Temizlenmek Gusül Gerektirirmi

Sponsorlu Bağlantılar
bir bu dahi gibi kesme kirli olsa olur temizlik Temizlenmek Gusül Gerektirirmi Tüy Almak Gusül Gerektirirmi tüy almak gusül gerektirir mi temizlenmek gusül ge..Tüy Temızlığı Ve Gusül

Koltukaltı ve kasık tüyleri temizlendikten sonra gusül abdesti almak gerekir mi? Fıkıh ve ilmihal kitaplarımızda guslü gerektiren haller etraflıca belirtilmiştir. Bunların içinde böyle birşey yoktur. Tüy temizlemekle guslün ne alakası olabilir? O da bir temizlik değil midir? Temizlik temizliği niçin gerektirsin? Hattâ bu temizlikler yapılırken kan çıkmayacak olsa bunlar abdesti dahi gerektirmezler. Tırnak kesme de öyledir. Abdesti bozmadığı gibi, kesilen yerlerin yıkanması da şart değildir. Ancak açılan kısmın kirli olacağı hesaba katılarak ellerin yıkanması müstehab (aklen güzel) bir davranış olur.

Etiketler:tüy almak gusül gerektirir mi temizlenmek gusül gerektirirmi tüy almak gusül gerektirirmi vücut temizliği gusül gerektirirmi vücut temizliğinden sonra gusül gerekir mi beden temizliğinden sonra gusül gerekirmi lohusalıkta kıl temizliği lohusalıkta tüy alınır mı gusül abdesti almadan tüyler alınır mı hangi tüyler için gusul abdesti gerekir gusül abdesti almadan tüyler alınırmı gusül abdesti tüyler alındıktan sonra kılları kesmek abdest almak gerekirmi temizlendikten sonra gusül gerekirmi kıllar alınınca abdest gerekir mi güsül almadan vücüt temizlenir mi tüy almak boy abdesti gerektirir mi kılları kesmek gusül gerektirirmi koltukaltı tüylerini alınca abdest almak gerekirmi vücüt kılını alınca abdest alınırmı
Boy abdesti: Boy abdesti veya gusül (Arapça: غسل), İslam dininde bir dinî gereklilik olarak tüm vucudun yıkanması. Türkiye'de devlet eliyle din işlerini yöneten kurum olan Diyanet İşleri Başkanlığı ise guslü; kuru hiç bir yer bırakmamak üzere bedenin her tarafını yıkama olarak tanımlamıştır.
Gusülhane: Geleneksel Türk evinin odalarında, su dökünmek ya da boy abdesti almak için yapılan bölme. Genellikle, odanın evin içine bakan bir duvarını tümüyle kaplayan ve yüklük denen derin dolabın bir bölümü olarak düzenlenirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir