Türkiye Adını Kim Koydu

Sponsorlu Bağlantılar
dedi dedikodu gibi ismini italyan merak nin okuma prof dr televizyon topkapi ya yazar Türkiye Adını Kim Koydu Soy İ türkiye ismini kim koydu türkiye adını kim koydu s..Türkiye’nin İsmini Kim Koydu?

Türkiye’nin ismini kim koydu? Topkapı Sarayı Müdürü, yazar- tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Türkiye adının Türkler tarafından konmadığını ileri sürdü. İşte İlber Ortaylı’ya göre Türkiye isminin gerçeği…

TOPKAPI Sarayı Müdürü, yazar- tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı Türk toplumunda, kültürel merak bulunmadığını, insanların tembel olduğunu öne sürdü. Türkiye isminin İtalyanlar tarafından verildiğini ileri süren Ortaylı, zamanında Venedikli-Cenovalı İtalyan tacirlerinin memleketin Türkleştiğini görüp, ’Türkiye’ veya ’Türkmenya’ dediklerini söyledi. Ortaylı, Çankırı Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde ’Küreselleşme Sürecinde Yerel Araştırmalar ve Şehir Tarihçiliği’ konulu konferansta konuştu. Ortaylı, “Türk milleti boş vakitlerinde yan yana geldiklerinde gezmeye gider, televizyon karşısına geçip dedikodu yapar. Milletimizin boş vakitlerinde oturup tefekküre dalma, okuma gibi merakı yoktur. Olmadığı için de bazı yazılı evrak ve kitapları okuma merakı yoktur” dedi.

Etiketler:türkiye ismini kim koydu türkiye adını kim koydu soy i Türkiye ismi türkiyenin adı kim tarafı türkiyenin adı kim tar türkiye nin ismini kim koydu ülkemizim ismi nasıl ve kim tarafından verilmiştir turk ismini kimler koymus türkiyenin adını kim niçin koydu türkiye adı kim tarafından türkiye ismini kim kotdu Türk ismi türkiye ismi kimin tarafindan verilmiştir türkiyeadınıkimkoydu türkiye ismi ne zaman antalya nın adini kim koymuş türk adini ki
Türkiye'nin köyleri: Türkiye'nin köyleri, Türkiye'de kırsal nüfusun yaşadığı yerleşme birimlerinden köy kanununun uygulandığı ve köy olarak tarif edilen sayısı 2010 verilerine göre 34.247'dir.
Karasal iklim: Karasal iklim: Kıtaların orta kesimlerinde deniz etkisinden uzak yerlerde, ve Kuzey Yarımküre'de etkili olan iklim çeşitidir.
Türkiye'de Karadeniz iklimi: Karadeniz iklimi (Okyanusal İklim veya Ilıman Deniz İklimi) asıl olarak Karadeniz Bölgesi'nde ve Marmara Bölgesi'nde Karadeniz kıyılarında ve Kuzey Anadolu Dağları'nın Karadeniz’e bakan yamaçlarında görülür.
Akdeniz iklimi: Akdeniz iklimi, yaz sıcaklığı güneş ışınlarının düşme açısına, kuraklık ise alçalıcı hava hareketlerine bağlıdır.
Adını Feriha Koydum: Adını Feriha Koydum, başrollerini Vahide Gördüm, Hazal Kaya, Metin Çekmez ve Çağatay Ulusoy'un paylaştığı dizi.
Adını Sen Koy: Adını Sen Koy 4 Aralık 2009'da vizyona giren filmdir. Eserde Melis Birkan ve Ahmet Mümtaz Taylan ve Ali İl başrollerdedir.
Adını Feriha Koydum: Emir'in Yolu: Adını Feriha Koydum dizisinin başrol oyuncuları Vahide Gördüm ve Hazal Kaya ile beraber birçok oyuncunun ayrılmasıyla devam niteliğinde olan dizi.
Adını Feriha Koydum - Emir'in Yolu: Emir artık tek başına... Feriha'yı bu defa sonsuza kadar kaybetti... Emir şimdi ne yapıyor, nasıl yaşıyor?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir