Tarayıcı Nedir

Sponsorlu Bağlantılar
ccd elde elektrik etiket gibi mavi renk resim scanner tarama veya Tarayıcı Nedir Tarayıcı Nedir Ne İşe Yarar tarayıcı ne işe yarar tarayıcı nedir tarayıcı nedi..Scanner(tarayıcı) Nedir? Ne İşe Yarar?

SCANNER(TARAYICI)

Resim, yazı, şekil, etiket, standartlandırılmış kod gibi işaretler, basılı olduğu alandan okuyup, elektrik sinyalleri üreterek bilgisayarın giriş ünitesine gönderen cihazlardır. Bu cihazların çalışmasını fotokopi ve fakslara benzetmek mümkündür. Tarayıcılarda her noktayı algılamayı sağlayan sensörlere CCD denir. Işık şiddetine göre bu sensörlerin yükü değişebilir. Renkli tarama işlemi kırmızı, mavi ve yeşil renklerle yapılır. Yoğunluğu ve renk algılaması yüksek bir tarayıcı ile grafik ve şekiller daha net elde edilir.

Tarayıcı (scanner) Ne İşe Yarar?

Tarayıcılar bilgisayarınıza görüntü aktarmaya yararlar.Herhangi bir resim veya dökümanın görüntüsünü bilgisayarınıza tarayıcılar aracılığıyla aktarabilirsiniz

Etiketler:tarayıcı ne işe yarar tarayıcı nedir tarayıcı nedir ne işe yarar tarayıcılar ne işe yarar scanner tarayıcı nedir scanner nedir bilgisayar tarayıcısı ne işe yarar driver scanner ne işe yarar scanner(tarayıcılar) nedir tarayıcı neye yarar tarayıcı ne ise yarar web tarayıcı ne işe yarar tarayacı ne işe yarar tarayıcı ne ıse yarar tarayici ne işe yarar browser ne işe yarar yazıcı tarayıcısı ne işe yarar yazıcıda tarayıcı ne işe yarar yazıcıdaki tarayıcı ne işe yarar scanner tarayıcılar ne işe yarar
Tarayıcı savaşları: Tarayıcı Savaşları, Netscape'in Navigator (Kılavuz) adlı ağ tarayıcısı ile Microsoft'un Internet Explorer (IE) ağ tarayıcısı arasında yaşanan ve pazarı elinde tutmak ya da pazar payını geliştirmek için girişilen yarış dönemine verilen addır.
Tarayıcı eklentisi: Tarayıcı uzantıları, internet tarayıcısı üzerinden çalışan küçük programcıklardır. Bu uzantılar sayesinde tarayıcı üzerinden müzik, dil çeviri, imla hatalarını düzeltme, oyun oynama gibi daha birçok yararlı özelliklere erişilebilir ve tarayıcı daha kullanışlı hale getirilebilir.
Tarayıcı (anlam ayrımı): * Ağ tarayıcısı, ağ sayfalarında gezinti yapmayı sağlayan (Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera gibi) bir yazılım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir