Ülkemizde Yaşanmış Doğal Afetlerle İlgili Şiir

Sponsorlu Bağlantılar
deprem fay insanlar olur sakat Ülkemizde Yaşanmış Doğal Afetlerle İlgili Şiir Doğal Afetler İle İlgili Şiirler doğal afetlerle ilgili şiir ülkemizde yaşanmış doğ..

Doğal Afetler İle İlgili Şiir

doğal afetler

fazla yağınca yağmur,
sel baskınları olur.
en verimli topraklar,
sellerden zarar görür.

derelerden uzağa ,
yapalım evimizi.
ağaç dikip toprağa
alalım önlemleri.

orman yangınlarının,
birçok nedenleri var.
yangınların sonunda,
zarar görür canlılar.

yangın çıkmasın diye,
dikkatli edavranalım.
ateşi söndürelim,
ormana kıymayalım

Doğal Afetlerle İlgili Şiir 2

DOĞAL AFETLER

Sel, deprem, erozyon, toprak kayması
Canlar gider, sakat kalır insanlar,
Ses verir göçük altından, zordur duyması,
Sevdiğinden ayrılır, kahrolur canlar.

Yaşayacağız depremle, bir doğal afettir,
Alınmalı tedbirler, yetkiliye bu davettir,
Ülkeni şehrini her zaman, doğru yönet ki,
Gönüllere taht kur, kendini affettir.

Depreme karşı hazırlan, al tedbirini,
Evleri betonarme,sert zemine yapmalı,
Eğit insanları aydınlat,bilinçlendir birbirini,
Afetten az zarar görmek için plan yapmalı,

Gecenin sessizliğinde, sel toprak kayması,
Zaman geçmek bilmez, nefeslerin tutulması,
Kurtarılmayı bekler canlar,saatler geçer,
Bekler umutla, ne zordur çıkanları sayması,

Birçok fay kırığı vardır, yurdumda gör farkını,
Al tedbirini doğru yere yap,evini barkını,
Zararlarını azaltırsın afetin,alacağın önlemlerle,
Acı çekme yıkılmasın evin, çıkarma kırkını

Etiketler:doğal afetlerle ilgili şiir ülkemizde yaşanmış doğal afetlerle ilgili şiir doğal afetler ile ilgili şiirler doğal afetlerle ilgili şiirler doğal afet ile ilgili şiirler doğal afetle ilgili şiir türkiyede yaşanmış doğal afetlerle ilgili şiir ülkemizde yaşanmış doğal afetlerle ilgili destan toprak kayması ile ilgili şiirler ülkemizde yaşanmış doğal afetlerle ilgili şiirler sel ile ilgili şiir ülkemizde yaşanan doğal afetlerle ilgili şiir ülkemizde yaşanmış doğal afetlerle ilgili söylenmiş türkü ülkemizde yaşanan doğal afetlerle ilgili şiirler ülkemizde doğal afetler ülkemizde yaşanan doğal afetler ile ilgili şiirler ülkemizde yaşanmış dogal afetlerle ilgili şiir ülkemizde yaşanmış doğal afetlerle ilgili türkü ülkemizde yaşanmış doğal afetler ile ilgili şiirler doğal afetler üzerine söylenmiş şiir
Doğal gaz: Doğal gaz yerkabuğunun içindeki fosil kaynaklı bir çeşit yanıcı gaz karışımıdır. Bir petrol türevidir. Yakıt olarak önem sıralamasında ham petrolden sonra ikinci sırayı alır. Doğal gazın büyük bölümü (%70-90'ı), Metan gazı (CH4) adı verilen hidrokarbon bileşiğinden oluşur. Diğer bileşenleri; etan (C2H6), propan(C3H8), bütan (C4H10) gazlarıdır. İçeriğinde eser miktarda karbondioksit (CO2), azot (N2), helyum(He) ve hidrojen sülfür (H2S) de bulunur.
Doğal seçilim: Doğal seçilim, belirli bir türde dış çevreye uyum konusunda daha elverişli özelliklere sahip organizmaların, bu elverişli özelliklere sahip olmayan diğer bireylere göre yaşama ve üreme şanslarının daha yüksek olması ve bunun sonucu olarak genlerini yeni kuşaklara aktarabilmeleri yoluyla işleyen evrimsel mekanizma.
Doğal sayılar: Doğal sayılar, şeklinde sıralanan tam sayılardır. Negatif değer almazlar. Bazı kaynaklarda "0" doğal sayı olarak alınmaz.
Doğalcılık: Doğalcılık ya da natüralizm; felsefe, sanat ve edebiyattaki çeşitli akımlara verilen ortak ad. Bunun yanısıra doğa tarihi ile uğraşan bilim insanlarına da natüralist denir.
Uydu: Uydu, bir gezegenin ya da başka bir uydunun etrafında belirli bir yörüngede dönen gök cismi. Yapay uydulardan ayırmak amacıyla doğal uydu veya tabii uydu olarak da adlandırılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir