Türkan Şoray Gençliği

Sponsorlu BağlantılarTürkan Şoray (karşınızda Yeşilçamın Sultanı)

Türkan Şoray (Karşınızda Yeşilçamın Sultanı)

Resmin Büyük Halini Görmek İçin Buraya Tıklayın

Bu Resim Yeniden Boyutlandırılmıştır. Resmin Büyük Halini Görmek İçin Buraya Tıklayınız. Resmin Orjinal Boyutu 690×530 ve Büyüklük 58KB.

Bu Resim Yeniden Boyutlandırılmıştır. Resmin Büyük Halini Görmek İçin Buraya Tıklayınız. Resmin Orjinal Boyutu 768×576 ve Büyüklük 37KB.

Bu Resim Yeniden Boyutlandırılmıştır. Resmin Büyük Halini Görmek İçin Buraya Tıklayınız. Resmin Orjinal Boyutu 760×616 ve Büyüklük 67KB.

Bu Resim Yeniden Boyutlandırılmıştır. Resmin Büyük Halini Görmek İçin Buraya Tıklayınız. Resmin Orjinal Boyutu 760×616 ve Büyüklük 79KB.

Bu Resim Yeniden Boyutlandırılmıştır. Resmin Büyük Halini Görmek İçin Buraya Tıklayınız. Resmin Orjinal Boyutu 760×616 ve Büyüklük 74KB.

Bu Resim Yeniden Boyutlandırılmıştır. Resmin Büyük Halini Görmek İçin Buraya Tıklayınız. Resmin Orjinal Boyutu 690×453 ve Büyüklük 53KB.

Resmin Büyük Halini Görmek İçin Buraya Tıklayın

Resmin Büyük Halini Görmek İçin Buraya Tıklayın

Resmin Büyük Halini Görmek İçin Buraya Tıklayın

Resmin Büyük Halini Görmek İçin Buraya Tıklayın

Resmin Büyük Halini Görmek İçin Buraya Tıklayın

Bu Resim Yeniden Boyutlandırılmıştır. Resmin Büyük Halini Görmek İçin Buraya Tıklayınız. Resmin Orjinal Boyutu 976×668 ve Büyüklük 81KB.

Resmin Büyük Halini Görmek İçin Buraya Tıklayın

Resmin Büyük Halini Görmek İçin Buraya Tıklayın

Resmin Büyük Halini Görmek İçin Buraya Tıklayın

Resmin Büyük Halini Görmek İçin Buraya Tıklayın

Bu Resim Yeniden Boyutlandırılmıştır. Resmin Büyük Halini Görmek İçin Buraya Tıklayınız. Resmin Orjinal Boyutu 692×451 ve Büyüklük 42KB.

Resmin Büyük Halini Görmek İçin Buraya Tıklayın

!!!!!!!!!!!!!!!türkan Şoray!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yeşilçam Güzelleri
Yesılcamın Yıldızlarının Ilk Hallerı Son Hallerı


Yeşilçam’ın ünlü yıldızları ve artık sadece albümlerinde kalan gençlik halleri…


Türkan Şoray


Şerif Sezer


Tarık Akan


Hülya Koçyiğit


Ekrem Bora


Fatma Girik


Kadir İnanir


Filiz Akın


Muhterem Nur


Göksel Arsoy


Çolpan İlhan

Yeşilçam’ın Sultanı Türkan Şoray, Sonunda İsyan Etti…

Yeşilçam’ın Sultanı Türkan Şoray, sonunda isyan etti…

28 Ekim 2010 Perşembe, 09:16:06

HT MAGAZİN / SEÇKİN ŞENVARDAR

Türk Sineması’nın Sultan’ı Türkan Şoray, özel bir üniversitenin davetlisi olarak gençlerle buluştu. Gençlerin enerjisiyle hayata bağlandığını belirten Şoray, “Hepiniz kızım Yağmur’dan küçüksünüz, ilginiz beni çok mutlu etti” dedi. Küçük yaşlarda mesleğine başladığı için eğitim hayatını yarım bıraktığını ifade eden Şoray, “Okumayı çok isterdim ama yarım kaldı tahsilim. Hayal etmeden çok şey kazandım ama içim hep buruktur eğitimimi tamamlamadığım için. Ama kendimi de şöyle teselli ediyorum mesleğim öyle bir meslek ki; ben şu an kendimi birkaç üniversite bitirmiş gibi hissediyorum” diye konuştu.
Oyunculuğun çok meşakkatli bir meslek olduğunu söyleyen Şoray, sinemanın zamanla yıllar içinde değiştiğini ve bir dönem adıyla özdeşleşen ‘Türkan Şoray kanunlarının’ üzerine nasıl yapıştığını şu sözleriyle dile getirdi: “60’lı, 70’li yıllarda daha çok melodram tarzı filmler revaçtaydı. O zaman oyuncular süslü-püslü kadınları canlandırdı. 1980’li yıllardan sonra daha gerçekçi filmlerde neden oynamıyorum diye kendimi sorguladım. Oyunculuk tarzım, her şey çok farklı olmaya başladı. ‘Seyircim ne der?’ diye endişeleniyordum. ‘Mine’ filmiyle tabularımı yıktım. Hatta sinemaya tanınmamak için örtünerek gidip tepkileri izlemiştim. Bu filmle, Türkan Şoray kanunları kalktı ama hâlâ varmış gibi üstüme kaldı. Yıllarca bıktım şu Türkan Şoray kanunlarından. Değiştirdim artık diyorum kimse inanmıyor’’ diye konuştu.
‘TOPLUM DEĞİŞİYOR’
Sinemaya bakış açısının zamanla değiştiğini anlatan Şoray, “Yıllar geçtikte toplum değişiyor. O yıllarda öpüşme sevişme sahnelerinde seyirci rahatsız olur mu diye sınır koyuyordum. Tam öpüşme sahnesinde kamera çiçeğe dönerdi. Hayatın içindedir her şey. Gerçek yaşayan karakterleri anlatıyorsak, göstermek zorundayız, sinema gerçekçiliktir. 80’lere doğru feminizm, kadın özgürlüğü çıktı ortaya. Tartışılmaya başlandıkça tabular yıkılmaya başlandı” dedi.
‘Ben oynamayınca Müjde Ar keşfedildi’
1980’li yıllarda, ‘Seyircim ne der? endişesiyle ‘Ah Güzel İstanbul’ isimli filmde rol almayan Şoray, “O filmde Müjde Ar oynayarak, oyunculuk kariyerinde büyük adım attı. O sayede Türk sineması onu keşfetti’’ dedi.

Etiketler:türkan şoray türkan şoray gençliği turkan soray Türkan Soray türkan şoray fotoğrafları turkan soray gencligi turkan şoray resimleri türkan şoray ın gençlıik resimleri türkan şoray vikipedi türkan şoray kısa saçlı hali türkan şoray gençlik resimleri türkan şoray engüzel fotoğrafları türkan şoray genç hali turkan soray genclik türkan şoray yandan türkanşoray turkan soray genclik resimleri turkan soray resımlerı türkan şorayın gençliği
Türkân Şoray: Türkân Şoray (28 Haziran 1945, İstanbul), Türk oyuncu.
Türkân Saylan: Türkan Saylan (13 Aralık 1935, İstanbul - 18 Mayıs 2009, İstanbul), Türk tıp doktoru, yazar, ÇYDD Genel Başkanı.
Türkân Akyol: Türkan Akyol, (d. 1928, İstanbul), Türk siyasetçi.
Türkan (dizi): Türkan 2010 yapımı televizyon dizisidir. Yapımcılığını Ata Türkoğlu, senaryo görevini ise Oya Yüce üstlenmektedir.
Süreyya İsfendiyari Bahtiyari: Süreyya İsfendiyari Bahtiyari (Fars: ثریا اسفندیاری بختیاری Sorayâ Asfandiyâri-Bakhtiyâri, 22 Haziran 1932, İsfahan - 26 Haziran 2001, Paris), İran Şahı Muhammed Rıza Pehlevi'nin ikinci eşi.
Şoray Uzun: Şoray Uzun (d. 1968, Bulgaristan), Türk tiyatro oyuncusu. Değişik, film ve dizilerde görev aldı. Halen, televizyon programı sunuculuğu yapmaktadır.
Soraya Arnelas: Soraya Arnelas 13 Eylül 1982 Valencia, İspanya'da doğmuştur. 2009 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Rusya'da İspanya'yı La noche es para mí adlı şarkıyla temsil etti.
Soraya Haddad: Soraya Haddad (d. 30 Eylül 1984, Becaye), Cezayir 'li judocu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir