Üveit İlaçları

Sponsorlu Bağlantılar
acaba ane anem annem bebek ciddi dok eden gibi hap interferon kortikosteroid pars veya yeni Üveit İlaçları Üveit Tedavisi üveit tedavisinde kullanılan ilaçlar üveit ilaçlar..Üveit Tedavisinde Kullanılan Başlıca İlaçlar:

Üveit tedavisinde kullanılan başlıca ilaçlar:

I. Kortikosteroidler: İzole ön üveiti olan hastalarda genellikle kortikosteroid içeren damlalar ve bazen merhemler kullanılır. Arka veya panüveiti olan hastalara ise sistemik kortikosteroidler verilir. Sistemik kortikosteroid kullanamayan, tek taraflı tutulumu olan, pars planitli veya hastalığın takibinde makula ödemi gelişen hastalara ise gözün çevresinden kortikosteroid enjeksiyonu uygulanabilecek tedavi modellerinden biridir. Kortikosteroid tedavisi aniden kesilmemelidir ve zaman içerisinde hastalığın ve alevlenmenin şiddeti göz önünde bulundurularak azaltılmalı ve fizyolojik dozda devam edilmelidir. Kortikosteroidler ciddi yan etkileri olan ilaçlardır.
II. Bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaçlar (azatioprin, siklosporin A, siklofosfamid ve interferon gibi): Arka veya panüveiti olan olgularda tutulumun şiddeti ve atakların sıklığına göre bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaçlar tek veya kombine olarak kullanılır. Bu tip hastalarda bu ilaçların sürekli kullanımı programlanan şekilde devam ederken yeni ve özellikle görmeyi tehdit eden alevlenmelerde sistemik kortikosteroidler zaman zaman devreye sokulabilir.
III. Diğer: Ön üveitte kortikosteroid içeren damlaların yanı sıra göz bebeğini genişletici damlalar yapışıklıkları önlemek ve göz çevresindeki ağrıyı azaltmak amacı ile kullanılırlar. Kolşisin ve talidomid zaman zaman kullanılır. Son dönemlerde kullanılan etenercept ve remicate konusunda çalışmalar devam etmektedir.

Kullanılan İlaçlar Anne Sütünden Bebeğe Geçer Mi ?

annem troıt hast.zehirli guatr var levontron hap kulanıyor hamıle kaldı ve hamılelıgı boyunca hap sureklı kulandı dok. kullanmasını soyledı bebek sımdı 9 aylık annem 9 ayına kadar emzırdı ek besınlerle bırlıkte levontron hap kulandı anem acaba ane sutunden bebege bı zararı dokuunurmu sızce ve hala anem hap kulanıyor 1.5 hap alıyor bebk de emzırıryor sızce bebek gecebılrıbı bı tur raarahsızlık yada hap etkısı gecermıııı benı aydınlatırsan memennu olurum tşk ederım
ANNEM YAŞ:39
ANEM TROIT HASLIGINA 5 YIL ONCE TUTULDU
BEBEK:9 AYLIK
TROIT CINSI:IC ZEHIRLI GUATR
ACIKLAMA: dOKRLAR AMELIYAT OLAMASIN OMUR BOYU HAP KULANCAK SIN DEMISLERR
ailede annennemde kanserdı losemı ıdı
anenm dende suphelenıldı kanserden ama acıl bır bılgı ıstıyorum dok.bey

Etiketler:üveit tedavisinde kullanılan ilaçlar üveit ilaçları üveit tedavisi üveit hastalığında kullanılan ilaçlar üveitte kullanılan damlalar üveit tedavi üveitte kullanılan ilaçlar uveit ilaçları üveit tedavisi için kullanılan ilaçlar üveit hastalığında kullanılabilecek ilaçlar üveyit ilaçları üveit tedavi ilaçları uveit ilaclari üveit tedavisinde hangi ilaçlar kullanılır üveit hastalıgında kullanılan ilaçlar üveit için kullanılan ilaçlar üveid ilaçarı üveit tedavisi için kullanılan damlalar üveite iyi gelen antibiyotik üveit tedavisinde kullanılan iğneler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir