Sürat Nasıl Hesaplanır

Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalenin Sürat Nasıl Hesaplanır ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.

Hareketlinin toplamda aldığı yol, bu yolu aldığı zamana bölünerek sürat bulunur.

Örneğin hareketli 15 saniyede 75 metre yol gitmişse sürati 5 m/sn bulunur

Etiketler:
Hız: Hız, bir cismin birim zamandaki yer değiştirmesidir. Hareketlinin herhangi bir andaki hızına ani hız, yol boyundaki hızların ortalamasına da ortalama hız adı verilir.
Yüz (organ): Yüz, canlıların başlarının ön bölümüne verilen isim: alın, gözler, burun, yanaklar, ağız ve çenenin oluşturduğu bütün.
Suratına tiyatro: Suratına tiyatro ya da yüzevurumcu tiyatro (İngilizce: in-yer-face theatre), 1990'larda Birleşik Krallık'taki tiyatro yazarlığında ortaya çıkan şiddet, cinsellik, uyuşturucu, cinayet gibi öğeler içeren oyunlar yazma eğilimine, akımın gözlemcisi olan yazarlar tarafından takılmış bir addır.
Sürat pateni: Sürat pateni, kadın ya da erkek atletlerin oval, buzdan bir pistte, viraj ve düzlüklerde ritmik ve güçlü bir kayış sergiledikleri bir spordur.
Suret Hüseynov: Süret Hüseynov (Azerice: Surət Hüseynov; d. 12 Şubat 1959, Gence) Karabağ Savaşı'nda rol alan Azerbaycanlı komutan, Azerbaycan Başbakanı (1993-1994), vatana ihanet suçuyla 1997-2004 arasında hapis cezası almış siyasetçi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir