Sibirya Kurdu

Sponsorlu Bağlantılar
abd alaska bu da ve hafif nin sibirya kurdu ya Sibirya Kurdu Sibirya Kurdu Yavrusu yavru sibirya kurdu sibirya kurdu sibirya kurdu ya..Güzeller Güzeli Yavru Sibirya Kurdu
Babası K9 Alman Kurdu-annesi Sibirya Kurdu


Sibirya KurduHusky(sibirya Kurdu)


Orta büyüklükte, canlı, dayanıklı, hoş görünüşlü ve hareketli bir köpektir. İnsanlara uyumlu ve duyguludur. İyi bir arkadaş olmakla birlikte son derece inatçıdır ve kolayca canı sıkılır.
Neler Yapar?
Hafif olduğu için hızlı koşabilir ve bu özelliği nedeniyle kızak yarışlarında kullanılır. özellikle Kanada’da ve ABD’nin kuzeyinde popüler bir cinstir.
Kökeni
Sibirya’nın yerlisi olan Sibirya Kurdu, 1909′da Alaska’ya getirildi. Buradan tüm dünyaya yayılmıştır.


Etiketler:yavru sibirya kurdu sibirya kurdu sibirya kurdu yavrusu sibirya kurdu yavruları yavru sibirya kurdu fiyatları sibirya kurdu yavru yavru sibirya kurtları sibirya sibirya kurdu fiyatları yavru sibirya yavru sibirya kurdu resimleri sibirya kurdu yavru fiyatları 5 haftalık sibirya yavrusunu fiyatı YAVRU SİBİRYA KURDU sibirya kurdu yavrusu resimleri sibirya kurdu resmi sibirya kurdu yavrusu fiyatları sibirya kurdu yavrusu resmi sibirya kurdu yavrusu özellikleri yavru sibirya kurdu husky
Sibirya Yupikleri: Sibirya Yupikleri ya da Yuitler, Rusya'ya bağlı Çukçi Yarımadası ile ABD'deki Alaska eyaletine bağlı St.
Sibirya Yupikçesi: Sibirya Yupikçesi (kendilerince Yupigestun), Amerika Birleşik Devletlerinde Alaska'ya bağlı St. Lawrence Adasında ve Rusya Federasyonuna bağlı Çukçi Özerk Bölgesinde yaşayan Sibirya Yupikleri tarafından konuşulan Yupik dilleri kolundan bir Eskimo dili.
Sibirya Federal Bölgesi: Sibirya Federal Bölgesi (), Rusya'nın 8 federal bölgesinden biridir. Orta Asya'nın kuzeyinde yer alır. Yüzölçümü 5.114.800 km², 2002 sayımına göre nüfusu 20.062.938'dir.
Sibirya grubu: Sibirya grubu ya da Kuzey Türk dilleri Türk dillerinin bir koludur. Bu gruba ait sekiz dilin toplam konuşucu sayısı 700.000 civarındadır.
Kurdu, Uzunköprü: Kurdu, Edirne ilinin Uzunköprü ilçesine bağlı bir köydür.
Kurdufan: Kordofan ( '), Sudan'ın orta kısmında yer alan eski bir bölge.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir