Türkiyenin En Güzel Çiçekleri

Sponsorlu Bağlantılar
akseki biri bitki cilt horticultural libraries ingilizce istanbul kutulu milas nazan nin prof dr rehber satan sayfa trabzon tuna turkey volume ii wild flowers Türkiyenin En Güzel Çiçekleri Türkıyenın En Guzel Çıçegi turkiyede yabani cicekler türkiyenin en güzel çiçe..Türkiye’nin En Güzel Yaban Çiçekleri – 2


Araştırmacı Erdoğan Tekin’in Şavşat’tan Milas’a, Şemdinli’den Uludağ’a, Toroslar’dan Akseki’nin yaylalarına, Trabzon’dan İstanbul’a kadar dağ-tepe dolaşarak 25 yılda çektiği fotograflardan oluşan ve Türkçe-İngilizce olmak üzere iki dilde hazırlanan “Türkiye’nin En Güzel Yaban Çiçekleri” kitabının ikinci cildi okuyucuyla buluşuyor.
Doğaseverler ve botanik camiası tarafından büyük ilgiyle karşılanan eserin aynı özenle ve “hocaların hocası” Prof. Dr. Tuna Ekim’in son kontrolüyle hazırlanan ikinci cildi 658 yaban çiçeğini kapsıyor.

Kısa süre içinde 5 bin civarında satan “Türkiye’nin En Güzel Yaban Çiçekleri – I. Cilt” Council on Botanical and Horticultural Libraries’ın yılın kitabı ödülüne, bitki bilimine ve bahçıvanlık literatürüne katkıda bulunması nedeniyle aday seçilmişti. Doğa tutkunları için keyifli bir rehber niteliği taşıyan ve 1010 çiçek ile 1370 fotoğrafı kapsayan esere I. Ciltte 658 yaban çiçeği daha eklendi. Bu anıtsal çalışmada Erdoğan Tekin’e, her biri kendi alanının uzmanı olan 18 botanikçi ve bitki sevdalısı fotoğraflarıyla katkıda bulundu. Eserin iki cildi beraber kutu içinde ve indirimli özel fiyatla okurun ilgisine sunuldu.

“Türkiye’nin En Güzel Yaban Çiçekleri” – I. Cilt (664 Sayfa)
(The Most Beatiful Wild Flowers of Turkey – Volume I)
Erdoğan Tekin
3. baskı, 70 YTL

“Türkiye’nin En Güzel Yaban Çiçekleri” – II. Cilt (456 Sayfa)
(The Most Beatiful Wild Flowers of Turkey – Volume II)
Erdoğan Tekin
3. baskı, 45 YTL

2 Cilt birlikte kutulu, 90 YTL

Türkiye’nin Yaban Çiçekleri – Nazan Öztürk

Türkiye’nin Yaban Çiçekleri – Nazan Öztürk

Hakkında

Yurdumuz yaklaşık 2.5 milyon yıl süren Buzul (Pleistosen) Çağı’nın sonuncusunu en kısa süre ve en uygun şartlarda geçiren ülkelerden birisi olması nedeniyle biyolojik çeşitliliğimiz dünyanın pek çok ülkesine göre daha fazladır.

Bu yüzden yabancılar, özellikle de botanistler, eczacılar, hekimler hatta yüksek bürokratlar zamanımızda olduğu gibi 15. yüzyıldan bu yana Anadolu florası üzerinde araştırma yapmak ve bitki örnekleri toplamak üzere yurdumuzu ziyaret etmişlerdir.

Son yıllarda çeşitli kişi veya kuruluş tarafından satışa sunulan floramıza ait renkli fotoğraflarla bezenmiş Türkçe bitki kitapları arasına Sn. Nazan Öztürk tarafından büyük özveri ile çıkarılan bu yeni kitabın da eklenmesi doğasever halkımıza ve ülkemizi ziyaret edecek olan tüm konuklarımıza doğa gezileri sırasında floramızı tanımaları açısından rehberlik edecektir.

Erdal Üzen
İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi
Botanik A.B.D. Ögretim Üyesi

Künyesi
Nazan Öztürk
· 47 Numara Yayıncılık
· Basım Tarihi : 04 – 2011
· ISBN : 9789944328555
· Sayfa Sayısı : 332
· Etiket Fiyatı : 49.90 TL

Etiketler:turkiyede yabani cicekler türkiyenin en güzel çiçekleri türkıyenın en guzel çıçegi türkiyenin en güzel çiçeği turkiyenin en guzel cicegi türkiyenin en güzel çiçeyi tükiyenin en güzel çiçekleri yaban çiçek isimleri türkiyenin en güzel çiçekler YABANİ ÇİÇEKLER İSİMLERİ türkiyenin engüzel çiçeği türkiyenin en güzel çicek egenin en güzel çiçegi
Buzul: Buzul, dağ zirvelerinde yaz kış erimeyen ve yer çekiminin etkisiyle yer değiştiren büyük kar ve buz kütlesidir.
Türkiye faunası: Türkiye direyi (Latince: Fauna), hayvanlar âleminin Türkiye sınırları içerisinde yaşayan üyelerinin tümüdür.
Güzel Sanatlar Akademisi: * İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi
Güzel sanatlar: Güzel sanatlar, güzellik ve zevkle ilgilenen sanatlar için kullanılır. Bu terim ilk defa Fransızcada beaux arts olarak, resim, heykel, baskı gibi görsel sanatları tanımlamak için bulunmuştur.
Güzelyurt İlçesi: Güzelyurt İlçesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 5 ilçesinden biri. Yönetim merkezi Güzelyurt'tur. Yüzölçümü 381 kilometrekaredir (284.969 dönüm).
Güzelyurt, Kıbrıs: Güzelyurt (Yunanca: Μόρφου, İngilizce: Morphou, eski ad: Omorfo), Kıbrıs Adası'nda bir kent. Kıbrıs Cumhuriyeti'nin dördüncü büyük ilçesi.
Güzelyurt, Aksaray: Güzelyurt, Aksaray'ın ilçesi. Aksaray merkeze 45 km, Ihlara vadisine ise 15 km. uzaklıktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir