Sinir Haplarının Yan Etkileri

Sponsorlu Bağlantılar
archives of general psychiatry celexa cinsel etme fonksiyon gruba kalan kimyasal madde konu panik paroxetine paxil prof dr prozac sebat veya yan zoloft Sinir Haplarının Yan Etkileri Sinir İlaçları Yan Etkileri sinir ilaçlarının yan etkileri sinir haplarının ya..Antidepresanların Yan Etkileri – Sinir İlaçlarının Tehlikeli Yan Etkileri

Dikkat bu ilaçlar kişiliğinizi değiştiriyor
antidepresanların yan etkileri – sinir ilaçlarının tehlikeli yan etkileri – antideprasan kullanımları


Bu ilaçlar depresyonu hafifletmenin yanından kişiliğinizi de değiştiriyor…
Northwestern Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre, pozitif duygularla bağlantılı olan dışa dönüklüğün depresyondan korumaya yardımcı olduğuna inanılıyor. Daha dışa dönük ve daha az sinirli olmanın depresyonunun nüksetmesini önlediğini söyleyen araştırmacılar, insanların kişiliğinin antidepresan tedavisi gördüklerinde değişebildiğini açıkladılar.

Archives of General Psychiatry dergisinin Aralık sayısında yer alan araştırmada, dışa dönüklüğün ve nevrozun (sinir hastalığı) mutluluk hormonuyla (beyinde bulunan mutluluğu sağlayan bir çeşit kimyasal madde) ilişkili olduğunu belirten araştırmacılar, çalışmalarında katılımcılara Paxil (seçici serotonin gerialım inhibitörü- SSRI) markasıyla satılan antidepresan ilaç verdiler. Diğer ilaçlar arasında ise Prozac, Zoloft ve Celexa bulunuyor.

Araştırmacılar, önemli depresif bozukluğu olan 240 yetişkini 3 gruba ayırdı: 120’si paroxetine içti, 60’ı bilişsel tedavi gördü ve kalan 60 kişi ise yalancı ilaç (plasebo) kullandı. Kişilikler ve depresif belirtiler tedaviden önce, tedavi süresince ve sonrasında değerlendirildi.

Tüm grupların depresyon durumunda biraz gelişme kaydedildi. Fakat, paroxetine alanların diğerlerine göre daha az sinirli ve daha dışı dönük hale geldikleri görüldü.

İlaçlarin Yan Etkileri İle Sertleşme Sorunu

Depresyonda veya panik atakta kullanılan ilaçların bir kısmının cinsel fonksiyon bozukluğuna, sertleşme sorununa yolaçabileceğini belirten Prof. Dr. Ateş Kadıoğlu, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “İlaç değiştirilebilir. Eğer mutlaka bu ilaçta sebat etmek gerekiyorsa o zaman yardım alınabilir. Nasıl yardım alabilir. Bir takım oral ilaçlar var, ağızdan alınan ilaçlar. Bu ilaçlar, cinsel ilişkiden bir buçuk saat önce alınırsa, cinsel fonksiyon bozukluğu restore edilebilir. Yani panik atağa geçinceye bir yardım almasında yarar var. Veya eğer psikiyatrı uygun görürse aldığı psikotik veya ilaçlar değiştirilmesi uygun olabilir.”

Etiketler:sinir ilaçlarının yan etkileri sinir haplarının yan etkileri sinir ilaçları yan etkileri antidepresanların yan etkileri paroxetin yan etkileri sinir hapı yan etkileri antidepresan haplarının yan etkileri paroxetine yan etkileri sinir hapının yan etkileri antidepresanlar kalbe zararlımı sinir için antidepresan Sinir ilacı nin zararları paroxetin hapinin yan etkileri sinir ilaclarinin yan etkileri antidepresan yan etkiler sınır hastaları antidepresan paraxotin depresyon ilaci yan etkileri antidepresan tehlikesi antidepresanlarin yan etkisi antidepresan hapı yan etkileri
Sinir sistemi: Sinir Sistemi veya Sinir Ağı, canlıların içsel ve dışsal çevresini algılamasına yol açan, bilgi elde eden ve elde edilen bilgiyi işleyen, vücut içerisinde hücreler ağı sayesinde sinyallerin farklı bölgelere iletimini sağlayan, organların, kasların aktivitelerini düzenleyen bir organ sistemidir.
Sinir hücresi: Sinir hücresi ya da nöron sinir sisteminin temel fonksiyonel birimidir. Çeşitli biçim ve büyüklüklerde olabilir.
Nöroloji: Nöroloji, genel olarak beyin, beyin sapı, omurilik ve çevresel sinir sistemiyle kasların hastalıklarını inceleyen, teşhis ve cerrahi dışındaki tedavi uygulamalarını içeren tıp bilimi dalıdır.
Sinir bilimi: Sinir bilimi sinir sisteminin yapısı, işlevi, gelişimi, genetiği, biyokimyası, fizyolojisi, farmakolojisi ve patolojisi ile ilgilenen bilim dalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir