Sütlü İncir Muhallebisi

Sponsorlu Bağlantılar
dk iri kuru incir Sütlü İncir Muhallebisi Sütlü İncirin Faydaları sütlü incir tatlısı sütlü incir muhallebisi sütlü ..Sütlü İncir Tatlısı

Sütlü incir tatlısı

KAÇ KİŞİLİK: 4
HAZIRLAMA SÜRESİ: 25 dk
PİŞME SÜRESİ: 15 dk
Malzemeler:

1 kg süt

10 kuru incir

1 kahve fincanı nişasta

3 kahve fincanı tozşeker

4 çorba kaşığı çekilmiş antepfıstığı

Hazırlanışı:
* İncirleri yıkayıp iri iri doğrayın. 1 çay bardağı su ile incirler yumuşayana kadar pişirin. Süte nişastayı ilave edip sürekli karıştırarak muhallebi kıvamına gelene kadar pişirin.
* Tozşeker ve incirleri ekleyip karıştırarak 5 dakika daha pişirin. Servis kâselerine paylaştırıp soğumaya bırakın. Üzerini antepfıstığı ile süsleyip soğuk olarak servis yapın.

Etiketler:sütlü incir tatlısı sütlü incir muhallebisi sütlü incirin faydaları taze sütlü inçir tatlisi sütlü kuru incir tatlısı fayda sütlü incir incir tatlısı sütlü taze incir tatlısı sütlü muhallebili sütlü incir tatlısı sütlü nişastalı incir incir sütle pişirme sütlü incir tatlısı tarifi sütlü incir faydası incir sütlü sütlüincirtatlısı sütlu incir tatlisi
Sütlüce: * Sütlüce - Bartın ilinin köyü
Sütlüce, Beyoğlu: Sütlüce, İstanbul'un Beyoğlu ilçesine bağlı mahallelerden biridir. Güneyinde Halıcıoğlu, kuzeyinde ve batısında Haliç, doğusunda Örnektepe vardır.
Sütlü pilav: Iğdır şehrinin yöresel yemeğidir.
Sütlüce, Ereğli: Sütlüce, Zonguldak ilinin Ereğli ilçesine bağlı bir köydür.
Sütlüce, Bartın: Sütlüce, Bartın ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.
İncirliova: İncirliova, Ege Bölgesi'nde bulunan, Aydın ilinin bir ilçesidir.
İncirlik Hava Üssü: İncirlik Hava Üssü, yönetimi ve denetimi TSK'da olan, NATO'nun önemli bölgesel bir depo üssüdür. Aynı addaki semtiyle birlikte Adana Metropoliten alanı içinde,kentin doğu yakasında kalan üs , Akdeniz'e 56 km uzaklıktadır.
İncir kuşu: İncir kuşu, ötücü kuşlar takımından, kuyruksallayangiller familyasına ait orta ve uzun kuyruklu kuş türlerini kapsayan bir cinsdir.
İncirlik: İncirlik, Adana İli Yüreğir İlçesine bağlı, 1971 yılında kurulmuş bir belde iken 29 mart 2009 yerel seçimlerinden itibaren yeni kurulacak olan Sarıçam İlçesine dahil edilmiş ve bir mahalle statüsüne kavuşmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir