Türkiyenin En Geniş Kapalı Havzası Neresidir ?

Sponsorlu BağlantılarBu yazı Türkiyenin En Geniş Kapalı Havzası Neresidir ? hakkında özet bilgiler içerir. İşinize yarayacağınızı düşünüyorum. Tam da not almalık…

Türkiyenin En Geniş Kapalı Havzası Neresidir ?
Türkiye 26 adet hidrolojik havzaya ayrılmıştır. Havzaların ortalama yıllık toplam akışları 186 milyar m³’tür. Havza verimleri birbirlerinden farklı olup, Fırat ve Dicle havzalarının toplam ülke potansiyelinin yaklaşık % 28,5’ine sahip olduğu görülmektedir.

İsim:  670px-TR-havzalar.svg.png<br />
Görüntüleme: 103<br />
Büyüklük:  78,8 KB (Kilobyte)
linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01′];

Etiketler:Türkiyenin En Geniş Kapalı Havzası Neresidir
Türkiyenin nüfüsu: Türkiyenin nüfüsu TÜİK adrese dayalı nüfus sistemine göre geçen yılın nüfus sayısını açıkladı. 2010 yılına göre 2011 yılında Türkiye genelinde 1 milyon 281 kişi kişi artışla, toplam 74 milyon 724 bin 269 kişilik nüfusa ulaştı.
Buzul: Buzul, dağ zirvelerinde yaz kış erimeyen ve yer çekiminin etkisiyle yer değiştiren büyük kar ve buz kütlesidir.
Türkiye faunası: Türkiye direyi (Latince: Fauna), hayvanlar âleminin Türkiye sınırları içerisinde yaşayan üyelerinin tümüdür.
Geniş Aile: Geniş Aile, 2009 yılında Kanal D'de yayına başlayan şuan da Star TV'de yayınlanan Türk komedi televizyon dizisi.
Genişleme paketi: Genişleme paketi, genişleme seti ya da eklenti paketi, varolan bir video oyununa yeni özellikler kazandırmak amacıyla üretilen paketlerdir.
Geniş alan ağı: Geniş alan ağı, ( Wide Area Network, WAN), birden fazla cihazın birbiri ile iletişim kurmasını sağlayan fiziksel veya mantıksal büyük ağdır.
XML: Extensible Markup Language (Genişletilebilir İşaretleme Dili, kısaca XML), hem insanlar hem bilgi işlem sistemleri tarafından kolayca okunabilecek dokümanlar oluşturmaya yarayan, W3C tarafından tanımlanmış bir standarttır. Bu özelliği ile veri saklamanın yanında farklı sistemler arasında veri alışverişi yapmaya yarayan bir ara format görevi de görür. SGML'in basitleştirilmiş bir alt kümesidir.
Geniş Zamanlar (dizi): Geniş Zamanlar, başrollerini Zuhal Olcay, Özge Özberk ve Oktay Kaynarca'nın paylaştığı, Ayşe Kulin'in Geniş Zamanlar adlı öykü kitabından uyarlanan televizyon dizisi.
Kapalı tohumlular: Kapalı tohumlular, çiçekli bitkiler ya da anjiyospermler (), bitkiler aleminin çoğunluğunu kapsayan bir şubedir.
Kapalıçarşı: Kapalıçarşı İstanbul kentinin merkezinde yer alan dünyanın en büyük ve en eski kapalı çarşılarından biridir.
Kapalı havza: Kapalı havzalar, sularını denizlere kadar ulaştıramayıp kuruyan, yer altına sızdıran veya göle dökülüp kalan akarsulardır.
İstanbul Güngörenspor: İstanbul Güngörenspor, İstanbul'da futbol dalında faaliyet gösteren spor kulübü. İç saha maçlarını Güngören'deki Mimar Yahya Baş Stadı'nda oynamaktadır.
Kapalı kaynak: Kapalı kaynak, kaynak kodu açıklanmamış bilgisayar programları için kullanılan genel bir tabirdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir