Subbuhun Kuddusun Rabbuna Ve Rabbul Melaiketi Verruh Fazileti

Sponsorlu Bağlantılar
allah bir davud dilde ebu fena gelen gibi hz tesbih zaman Subbuhun Kuddusun Rabbuna Ve Rabbul Melaiketi Verruh Fazileti Subbuhun Kuddusun Rabbuna Fazileti subbuhun kuddusun subbuhun kuddusun rabbuna ve rab..

Subbuhun, Kuddûsün, Rabbu’l-melâiketi Ve’r-rûh; Duasının Anlamı Nedir?

Subbuhun, kuddûsün, Rabbu’l-melâiketi ve’r-rûh; duasının anlamı nedir?

Hz. Aişe’den gelen bir rivayette şöyle denir: Resulullah (s.a.v.) rüku ve secdesinde şöyle derdi:

“Subbuhun, kuddusün, Rabbul melâiketihî ve’r-rûh.” (Ebu Davud, II, 28-35).

Anlamı: “Münezzehsin, Mukaddessin, meleklerin ve Ruh’un Rabbisin”.

SUBBÛHUN KUDDÛSÜN : “Allah (C.C.) subbûhtur, kuddûstür. Zâtına ve sıfatına fena, noksan ve kusur yanaşamaz. Her zaman ve her dilde, her mahluk onu tesbih ve takdis eder.” gibi mânâları ifade eder. SÜBBUH : Tesbih edilen (Allah. C.C.)

Etiketler:subbuhun kuddusun subbuhun kuddusun rabbuna ve rabbul melaiketi verruh fazileti subbuhun kuddusun rabbuna fazileti subbuhun kuddusun rabbuna subbuhun kuddusun duası subbuhun kuddusun duasının fazileti sübbuhün subbuhun kuddusun rabbuna ilahisi dinle sübbuhun kuddusün rabbüna ve rabbül-melaiketi ver ruh sübbühun subbuh ne demek subbuhün kuddusün rabbül-melaiketi ver-ruh fazileti sübbûhun kuddûsün rabbünâ ve rabbül-melâiketi ver-rûh ne demek sübbühün subbuhun kuddüsün duası fazileti subbuhın kuddusün sübbuhün kuddusün rabbüna ve rabbül melaiketi ver ruh sübbûhun kuddûsün rabbünâ ve rabbül-melâiketi ver-rûh ilahisi dinle sübbûhun kuddûsün rabbu subbuhun kuddusun anlami nedi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir