. Dr. Türk, “Böbrekte oluşan hasar sebebiyle hastalar diyalize girmek zorunda kalmakta, kalp damarlarındaki hasar koroner bypass olmaya neden olmakta, sinir sistemindeki hasar yaşam kalitesinde düşmeye, beyin damarlarındaki hasar da beyin kanaması, beyin damarlarında tıkanmaya yol açarak felç oluşmasına, gözde meydana gelen tahribat da körlüğe yol açmaktadır” diye konuştu.

“Resveratrol” isimli maddenin üzüm kabuğu dışında kuruyemiş, yer fıstığı ve bazı tohumlarda da bol miktarda bulunduğunu belirten Prof. Dr. Türk, hastalıkların şifasının da doğada bulunduğunu, bilim adamlarının bunları bulmak için gayret gösterdiklerini sözlerine ekledi.

Etiketler:şeker hastaları bal yiyebilirmi şeker hastaları üzüm yiyebilirmi şeker hastası bal yiyebilirmi şeker hastaları incir yiyebilirmi şeker hastası üzüm yiyebilirmi şeker hastası bal yermi şeker hastaları kuru üzüm yiyebilirmi üzüm şeker hastaları yiyebilirmi şeker hastası incir yiyebilirmi şeker hastaları bal yermi şeker hastası siyah üzüm yiyebilirmi şeker hastası ne yiyemez SİYAH ÜZÜM KABUĞU şeker hastaları kara uzum yiyebilirmi kestane balı şeker hastaları yiyebilirmi şeker hastası kuru üzüm yiyebilirmi diyabet hastaları bal yiyebilirmi şeker hastası ne yer şeker hastaları ne yiyebilir şeker hastaları neler yer
Şeker pancarı: Şekerpancarı (Beta vulgaris var. saccharifera), etli kökünden şeker elde edilen, ıspanakgiller familyasından 2 yıllık tarım bitkisi.
Çamlıdere Şekerspor: Ankara Şekerspor, Türkiye Şeker Fabrikaları'nın yeşil-beyaz renklere sahip futbol takımıdır.
Diyabet: Diabetes mellitus (Diabetes: Yunanca: διαβήτης ← eski Yunanca διαβαίνειν, idrara geçen, ve Latince mellis = tatlı ya da bal), sıklıkla yalnızca diyabet olarak adlandırılan, genellikle kalıtımsal ve çevresel etkenlerin birleşimi ile oluşan ve kan glukoz seviyesinin aşırı derecede yükselmesiyle (hiperglisemi) sonuçlanan metabolik bir bozukluk.
Şeker kamışı: Şeker kamışı (Saccharum officinarum), buğdaygiller (Poaceae) familyasından şeker elde edilen bir bitkidir.
Üzümlü: Üzümlü, Erzincan'ın 9 ilçesinden biri.
Naruto Uzumaki: Yazının ilerleyen bölümleri seri hakkında ayrıntılı bilgi verdiği için "Spoiler" içermektedir.
Üzümlü, Beyşehir: Üzümlü, Konya ilinin Beyşehir ilçesine bağlı bir kasaba.
Üzümlü, Germencik: Üzümlü, Aydın ilinin Germencik ilçesine bağlı bir köydür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir