Türkiyenin En İyi Kalp Damar Cerrahı

Sponsorlu Bağlantılar
acil damar dobbler ingiltere ispanya kongre prof dr Türkiyenin En İyi Kalp Damar Cerrahı Damar Tedavisinde Yenilik kalp damar cerrahısınde yenılıkler kongresı ne zam..Kalp-damar Cerrahisindeki Yenilikler

9. Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği Ulusal Kongresi Antalya’da başladı.

Aralarında Amerika, İngiltere, Almanya ve İspanya’nın da bulunduğu ülkelerden çok sayıda yabancı bilim adamının katıldığı kongrede, kalp-damar hastalıklarının teşhis ve tedavisindeki son gelişmeler ele alınacak.

Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği tarafından düzenlenen kongrede tartışılacak ana konulardan bazıları şunlar:
Acil kardiyovasküler girişimlerde görüntüleme yöntemleri…
MitraL ve aort kapak hastalıklarının tedavisinde güncel tedavi klavuzu…
Açık kalp cerrahisi sonrası problemler…
Kalp yetmezliğinin güncel tedavisi…
Kök hücre tedavisi ve kalp nakli…

Kongre kapsamında kardiyovasküler cerrahlar için temel dobbler ultrasonografi ve ekokardiyografi kursu, biyoistatistik kursu gibi konularda mesleki içi eğitim de verilecek. Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. İsa Durmaz, “genç meslektaşlarımıza en iyi poster ve en iyi araştırma ödüle vererek bir ilki başlatacağız. Amacımız genç ve yetenekli meslektaşlarımızı araştırmaya yönlendirmek” diye konuştu.

Kongre, 5 Kasım’da sona erecek.

Etiketler:kalp damar cerrahısınde yenılıkler kongresı ne zaman türkiyenin en iyi kalp damar cerrahı damar tedavisinde yenilik KALP DAMAR HASTALIKLARI TEDAVİSİNDEKİ EN SON GELİŞMELER damar tedavisi almanya kardiyoloji kalp damar yenilikler kalp damar hastalıkları tedavisinde son yenilikler
Buzul: Buzul, dağ zirvelerinde yaz kış erimeyen ve yer çekiminin etkisiyle yer değiştiren büyük kar ve buz kütlesidir.
Türkiye faunası: Türkiye direyi (Latince: Fauna), hayvanlar âleminin Türkiye sınırları içerisinde yaşayan üyelerinin tümüdür.
DaMarcus Beasley: Elvis Beasley (d. 24 Mayıs 1982, Indiana), Glasgow Rangers forması giyen ABD'li orta saha oyuncusu.
Ateroskleroz: Ateroskleroz, atardamarları (arterleri) etkileyen bir hastalık. Yaygın olarak "damar sertleşmesi" olarak adlandırılan arteriosklerozun bir türüdür.
Yerdomuzu: Yer domuzu (), anavatanı Afrika olan orta büyülükte,omurgalı bir memeli hayvan. İsmi Afrikancada yer domuzu anlamına gelen aardvark kelimesinin İngilizce aracılığıyla Türkçe'ye çevirilmesiyle olusturulmuştur.
Vaskülit: Vaskülit — Damar duvarındaki yangıya verilen addır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir