Türk Müzeciliğinin Kurulmasında Öncülük Eden Kişiler

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazıda Türk Müzeciliğinin Kurulmasında Öncülük Eden Kişiler hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. Not denizinden…

Türk Müzeciliğinin Kurulmasında Öncülük Eden Kişiler
Kurumsal olarak ilk müzenin kurulması Osman Hamdi Bey tarafından hayata geçirildi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Sarayların mülkiyetini halka ve yönetimini de meclise geçirmesiyle beraber saraylardaki koleksiyonlar tasnif edilip, müzeleştirildi.

Rahmi Koç Sakıp Sabancı Özel Müzelerin Kurulmasında Öncülük Etmişlerdir.

Etiketler:Türk Müzeciliğinin Kurulmasında Öncülük Eden Kişiler
Türkiye: Türkiye veya resmi adıyla Türkiye Cumhuriyeti (), başkenti Ankara olan ve Avrupa ile Asya kıtalarının her ikisinde de toprağı bulunan ülkedir.
Türkiye'nin köyleri: Türkiye'nin köyleri, Türkiye'de kırsal nüfusun yaşadığı yerleşme birimlerinden köy kanununun uygulandığı ve köy olarak tarif edilen sayısı 2010 verilerine göre 34.247'dir.
Karasal iklim: Karasal iklim: Kıtaların orta kesimlerinde deniz etkisinden uzak yerlerde, ve Kuzey Yarımküre'de etkili olan iklim çeşitidir.
Türkler: Türkler veya Türkiye Türkleri, çoğunlukla Türkiye ve Osmanlı İmparatorluğu'nun eski topraklarında yaşayan, Türk halkıdır.
Türkiye'de Karadeniz iklimi: Karadeniz iklimi (Okyanusal İklim veya Ilıman Deniz İklimi) asıl olarak Karadeniz Bölgesi'nde ve Marmara Bölgesi'nde Karadeniz kıyılarında ve Kuzey Anadolu Dağları'nın Karadeniz’e bakan yamaçlarında görülür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir