Yağmur Ormanları Hayvanları

Sponsorlu Bağlantılar
ama avustralya geko ilk kertenkele saran yarasa yok zaman Yağmur Ormanları Hayvanları Yağmur Ormanlarındaki Hayvanlar deniz faresi yağmur ormanları hayvanları yağmur o..Dünyanın En Garip 9 Yaratığı…

Belki kendi ailelerine göre dünyanın en sevimli yaratıkları olabilirler ama insanoğlunun estetik tanımına göre göre oldukça garip ve güzel tanımından çok uzaklar..

Dev isopod: Bu dev yaratıklar genellikle okyanus diplerinde yaşıyor. Işıktan rahatsız olduğu için okyanusun en ışıksız ve izbe yerlerini tercih ediyor. Ölü balıklarla ve yosunla besleniyor.

Yeşil çıngıraklı yılan: Güneydoğu Asya’da yaşıyor. Çıngıraklı yılanın farklı bir türü olan bu yılan bilimadamları tarafından ilk olarak 2002 yılında tanımlandı.

Yılan balığı: ‘Channidae’ yılanbaşı balığı olarak da biliniyor. 2002 yılında tanımlanabildi. Ölüm balığı diye adlandırılan bu tür bir gölde yaşayan tüm canlıları yok edebilme yeteneğine sahip. Ortalama altı kilo ağırlığında ve bir metre uzunluğluğunda

Aye-aye: Dünyanın en az bulunan ve ilginç görünümlü yaratıklarından. Madagaskar bölgesinde yaşayan bu inanılmaz hayvan insanlara zarar veriyor. Bir köyü yok ettiği söylenen bu hayvan ortalama 40 santimetre boyunda ve 2 kilo ağırlığında.

Yıldız Burunlu Köstebek: Gözü olmayan bu hayvan tüm algısını çok gelişmiş yıldız şeklindeki burnuyla sağlıyor. Dokunma duyusu içinde yıldız şeklindeki burnunu kullanan bu yaratığın burnunda ortalama 25 bin sinir ucu bulunuyor.

Fırfırlı Kertenkele: Kahverengiye kaçan sarı rengiyle bu kertenkele Avustralya’da yaşıyor. Boynunun etrafını saran fırfır şeklindeki deri hayvana ilginç bir görüntü veriyor. Genellikle ağaç üstünde yaşıyor fakat zaman zaman yere iniyor.

Yaprak Kuyruklu geko: Madagaskar’ın yerlilerinden. Tropikal yağmur ormanlarında yaşadığı için doğaya uyum sağlamış bir tür. Ağaçların gövdesinde yaşıyor ve sinirlendiğinde ağzını açıp ilginç bir ses çıkarıyor

Kerivoula Kachinensis: Bu ilginç yarasa türü Asya’da yaşıyor. Doğada az rastlanan bir tür olan bu yarasa oldukça yırtıcı

Kör çöl faresi: Afrika’nın doğu bölgesinde yaşıyor. Soğukkanlı ve acı sinirleri yok. YEr altında yaşamayı tercih eden bu fareler hiçbir şekilde acı hissetmiyor.

Etiketler:deniz faresi yağmur ormanları hayvanları yağmur ormanlarındaki hayvanlar YERYÜZÜNDEKİ EN GARİP AĞAÇLAR dev yarasa okyanustaki yaratıklar tropik yağmur ORMANLARI değişik yılanlar Yağmur Ormanları Yaşayan Hayvanlar yağmur ormanlarında yaşayan insanlar madagaskar hayvanları garip doğa olayları dünyanın en yaratıkları dünyanın en garip 9 yaratığı yeryuzunde ilginç yaratıklar dünyanın en değişik balığı dunyada bulunan ilginc yaratik dünyanın en garip olayları geko sesi dünyanin en ilginç yaratıkları
Yağmur kuşları: Yağmur kuşları (), kuşlar sınıfına ait bir takımdır.
Yağmur ormanları: Yağmur ormanları, yıllık en az 1750-2000 mm yağışa dayalı, yüksek yağış miktarı ile karakterize ormanlardır.
Yağmurcungiller: Yağmurcungiller (Charadriidae), yağmur kuşları takımına ait bir familyadır.
Yağmur Adam: Rain Man (Yağmur Adam) En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Orijinal Senaryo dallarında Oscar Ödülü kazanan Yağmur Adam ın yönetmenliğini Barry Levinson yapıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir