Sesin Şiddeti

Sponsorlu BağlantılarSesin Şıddeti Nedir? ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu yazı Sesin Şiddeti ve Sesin Şiddeti Hakkında Bilgi hakkında bilgiler içerir. Bu not umarım işinize yarar.


Sesin Şıddeti Nedir?

Sesin Şiddeti Nedir?
Name:	images.jpg <br />
Views:	156 <br />
Size:	7,3 KB (Kilobyte) <br />
ID:	27217 Seslerin şiddetleri farklıdır. Sesin şiddetine gürlük de denir. Sesin şiddetini artırmak ve sesimizi daha uzaklara duyurmak için megafon adı verilen bir alet kullanılır. Megafon koni şeklinde olup sesin bir doğrultuda yayılmasını sağlar. Böylece sesimiz çok uzaklardan da duyulabilir. Sokak satıcıları, itfaiyeciler, polisler seslerini duyurabilmek için megafon kullanırlar.

İşitme güçlüğü çeken insanlar işitme aygıtı kullanırlar. Bu aygıtlar çevreden gelen seslerin şiddetini artırarak daha iyi duyma sağlar.
linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01′];

Etiketler:Sesin Şiddeti Sesin Şiddeti Hakkında Bilgi Sesin Şiddeti Nedir
Sesini Duyur: Sesini Duyur (Raise Your Voice). Terri küçük bir kasabada ailesi ile beraber yaşayan bir kızdır. Çok güzel sesi olması ilerde ünlü bir şarkıcı olma hayallerini beraberinde getirir.
Ses: Ses atmosferde kulağımız tarafından algılanabilen periyodik basınç değişimleridir. Fiziksel boyutta ses, hava katı sıvı veya gaz ortamlarda oluşan basit bir mekanik düzensizliktir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir