Türkiyedeki İllerin Yüzölçümü
81 İlin Yüz Ölçümü

bana 81 ilin yüz ölçümü lazım?

Etiketler:yüzölçümüne göre iller türkiyedeki illerin yüzölçümü illere göre yüzölçümü illerin yüzölçümü 81 ilin yüzölçümü illerin yüz türkiye illeri yüzölçümleri türkiye illerinin nüfusu ve yüzölçümü yüzölçümü iller türkiye il yüzölçümleri türkiyede illere göre yüzölçümü YÜZ ÖLÇÜMÜNE GÖRE İLLER turkiyede illerinyuz olcumu # şehirler ve yüzölçümleri iilerin yüz tturkiyedeilleregoreyuzö 5ilin yüz ölçümü illerin yüzölçümleri 2012 ıllere göre yüz ölcümü türkiye iller yüzölçümü
Türkiye'deki enerji santralleri listesi: Katı fosil yakıtların kimyasal enerjisinin kazanlarda buhar elde etmek için kullanıldığı ve Rankine su-buhar çevrimine uygun Buhar türbinleri kullanılarak elektrik enerjisine dönüştürüldüğü elektrik santralleridir.
Türkiye'deki kiliseler: Türkiye'de halihazırda mevcut bulunan kiliselerin listesi:
Türkiye'deki rüzgârlar: Türkiye'de esen başlıca rüzgârlar iki gruba ayrılabilir;
Türkiye'deki barajlar listesi: Türkiye'de DSİ tarafından yapımı gerçekleştirilen ve halihazırda işletmede olan 503 adet baraj olup, bunların işletmedeki 203 adeti, buyük çaplı baraj diğerleri ise gölet şeklindedir.
Türkiye'deki cezaevleri: Türkiye'de de tıpkı diğer ülkelerde olduğu gibi iki çeşit cezaevi bulunmaktadır ; Tutuklu ve mahkûm cezaevi.
Türkiye il plaka kodları: Türkiye il plaka kodları veya Türkiye taşıt plaka kodları, ilk iki hanesi 27 Eylül 1962 yılında yayınlanan yönetmelik uyarınca il isimlerinin alfabetik olarak sıralanmasıyla meydana getirilmiş ve yeni tarz plakalar Kasım 1962'den itibaren taşıtlara takılmaya başlanmıştır.
İllerin yüzölçümleri: {| class="wikitable sortable"
Türkiye'deki illerin gelişmişlik düzeyleri: "Türkiye'deki illerin gelişmişlik düzeyleri", Devlet Planlama Teşkilatı’nın Sosyo-ekonomik gelişmişlik kriterlerine göre belirlenen endekslerdir.
Alan: Alan, bir yüzeyin kapladığı yer miktarını ölçen bir büyüklüktür. SI birim sisteminde temel alan birimi m² : metrekare'dir.
Yüzölçümlerine göre ülkeler listesi: Bu sayfa kapladıkları alanlara göre devletler listesidir. Listede, bin kilometrekareden büyük, Birleşmiş Milletler tarafından bağımsız devlet olarak kabul edilen devletler, kapladıkları alanlara göre büyükten küçüğe doğru sıralandırılmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir