Yapay Ses

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı Yapay Ses Nedir – Yapay Ses Kaynakları hakkında özet bilgiler içerir. Yapay Ses ve Yapay Ses Kaynakları hakkında kısa özet bilgi olarak işinizi göreceğini düşünüyorum. Tam da not almalık…

xyzdelinetcilerresmixyz

Yapay Ses Nedir – Yapay Ses Kaynakları

Yapay Ses Nedir – Yapay Ses Kaynakları
Müzik aletlerinden çıkan sesler, taşıtların çıkardığı sesler, hoparlörün, radyonun ve televizyonun çıkardığı sesler yapay seslerdir. Yapay sesleri üreten varlıklara yapay ses kaynakları denir.

İsim:  m280ns7.jpg<br />
Görüntüleme: 481<br />
Büyüklük:  15,1 KB (Kilobyte)

Etiketler:Yapay Ses Yapay Ses Kaynakları Yapay Ses Kaynakları Nelerdir Yapay Ses Nedir
Yapay zekâ: Yapay zekâ (YZ veya İng. Artificial Intelligence'den AI), insanın düşünme yöntemlerini analiz ederek bunların benzeri yapay yönergeleri geliştirmeye çalışmaktır.
Yapay uydu: Yapay uydular insanoğlunun geliştirip Dünya'nın veya başka gezegenlerin yörüngesine yerleştirdiği uydulardır.
Yapay Zeka (film): A.I. Artificial Intelligence (Yapay Zeka) Bilimkurgu donelerle geleceğe taşınmış bir tür Pinokyo uyarlaması olan bu yapım, yönetmeni Steven Spielberg'le olduğu kadar başrol oyuncusu Haley Joel Osment ile de dikkat çekiyor.
Yapay dil: Yapay dil, diğer pek çok dilin aksine kaynağı belli olan, yani o dili oluşturan kişi ya da komisyonun adı bilinen, grameri tarihin akışı içerisinde insanların günlük kabulleri ya da yönelimleriyle evrilmemiş, tamamen insan eliyle yapılandırılmış olan dillerdir.
Yapay sinir ağları: Yapay sinir ağları (YSA), insan beyninin bilgi işleme tekniğinden esinlenerek geliştirilmiş bir bilgiişlem teknolojisidir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir