Türk Olmak

Sponsorlu Bağlantılar
allah ama asil gibi hakim iyi kez ki mekke milli onur saran vatan sevgisi Türk Olmak Vatan Sevgisi Resimleri vatan sevgisi türk olmak vatan sevgisi resimleri t..Türk Olmak Kadar Gurur Verici Bir Şey Olabilirmi (2) ?

Kimin Ataları 800 yıl dünyaya hükmetmiş…

Kimin Bayrağı Bu kadar Onur Verici Şekilde Oluşmuş…

Kimin Askeri Bu Kadar Asil…

Kimin Marşı Bu kadar Değerli…

Kimin Çocukları Ana Sevgisi Yerine VATAN Sevgisi İle Büyüyor…

Kim Tarihinden Bu kadar Onur Duyuyor…

Kimin Mehter Takımı Var..Yüzyıllarca Askerlerine Şevk Veren…

Kimin Bu Kadar Çok Önder Ve Atası Var…

Kimin ÇANAKKALE’si VAr Uğrunda Ölünen…

Kimin Askeri Dinini Bu Kadar Güzel Yaşıyor…

Kimin Çağ Atlatan Padişahı Var…

Kimin VATAN’ı Uğrunda Canını Hiçe SAyacak Gençleri Var…

Veee.Kimin Milli Takımı Ülkesine Bu kadar Heyecanlı Dakikalar Yaşatıyor…

İşte Bunların Olduğu yer…

KONUNUN ÖENEMLİ BÖLÜMÜNE TAŞINMASINI ARZ EDİYORUM…

Vatan Sevgisi Kısaca Nedir?

Ah vatan ahhhh… Gurbette olanlar daha iyi bilir gerçi. Ama insanın vatanı gibi olmaz. Vatan sevgisinin tanımı… Vatan sevgisi nedir… Cümlelere sığmaz…

Vatan sevgisi yüreğimizi saran en nezih sevgilerdendir. Dinimizde de yeri ve önemi belirtilmiştir.

Vatan doğup büyünen ve üzerinde yaşanan toprak parçasıdır. Vatan görünüşte sade bir toprak parçasıdır. Fakat alelade, sıradan bir toprak parçası değildir. Bir milletin hakim olarak üzerinde yaşadığı, hakimiyet kurduğu, barındığı, gerekirse uğrunda canını feda edeceği toprak parçasıdır. Yurt da aynı anlamdadır. Mübarek vatanımızın her karış toprağı şehid kanlarıyla yoğrulmuştur.

Sevgili Peygamberimiz Aleyhissalâtü Vesselâm, hicret esnasında Mekke’den ayrılırken Hezreve denilen yerde devesini durdurdu. Doğduğu ve çocukluk yıllarından beri yaşadığı yer olan mukaddes belde Mekke’ye son kez hüzünle baktı, baktı. Ve şöyle buyurdu:

“Ki sen Allah’ın yarattığı yerlerin en hayırlısı, Allah’ın katında en sevgili olanısın. Bana senden daha sevgili, daha güzel yurt yoktur. Çıkarılmaya zorlanmamış olsaydım, senden aslâ ayrılmaz, senden başka yerde yurt yuva tutmazdım.”

Uğrunda binlerce şehit verilmiş, içinde binlerce masum yaşayan vatanımız şüphesiz göz nûrumuz, baş tâcımızdır. Ve herkesin vatanı kendisi için aynı önemi hâizdir. Vatan edinilmiş bir toprağa düşman gözünün eğri bakması bile o vatanda yaşayan herkese savunma hakkı verir. Vatan için ölmek bir borç olur bazen.

İnsanlar fert olarak bir meskene, oturacakları bir yuvaya muhtaç oldukları gibi millet olarak da bir vatana muhtaçtırlar. Evsiz barksız insanların dünyada huzur içerisinde yaşamaları mümkün olmadığı gibi, vatansız insanların da huzur ve saadet içerisinde yaşamaları mümkün değildir. Onun için dilimizde: “Allah kimseyi dünyada vatansız, ahirette imansız etmesin.” denilmiştir.

Milletler, dünyada huzur, saadet ve güven içerisinde yaşayabilmeleri için mutlaka bir vatana muhtaç oldukları gibi, dinlerini rahatça yaşayabilmeleri, ibadet ve taatlarını serbestçe yapabilmeleri, çocuklarını istedikleri şekilde eğitebilmeleri için de bir vatana muhtaçtırlar. Onun içindir ki meşhur şair Namık Kemal: İnsan vatanını sever, çünkü hürriyeti, rahatı, hakkı ve menfaati vatan sayesinde kaimdir.” der.

Etiketler:vatan sevgisi türk olmak vatan sevgisi resimleri turk sevgisi VATAN SEVGİSİ bayrak sevgisi ile ilgili resimler vatan sevgisi ile foto v atan sevgisi vatan askı gurur verici resimler vatan sevgisi ile ilgili yazı vatan sevgisi görselleri vatan sevgisi ile kısa yazılar vatan sevgisiyle ilgili RESİMLER yurt sevgisi vatan sevgisi görseller yurt sevgisi ile ilgili görsel vatan sevgisiyle ilgili resimler türk vatansevgisi ile ilgili resimler
Türkiye: Türkiye veya resmî adıyla Türkiye Cumhuriyeti (), başkenti Ankara olan ve Eski Dünya karaları denilen Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarının birbirine en çok yaklaştığı noktada bulunan ülke.
Türkiye'nin köyleri: Türkiye'nin köyleri, Türkiye'de kırsal nüfusun yaşadığı yerleşme birimlerinden köy kanununun uygulandığı ve köy olarak tarif edilen sayısı 2010 verilerine göre 34.247'dir.
Karasal iklim: Karasal iklim: Kıtaların orta kesimlerinde deniz etkisinden uzak yerlerde, ve Kuzey Yarımküre'de etkili olan iklim çeşitidir.
Türkiye'de Karadeniz iklimi: Karadeniz iklimi (Okyanusal İklim veya Ilıman Deniz İklimi) asıl olarak Karadeniz Bölgesi'nde ve Marmara Bölgesi'nde Karadeniz kıyılarında ve Kuzey Anadolu Dağları'nın Karadeniz’e bakan yamaçlarında görülür.
Türkler: Türkler veya Türkiye Türkleri, çoğunlukla Türkiye ve Osmanlı İmparatorluğu'nun eski topraklarında yaşayan, Türk halkıdır.
Olmak ya da Olmamak (film, 1983): Olmak ya da Olmamak, 1983 ABD yapımı komedi filmidir. Özgün adı To Be or Not to Be olan film Türkiye'de 1980'lerdeki video furyası sırasında VHS formatında, daha sonra da VCD formatında seyirciye sunulmuştu.
Olmak ya da Olmamak (anlam ayrımı): * Olmak ya da olmamak (tiyatro), tiyatroya ait ünlü bir deyiş. William Shakespeare'in Hamlet adlı eserinde geçen ünlü monoloğun bir bölümü.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir