Sevgi Ve Saygı İle Öykü Kısa

Sponsorlu Bağlantılar
ama bir adam bu adam diye galip gelir halk hep hikaye kara kuru ordu sorun tabi tek tek uygun yol zaman Sevgi Ve Saygı İle Öykü Kısa Elmas İle İlgili Hikayeler sevgiyle ilgili kısa hikayeler sevgi ve saygı ile ..Elmas Ve Köle Hükümdar Ve Sevgi(kısa Hikaye)

Eski.. Çok eski zamanlarda. Ülkenin birinde bir hükümdar yaşardı..
Hükümdarın büyük bir sarayı vardı, dillere destandı saray. Bütün dünya, dünyadaki tüm insanlar bu sarayı konuşurlar, hayalini kurarlardı. Ogünün o devrin dünyasının cenneti gibiydi saray..

Halk tarafından çok sevilir, büyük saygı görürdü hükümdar. Adildi çünkü, merhametliydi. İnsanlara zulmetmezdi. Gördüğü saygı mecburiyetten, korkudan değil, sevgidendi sevgiden..

O devrin şartlarına uygun olarak onunda büyük, güçlü bir ordusu vardı. Tabi yine o devrin şartlarına uygun olarak, çok zaman savaşta olurdu ordu. Çok zamanda galip gelirdi..

O gün ordu yine büyük bir zaferle ülkeye dönmüş, ganimetleri getirip sarayın bahçesine yığmıştı. Çok sayıda köle getirmişlerdi, sıraya dizmişlerdi köleleri. Hep böyle olurdu, hükümdar gelir kölelerden beğendiklerini seçip saray için ayırırdı..

Ama o gün olağandışı tuhaf birşey oldu. Kölelerin içinde kara kuru, aksi, çirkin bir adam vardı, yol boyunca hep sorun çıkarmış herkesin moralini bozmuştu. Adam gerçekten geçimsiz, çekilmez bir tipti, üstelik gençte değildi. Çok kişi homurdandı bu çirkin herifi niye sarayın bahçesine getirdiniz diye..

Sonra her zamanki gibi hükümdar bahçeye çıkıp köleleri incelemeye başladı. Herkes önünde eğildi hükümdarın, tek tek kölelerin önünde durup yüzlerine baktı. En son sıradaki çirkin kölenin önüne gelince bir an dikkatle baktı hükümdar, sonra herkesi hayrete düşüren birşey söyledi..

_ Bu adam sarayda kalsın, bundan sonra özel hizmetkarım olacak..

Böyle dedi, ve dönüp gitti..

Çirkin köle kısa zaman sonra hükümdarın hem özel hizmetkarı, hemde en yakın dostu olmuştu, adeta hayrandı hükümdar ona. Zamanının büyük bölümünü onunla geçiriyordu..

Sarayda dedikodulara yol açtı bu durum, kıyametler koptu, herkes nefret eder oldu çirkin köleden. Onun yüzünden hükümdarın yüzünü göremez olmuşlardı. Sonunda köleye eziyet etmeye, kötülük yapmaya kadar götürdüler işi bazı soylular..

Bu durum hükümdarın kulağına gidince, soyluları ve saray ahalisini büyük bir salonda topladı, kendiside tahtına oturdu, herkes büyük bir sessizlik ve merakla neler olacağını bekliyordu..

Hükümdar hazineden sorumlu kişiyi çağırdı yanına:

_ Git bakalım, bana hazinemin en değerli, en güzel mücevheri hangisi ise onu getir..
Adam koşarak gitti biraz sonra elinde kocaman bir elmasla geri döndü. Göz alıcı güzellikte, yumruk büyüklüğünde bir elmastı..

_ Ayaklarımın dibine koy elması, birde balyoz getir..

Salondaki soyluları tek tek yanına çağırdı şöyle dedi hepsine:
_ Hadi benim hatırım için şu balyozu al eline ve şu elmasın üstüne vur, tuz buz et onu.

Her gelen eline aldı balyozu, tam vuracakken elmasın güzelliğine kapılıp durdu, özür dileyip gittiler, biz dediler böyle bir güzelliğe kıyamayız..

Sonunda hükümdar çirkin kölenin çağırılmasını emretti, köle geldi önünde eğilip selam verdi:
_ Benim hatırım için şu balyozu eline al, ve şu elmasın üzerine vur, kır onu tuz buz et..

Çirkin köle, emredersin sultanım dedikten sonra bir an bile tereddüt etmeden balyozu eline aldı, havaya kaldırdı, vurduğu gibi elması tuz buz etti bin parçaya ayırdı. Salondan çığlıklar uğultular yükseldi, hükümdar elini kaldırarak susturdu hepsini:

_ Söylermisin bana, bu kadar değerli bir elmasa nasıl kıydın?
Köle cevap verdi:
_ Sultanım sizin hatırınız ve dostluğunuz benim için bu elmastan bin kat değerlidir, kırmayıpta sizin hatırınızımı kırsaydım..

Hükümdar salondaki soylulara döndü:
– Anladınızmı şimdi onu niye bu kadar sevdiğimi?
Beni gerçekten seven bir o varda onun için, bir köle bile olsa gerçek sevgiyi onda gördüm ben, ve gerçek sevgi herşeyden değerlidir….

Etiketler:sevgiyle ilgili kısa hikayeler sevgi ve saygı ile öykü kısa elmas ile ilgili hikayeler uzun sevgi hikayeleri saygı ile ilgili hikayeler kısa elmas hikayeleri elmas hikayeler eski zaman hikayeleri kısa sevgi ile ilgili kısa hikayeler elmas kolelik eski insanlardan hikayeler kısa hikayeler sevgi hakkında sevgi kısa öykü kısa köle hikaye tuvalet köle hikayeleri saygi ile ilğili kisa hikaye sevgı ve saygı ıle öykü kısa elmasla ılgılı hıkayeler sevgi ve saygı ile ilgili hikaye ve öyküler
Sevgi Sözcükleri: Terms of Endearment 1983 yapımı Larry McMurtry'nin kitabından James L. Brooks tarafından sinemaya uyarlanan Amerikan filmi.
Sevginin Gücü: Léon (orijinal adı: Leén the Professional), Luc Besson tarafından yazılan ve yönetilen 1994 yılı Fransa yapımı bir filmdir.
Sevgi Soysal: Sevgi Soysal (d. 30 Eylül 1936, İstanbul - ö. 22 Kasım 1976, İstanbul) Türk yazar.
Sevgililer Günü: Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gündür. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır.
Saygılı Yosma: Saygılı Yosma (Fransızca: ), Fransız yazar ve filozof Jean-Paul Sartre'ın 1946 yılında Fransızca olarak kaleme aldığı tiyatro oyunu.
Saygın Soysal: Saygın Soysal, (d. 21 Mayıs 1982), Türk sinema ve dizi film oyuncusu.
Saygı Öztürk: Saygı Öztürk (d. 1955, Sarıkaya, Yozgat), Türk araştırmacı gazeteci ve yazar.
Saygılar Bizden: Saygılar Bizden, bir Türk televizyon dizisidir. 1992 yılının Eylül ve Aralık ayları arasında, toplam 13 bölüm olarak
Hikâye: Öykü ya da hikâye, gerçek ya da gerçeğe yakın bir olayı aktaran kısa, düz yazı şeklindeki anlatıdır.
Öykünücü: Öykünücü (emülatör), herhangi bir bilgisayar ortamında başka bir bilgisayar sistemini taklit eden, öykünme işini yapan yazılımdır.
Öykü ve Berk: Öykü ve Berk Gürman (d. 4 Ağustos 1982, İstanbul) Akdeniz ve Arap müziğini harmanlayarak müzik yapan ikiz kardeşler.
Öykünme: Öykünme (emülasyon) veya öykünüm, herhangi bir bilgisayar ortamında kullanılan yazılımlar yoluyla başka bir bilgisayar sisteminin taklit edilmesi anlamına gelmektedir.
Öykü (dergi): Öykü, iki aylık sanat ve edebiyat dergisi (Nisan 1975 - Nisan 1976).
Kısa film: Kısa film ya da kısa metraj, belirli bir süreden daha kısa süren sinema yapıtlarına verilen genel isim.
Kısa çizgi: Tire (Fransızca tiret), ya da kısa çizgi bir noktalama işaretidir. (-) şeklinde sembolize edilir.
Hikâye: Öykü ya da hikâye, gerçek ya da gerçeğe yakın bir olayı aktaran kısa, düz yazı şeklindeki anlatıdır.
Kısa mesafe koşuları: Kısa mesafe koşuları veya sprintler, atletizm karşılaşmalarında 60, 100, 200 ve 400 metre mesafelerinde yapılan koşuların genel adı.
Kısa forvet: Kısa forvet veya Üç Numara, pota altı ve üç sayı çizgisi etrafında, uzun ve kısa oyunculara yardım eden, gerektiğinde şutör gard ve uzun forvetliğe de soyunabilen (örn:Hido, Bootsy Thornton, Lamar Odom, Ron Artest) şut ve ribaunt kabiliyeti olan, iyi savunma yapan çok yönlü basketbol oyuncularına verilen addır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir