Ssk Yararlanma Süreleri

Sponsorlu Bağlantılar
acil ak parti ankara bekir eden genel hafta kabul kur madde primi sosyal sigortalar tbmm Ssk Yararlanma Süreleri Ssk Yararlanma Süresi işten ayrılan ssk ssk yararlanma süreleri ssk yara..İşten Ayrılan Sigortalı 90 Gün Sağlık Hizmetinden Yararlanacak

İşten ayrılan sigortalı 90 gün sağlık hizmetinden yararlanacak
Ankara – TBMM Genel Kurulunda, işten ayrılan sigortalıların sağlık hizmetlerinden yararlanma süresi, 10 günden 90 güne çıkartıldı.

Genel Kurulda, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasasında değişiklik öngören tasarının 2. bölümünün görüşülmesine devam edildi.

Görüşmelerine geçen hafta başlanan 42. madde üzerinde AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ ve arkadaşları tarafından değişiklik önergesi verildi. Kabul edilen önergeye göre, 18 yaşını doldurmayanlar, tıbben başkasına muhtaç olanlar, acil haller, iş kazası ve meslek hastalığı halleri, bildirimi zorunlu bulaşıcı hastalıklar, koruyucu sağlık hizmetleri ve analık halleri dışında, sağlık hizmetlerinden yararlanmak için son 1 yıl içinde toplam 90 gün genel sağlık sigortası primi ödeme şartı aranacak.

BAĞ-KUR ve Türkiye’de ikamet eden ve başka bir ülke mevzuatı kapsamında olmayan yabancı ülke vatandaşlarında bu süre 60 gün olacak.

İşten ayrılan sigortalı ve yakınlarının sağlık hizmetlerinden yararlanma süresi, 10 günden 90 güne çıkartıldı. SSK’lılar, zorunlu sigortalılıkları sona erdiği tarihten itibaren 90 gün süreyle genel sağlık sigortasından yararlanabilecek.

Etiketler:işten ayrılan ssk ssk yararlanma süreleri ssk yararlanma süresi işten çıkan kişi ssk dan ne kadar yararlanır işten çıkan sigortalı sağlık sigortası yararlanma işten çikan kişi sağliktan yararlanma güncel işten çıkan sigortalılar işten ayrilan sigortalinin sağliktan yararlanmasi işten çıkan sigortalının yakınları işten ayrılan sigortalının sağlık yardımlarından yararlanma süresi işten ayrılan işçinin ssk dan yararlanma süresi işten ayrılan sağlık hizmeti SİGORTALI İŞTEN AYRILAN PERSONEL SAĞLIKTAN NASIL YARAR LANIR ssk çıkıştan sonra ssk dan yararlanma şartları işten ayrılan sigortalının sağlıktan yararlanma şartları işten çıkarılan sigortalının sağlık hizmetidir ssk da sağlıktan yararlanma süresi ssk işten çıkıştan sonra salık himeti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir