Sivas Kangalları

Sponsorlu BağlantılarSivas Kangal’ı Fotoları

Sivas Kangal’ı Fotoları

Dolas ve oğlu Sarjor

Dolas

Dolasın oğlu


Istanbullu Zihni


Torabey

Bozo

Marasli Bozo

Bulut


Yaman

Polat


İş Zevke Dönüşürse:dSivas Kangalı Resimleri

Sivas Kangalı fotoğrafları
Resimlerle sivas kangalı
Sivas Kangal Köpeği resimleri


Kangal Ve Sırtlan


Dünysanın En İğrenç Köpeği

Etiketler:sivas kangalı sivas kangalları kangal fotoları kangal bozo sivas kangal bozo kangal Sivaskangalı kangal dolas sivas kangalı vikipedi torabey kangal kangal sarjor sivasta 1. kanğal sivas kangalıen güzel GÜVERCİN fotoları sivas kangalırı kaclira sisvas kangalı güvercin fotoları sivas kangalı10 yaşında sivas kangali bozo
Sivasspor: Sivasspor 1967 yılında Sivas'ta kurulmuştur. 2004-05 sezonunda 1. Lig'de şampiyon olarak Süper Lig'e yükselmişlerdir.
Sivas (il): Sivas, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesi, Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Sivas ili, Mezopotamya ve arasında kervanların geçtiği bölgede olduğu için, Selçuklular döneminde tüccarların ziyaret ettiği bir merkez haline gelmiştir. Ülkemizde Konya'dan sonra en çok Selçuklu eserinin bulunduğu il Sivas'tır. 13.yüzyıl'a ait Gök Medrese, Çifte Minareli Medrese ve Mavi Medreseleri çini sanatı açısından mutlaka görülmeye değer yerlerdir. Ulu Camii ise 1100 yılında inşaa edilmiştir. Ayrıca Sivas, Türkiye'nin yüzölçümü açısından en büyük ikinci ilidir. Toplam nüfusu 642.224, merkez nüfusu 318.488'dir.
Sivas Kongresi: Sivas Kongresi, Mustafa Kemal'in Amasya Genelgesi'ni açıkladıktan sonra bir çağrı üzerine I. Dünya Savaşı'ndan sonra işgale uğrayan Türk topraklarını kurtarmak ve Türk milletinin bağımsızlığını sağlamak için çareler aramak amacıyla seçilmiş ulus temsilcilerinin Sivas'ta biraraya gelmesiyle, 4 Eylül 1919 - 11 Eylül 1919 tarihleri arasında gerçekleşen ulusal kongredir.
Sivastopol: Sivastopol (Kırım Tatarca: Aqyar; Ukraynaca ve Rusça: Севастополь / Sevastopol, Osmanlı döneminde Akyar olarak da anılırdı.), Ukrayna'da Kırım yarımadasında Karadeniz kıyısında bulunan bir liman kentidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir