Tavsiye Edilen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar
atakan azra babalar barlas beren beril berkay büyük yalan ceren damla duru ecem haziran gecesi irem kayra melis serhan tuana utku yaren Tavsiye Edilen İsimler İsimbank ada ismi tavsiye edilen isimler isimbank kız ismi ..Bebeklerin İsmi Dizilerden


Türkiye’nin ilk bebek sağlığı sitesi www.bebek.com, “İsimbank” köşesinde en çok tıklanan, en fazla tavsiye edilen ve özel hastanelerde doğan bebeklere en çok konan isimleri derledi. Buna göre, 2006 yılında anne babalar yeni doğan çocuklarına Haziran Gecesi, Hırsız-Polis, Kurtlar Vadisi, Bir İstanbul Masalı ve Büyük Yalan gibi izlenme rekorları kıran dizilerin kahramanlarının isimlerini verdi.

En çok tercih edilen isimler ise Havin, Baran, Emirhan, Demir, Polat ve Çınar oldu.

ESKİ TÜRK İSİMLERİ DE REVAÇTA

Bu arada, kızlarda Zeynep, Begüm, Ece, Pelin, Başak, İpek; erkeklerde ise Cem, Kerem, Emre, Kaan, Mert, Onur isimleri bu yıl da popülerliğini korudu.

Erkek çocuklarda Göktürk, Alp, Dağhan gibi eski Türk isimlerinin de aileler tarafından tercih edildiği görüldü. Öte yandan, özellikle “Derin” ve “Ada” isimlerinin hem kız, hem de erkek çocukları için tercih edilen isimler olduğu da ortaya çıktı.

85 bin üyesi bulunan www.bebek.com sitesine göre, 2006 yılının en çok tercih edilen 100 kız ve erkek ismi ise şöyle:

“Kızlarda; Talya, Zeynep, Ela, Duru, Yaren, Ada, Ceren, Ece, Melis, Naz, Su, Berra, Ecem, Sena, İrem Azra, Dilal, İdil, Eylül, İpek, Nazlı , Yağmur, Derin, Ilgın, Havin, Nilsu, Kayra, Begüm, İlkin, Tuana, Beril, İlgi, Simay , Pelin, Beren, Mira, Yazmira, Bade, Selin, Simge, Rana, Şimal, Damla, Melike, Pınar, Başak, Özüm, İlayda, Elçin, Minel, Arzum.
Erkeklerde; Emir, Cem, Ege, Çağan, Sarp, Kerem, Deniz, Yağız, Yiğit, Emre, Kaan, Mert, Görkem, Burak, Meriç, Berke, Kutay, Tuna, Baran, Efe, Onur, Doruk, Bartu, Emirhan, Alp, Arhan, Bora, Canberk, Dağhan, Rüzgar, Derin, Toprak, Arın, Aşkım, Çınar, Armağan, Koray, Barlas, Ada, Atakan, Berk, Ali, Polat, Göktürk, Serhan, Ege, Utku, Berkay, Güney.”

Etiketler:ada ismi tavsiye edilen isimler isimbank kız ismi derin ada isminin analizi azra isminin analizi ada erkek ismi mi berin kız mı erkek mi ismi yaren kız ismimi erkek ismimi ada ismine uygun kız ismi derin erkek ismi mi derin kiz ismimi doruk isminin analizi naz ile uyumlu erkek isimleri yaprak dokumu çoçuk isimleri ada ismine uygun isim derin erkek ismimi dizilerdeki bayan isimleri derin kız ismi derin kız ismi mi erkek mi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir