Şişman Kadınlar

ariadne auf naxos beri bu christof loy covent garden daki deborah voight iyi kilo little black dress londra mitoloji richard strauss sahne soprano usta wagner yok youtube Şişman Kadınlar Siyahi Şişman Kadın şişman kadın çıkmadan opera bitmez şişman kadınlar..Şişman Kadının Zafer Dönüşü

Şişman kadının zafer dönüşü

Siyah sahne elbisesine sığmadığı için prodüksiyondan çıkarılan Amerikalı soprano Deborah Voight, dört yıl aradan sonra işine geri döndü. Hem de, mitoloji kahramanı Ariadne için dikilen o elbiseye sığarak.

BÜYÜK soprano Deborah Voight, azmetti, midesine kelepçe taktırdı, 65 kilo verdi ve zafere ulaştı. 2004 yılında, Londra’daki Covent Garden’da sahnelenen Richard Strauss’un “Ariadne auf Naxos” operasındaki siyah sahne kostümüne sığamadığı için işine son verilen Voight, dört yıl aradan sonra işini geri aldı. Voight, “O elbiseyi ele geçirmek benim için büyük bir zaferdir” diyor.

Çağın en mükemmel seslerinden Voight’un cüssesi yüzünden kovulması o dönemde büyük tartışma yaratmıştı. Yönetmen Christof Loy, fiziksel görünümü sanatsal yeteneğin üzerinde tuttuğu için çok eleştiri almıştı. Strauss ve Wagner eserlerinin en usta yorumcularından birinin bu şekilde dışlanması medyada da büyük gürültü koparmıştı.

2001 yılından beri Covent Garden’da sahneye çıkmayan Deborah Voight, zafer dönüşünü eleştiriyle karışık bir espriyle de süsledi. “Deborah Voigt: The Return Of The Little Black Dress – Küçük Siyah Elbisenin Dönüşü” başlıklı bir video hazırlayıp YouTube’da yayınladı. Voight, Covent Garden’ın da videoyu sevdiğini söylüyor.

Diyet programlarından sonuç alamayınca midesine kelepçe taktıran Voight zayıflama macerasını da şöyle anlatıyor: “İnsanın verecek çok fazla kilosu olunca, operasyondan başka çare kalmıyor. Diyette çabuk kilo veremediğiniz için moraliniz bozuluyor. Kilo vermek istememin tek nedeni sahneden gelen zorlama değildi. Kendimi iyi hissetmiyordum. Dizlerim ağrıyordu. Operasyon sonrasında sesimi kaybetmekten çok korktum.”

Artık şişman kadın yok

Kilo verdikten sonra “Tristan ve Isolde”de rol alan Voight’un sesi gitmek bir yana daha da güzelleşti. Bütün eleştirmenler bu fikirde birleşti. Şimdi Voight yeniden Londra Kraliyet Operası’nın kadrosunda sahneye çıkıyor. Ama “Şişman kadın çıkmadan opera bitmez” şeklindeki o eski espri de tarihe karışmış bulunuyor.

Etiketler:şişman kadın çıkmadan opera bitmez şişman kadınlar siyahi şişman kadın amerikanın şişman kadınları büyük şişman kadınların açık sahneleri şişman kadın donu
Obezite: Obezite, insan vücudunda yağ hücresi(leri)nde depolanan doğal enerji rezervlerinin ciddî risk oluşturacak düzeyde artması ve sonuçta ölüm oranlarının kaçınılmaz olarak yükselmesi ile karakterize bir hastalıktır.
Hogwarts kadrosu: Aşağıdaki karakterler Harry Potter serisindeki Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'nun çalışanları, sakinleri ve kurucularıdır.
Fat Man: Fat Man, ABD tarafından 9 Ağustos 1945 günü Nagasaki Japonya'ya atılan atom bombasının takma ismi. II.
Şişman Karl: Şişman Karl (İngilizce: Charles the Fat , Latince: Carolus Pinguis}; 13 Haziran 839 – 13 Ocak 888) Alemannia Kralı 876 dan beri, İtalya Kralı 879'dan beri, Kutsal Roma İmparatoru (III.
Şişman Domuz: Şişman Domuz; (İngilizce: Fat Pig) (ABD'li oyun yazarı ve bağımsız film yönetmeni Neil LaBute'un 2004 yılında yazdığı, "güzellik kavramı" üzerine yazdığı üçlemenin, ikinci oyunudur.
Kadınlar CEV Kupası: Avrupa Bayanlar CEV Kupası (CEV Cup), CEV'e üye ülkelerin takımlarının katıldığı bir turnuvadır. İlk kez 1981 yılında düzenlenmiştir.
Kadınlar 1. Ligi: Kadınlar 1. Ligi, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından her yıl kadın futbol takımları arasında düzenlenen lig organizasyonu.
Kadınlar Voleybol Dünya Kupası: Bayanlar Voleybol Dünya Kupası, FIVB'nin düzenlediği her dört yılda bir yapılan bir turnuvadır. İlk turnuva 1973 yılında Uruguay'da düzenlenmiştir.
Kadınlar World Grand Champions Cup: Bayanlar World Grand Champions Cup, FIVB tarafından dört yılda bir düzenlenen uluslararası voleybol organizasyonudur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir