Sivrisinek Isırmaması İçin Ne Yapmalı

Sponsorlu Bağlantılar
abd afrika anopheles gambiae beden bir bloke insan nashville nde nin sinek sivrisinek tarih ter tercih umut vanderbilt yeni Sivrisinek Isırmaması İçin Ne Yapmalı Sinekler Neden Herkesi Isırmaz sivri sinekler sivrisinek ısırmaması için ne yapma..Sivri Sinekler Neden Herkesi Isırmaz

Sivrisineklerin neden bazı insanları ısırıp diğerlerine dokunmadığı ortaya çıktı! Beden kokusunda ‘karbondioksit ve oktenol’ bulunanlar, sivrisineklerin öncelikli hedefi oluyor
Bilim adamları, sivrisineklerin beslenmek için neden bazı insanları tercih edip bazılarına dokunmadığını sonunda buldu! ABD’nin Nashville kentindeki Vanderbilt Üniversitesi’nde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, üç organdan oluşan sivrisineklerin burnunda bulunan bazı hücreler insan bedeninin kokusunu oluşturan farklı kimyasalları tanımlayabiliyor. Bazı insanların ter kokusu sivrisinekleri daha fazla cezbediyor. Kokusunda “karbondioksit, oktenol ve diğer bazı maddeler bulunan insanlar” sivrisineklerin öncelikli hedefi oluyor.

Sıtma tarih olabilir!

Bilim adamları, bu bulgu sayesinde 5-10 yıl içinde sivrisineklerin burunlarını bloke edip, beslenecek insan bulmalarını imkânsız hale getirecek yeni nesil bir sinek ilacı geliştirilebileceğini umut ediyor.
Yapılacak yeni çalışmalar sayesinde sivrisineklerin yaydığı en öldürücü hastalık olan sıtmanın da tarih olacağı düşünülüyor. Çoğunluğu Afrika’da “Sahraaltı” bölgesinde olmak üzere yılda 650 milyon kişi sıtmaya yakalanıyor, çoğu çocuk 1-3 milyon kişi bu hastalıktan ölüyor. Vanderbilt Üniversitesi’ndeki araştırma da sıtmanın en büyük sorumlusu olan sivrisinek türü “Anopheles gambiae” üzerinde yapıldı.

Etiketler:sivri sinekler sivrisinek ısırmaması için ne yapmalı sinekler neden herkesi ısırmaz sinek ısırmaması için sineklerin ısırmaması için sivrisineğin ısırmadığı insanlar sivrisinek ısırmaması için yaylarda sivri sivrisinek niçin çok olur gözü sinek ısırması sinek ısırmaması için ne yapılmalı sinek ısırmaması için ne yapılır sivrisinekler neden herkesi ısırmaz sivrisinekler sivrisinek ısırmaması sinek ısırmayan insan sivrisinek bazi insanlari neden isirmaz sivri sinek neden gündüz ısırmaz sinek isirmamasi icin ne sinekler herkesi ısırmaz sivrisinek neden gündüz ısırmaz
Sivrisinek Sahili: Sivrisinek Sahili Paul Theroux'un 1982 tarihli aynı adlı romanından uyarlanmış bir 1986 filmidir. Peter Weir'ın yönettiği bu filmde Harrison Ford, Helen Mirren ve River Phoenix başrolleri oynamaktadırlar.
Sivrisinek balığı: Sivrisinek balığı (Gambusia affinis), lepistesle akrabalığı olan sıcak-soğuk sularda kolaylıkla yaşayabilen bir tatlı su balığı türü.
İçindeki Yabancı: İçindeki Yabancı 2007 ABD-Avustralya ortak yapımı filmdir. Özgün adı The Brave One dır. Senaryosunu Roderick Taylor ve Bruce A.
İçinde Aşk Var: İçinde Aşk Var, Işın Karaca'nın ikinci solo albümü. 19 Aralık 2004'te piyasaya çıktı. 1 tane de kendi bestesisin bulunduğu albümde Sezen Aksu, Aysel Gürel, Suat Suna, Ümit Sayın gibi isimlerin beste ve sözleri bulunmaktadır.
Drizzt Do'Urden: Drizzt Do'Urden Unutulmuş Diyarlar (Forgotten Realms) kurulumunda yer alan hayali bir kahramandır. Irkı olan drow'ların şeytan ve kötülük dolu adetlerini reddederek Karanlıkaltı'ndan (Underdark) ayrılmış ve yeryüzünde yaşamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir