Sesli Power Point Sunuları

Sponsorlu Bağlantılar
10mb bir bunu genel gerek mp3 onu pencere sesli ya yani Sesli Power Point Sunuları Powerpoint Sunum Müzikleri slayt yaparken müzik nasıl eklenir sesli power poi..

Powerpoint Sunumunun İçine Ses Dosyası Gömmek

Powerpoint programında sunumun içine nasıl müzik gömülür onu anlatmaya çalışacağım, öncelikle powerpoint’e müzik eklemek ile müzik gömmek arasındaki farkı söylemekte fayda var, sunuma müzik eklemek aslında fazla bir şey ifade etmez çünkü hazırladğınız sunumu başkasına gönderirken müzik dosyasınıda ayrıca göndermeniz gerekir yani 2 dosya gönderirsiniz(powerpoint dosyası ve ses dosyası) fakat müziği içine gömerseniz ses dosyasını göndermenize gerek kalmaz sadece powerpoint sunumunu gönderirsiniz ve sesli olarak sunumu izlerler.

Powerpoint programının içine müzik gömmek için bilinmesi gereken en önemli şey ses dosyasının WAV uzantılı olmasıdır, yani çok kullandığımız MP3’ler powerpoint sunumunun içine gömülmez(yanlış anlaşılmasın eklemekten bahsetmiyorum), gömmek için “wav” uzantılı ses dosyası olması gerekmektedir ya da MP3’ler bir dönüştürü ile wav’a dönüştürülüp gömülmesi gerekir.

Bunu dedikten sonra isterseniz başlayalım;

1. Öncelikle “araçlar(tools)” girerek aşağı doğru açılan menüden “seçenekler(options)” seçelim.

2. Açılan pencereden “Genel(general)” girerek “KB” önündeki sayıyı yükseltelim, örneğin aşağıdaki resimde 5000KB yani 5MB’lik bir değer var bu değer içine gömeceğimiz ses dosyasının(wav) limitini gösteriyor, ekleyeceğimiz ses dosyasını örneğin 10MB ise buraya 10.000KB yazmamız gerekli, işlem bittikten sonra “tamam(ok)” ile kapatın pencereyi.

3. Şimdi “Ekle(insert)” , “sesler ve klipler(movies ans Sounds)” takip ederek “dosyadan ses(sound from file)” seçin.

4. Ses dosyasını seçin, unutmayın WAV olmalı…

5. Dosya eklendikten sonra karşınıza böyle bir pencere gelir, “otomatik olarak(Automatically)” seçin.

6. Ses dosyasını ekledik ve slaytın ortasında bir sarı çan şeki çıktı, üzerine gelin ve sağa basın,açılan menüden “Animasyon(custom animation)” girin.

7. Sağ tarafta açılan animasyon penceresinden eklediğimiz ses dosyasının üzerine gelip sağa basın ve efekt seçenekleri(effect options) girin.

8. Burası önemli bir nokta aşağıdaki resimde kırmızı kare içine aldığım yerdeki “sonra(after)” yazan yere tik koyun ve ordaki boşluğa sunumunuzun toplam slayt numarasını yazın, yani sunumunuz 40 slayt ise toplam oraya 40, 856 slayt ise 856 yazın böylece eklenen ses dosyası hiç durmayacak ve toplam slayt sayısı sonuna kadar çalmaya devam etcek(bunun hakkında sıkıntı çekenler oluyordu).

9. son olarak sarı çan işaretinide saklamak için şunu yapın, yukardaki “ses ayarları(sound settings)” sekmesine girdikten sonra aşağıdaki resimde işaretlediğim, “hide sound icon” ile başlayan cümlenin başındaki yere bit tik koyun ve tamam diyip kapatın.

Sonuç: Aslında ses dosyasını gömmekten biraz fazlasını yaptık ama hepsi birbirine bağlı şeyler, ses dosyasını ekle ile ekledikten sonra sesin hiç kesilmemesi için toplam slayt numarasını yazdık ve böylece müziğimiz sunumun sonuna kadar çalmaya devam etti ayrıca görüntüyü bozmaması açısından sarı renkli çanı sakladık.Office İngilizce olduğundan türkçelerini tam hatırlayamadım, kusura bakmayın…

Etiketler:slayt yaparken müzik nasıl eklenir sesli power point sunuları powerpoint sunum müzikleri power pointte slayt yaparken müzik slay yaparken sesli powerpoint sunumu müzik power pointte slayt yaparken müzik nasıl eklenır powerpoint sunum ses power point sunumlarına müzik powerpoint sunu müzik slayt yaparken müzik eklemek point sunu yaparken video power point sunumunda müzik ekleme powerpoint sunumundan müzik almak powerpoint sunusundan media file çıkartma ppt sunuları sesli power point sunumunda müzik nasıl slayt yaparken nasıl müzik koyulur powerpoint 2007 ses gömme resimli poverpoint sesli sunu
Ünlü (dil bilimi): Ünlü, ünlü ses veya vokal, ses yolunda bir engele çarpmadan çıkabilen sestir.
Seslikaya, Ardeşen: Seslikaya, Rize ilinin Ardeşen ilçesine bağlı bir köydür.
Seslisozluk: Seslisozluk İnternet üzerinden hizmet veren çok dilli bir sözlük. Ancak esas tanınırlığını İngilizceden Türkçeye ve Türkçeden İngilizceye yaptığı sözcük çevirileriyle sağlamıştır.
Seslidoğan, Hamur: Seslidoğan, Ağrı ilinin Hamur ilçesine bağlı bir köydür.
Seslitaş, Doğubayazıt: Seslitaş, Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesine bağlı bir köydür.
Power metal: Power metal, ortaçağ efsanelerini, çoğunlukla da Yunan ve İskandinav mitolojilerini tema olarak alan geleneksel heavy metal ile thrash metal ya da speed metal özelliklerini birleştiren, bazen de senfonik öğeler içeren bir heavy metal tarzıdır.
Powertürk FM: Powertürk veya Powertürk Radyo Merkezi, İstanbul'da olan, "Power Media Group"'a bağlı ulusal çapta yayın yapan radyo istasyonu.
Powertürk TV: Powertürk TV, Türkçe pop ve rock tarzı video klip yayınlayan müzik kanalı. Güncel Hit parçalara odaklıdır, aynı zamanda dünden (1990'dan) bugüne unutulmayan Hit'lere yer vermektedir.
PowerPC: PowerPC, AIM olarak bilinen 1991’de Apple_IBM_Motorola birleşimi tarafından meydana getirilmiş bir RISC mikroişlemcisidir.
Hard rock: Hard Rock, kökenleri 1960 başları garaj rock'ı ve psychedelic rock'a dayanan bir rock and roll tarzıdır.
Point guard: Point guard, topu rakip sahaya taşıyan, oyunu kuran ve oyuna yön veren oyuncuya verilen addır.
Point Me at the Sky: Point Me at the Sky, grubun son albüm dışı yayınladıkları single olmuştur. Ayrıca listelerde başarı kazanmaması nedeniyle İngiltere'de 1979'a grup başka bir single yayınlamamıştır.
Point Hope, Alaska: Point Hope (İnyupikçe Tikiġaq), Amerika Birleşik Devletlerinde Alaska eyaletinin North Slope Borough ilçesine bağlı şehir.
Point Blank: Point Blank şu anlamlara gelebilir:
Puanter: Puanterler ya da pointerler, avın istikametini göstererek avcılara yardımcı olan köpeklerin oluşturduğu bir av köpeği grubu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir