Üçgen Dik Piramit

Sponsorlu Bağlantılar
adet dik hacim taban yanal Üçgen Dik Piramit Üçgen Piramitin Özellikleri üçgen piramit özellikleri üçgen dik piramit üçgen ..

Üçgen Dik Piramidin Özellikleri

Üçgen dik piramidin Özellikleri


Arkadaşlar sizden bi ricam Olucaktı …
Üçgen dik piramidin Özellikleri
1 adet Resmi
ve Nasıl hesaplandıgı(alan,yanal alan,hacim vs.)

BuLursanız Sevinirim bulana
+300 Rep

Üçgen Prizmanın Özellikleri Nelerdir ?

üçgen prizmanın özelliklerini arıyorum mesela yüz sayısı, yanal yüz sayısı, taban sayısı, köşe sayısı, yanal ayrıt sayısı, taban ayrıt sayısı, toplam ayrıt sayısı özelliklerini arıyorum lütfen bana yardıcı olun NOT: Şeklin çizimi ve açılım çizimi olursa çok sevinirim :) .

İkizkenar Dik Prizmanın Tüm Formülleri Nedir?

İkizkenar Dik Prizmanın Tüm Formülleri Nedir?

arkadaşlar ikizkenar dik prizmanın tüm formullerini yazarmısınız

Etiketler:üçgen piramit özellikleri üçgen dik piramit üçgen piramitin özellikleri dik üçgen piramit üçgen piramit alanı üçgen dik piramitin özellikleri üçgen dik piramit özellikleri düzgün prizma ve piramitlerin özellikleri üçgen piramidin özellikleri üçgen piramit vikipedi düzgün pirizma ve piramit leri n özellikleri dik piramit özellikleri eşkenar üçgen dik piramit üçgen piramitin alanı dik piramit eşkenar üçgen piramit özellikleri eşkenar üçgen dik piramit özellikleri üçgen dik piramitler üçgen piramidin alanı üçgen piramit ve özellikleri
Triangulum (takımyıldız): Triangulum ya da Üçgen takımyıldızı, modern 88 takımyıldızdan biridir. Ayrıca, 1. yüzyıl gökbilimcisi Batlamyus'un 48 takımyıldızdan oluşan listesinde de yer alır.
Üçgen Galaksisi: Üçgen Gökadası, (ayrıca Messier 33, Triangulum Galaxy veya NGC 598 olarak da bilinir) yaklaşık 3 milyon ışık yılı uzaklıkta, Üçgen takımyıldızında bulunan sarmal gökada.
Üçgen (çalgı): Üçgen çalgı, perküsyon veya vurmalı çalgı ailesine ait olan ve bir idiofon tipi müziksel çalgıdır.
Üçgensel sayı: Bir üçgensel sayı, 1'den n,e kadar olan n doğal sayının toplamıdır. Bu sayılara üçgensel denmesinin sebebi, bir üçgen şeklinde dizilebilecek eşit çaplı topların sayılarına karşılık gelmeleridir.
Piramitler Muharebesi: Piramitler Muharebesi, 21 Temmuz 1798 yılında Mısır'daki Napolyon komutasındaki Fransız ordusu ile yerel Memlûk kuvvetleri arasında meydana gelen çatışma.
Piramit (geometri): Piramit, üçgen yüzeyler tek bir tepede birleşmek üzere n-köşeli bir poligonal bir tabana oturtulmuş n-kenarlı polihedrondur.
Piramit (anlam ayrımı): Piramit (Eski Yunanca: πύρ = (pýr) ateş + μέσο/μέση = (méso/mése)) orta kelimelerinden kökleniyor:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir