Yararlı Meyveler

Sponsorlu Bağlantılar
abd beri bioflavonoid bu cornell damar durum eve kalbe kalbi kalp meyve orta plaket ya Yararlı Meyveler Beyine Benzeyen Meyve en yararlı meyve yararlı meyveler beyine benzeyen ..



Beyine Yararlı Olan Meyve…

ABD’de Cornell Üniversitesi’nin araştırmasına göre, özellikle beyin hücrelerinin direncini artıran güçlü bir antioksidan maddeye sahip elma, güneş ışığı, kimyasal reaksiyonlar ve stresten kaynaklanan zararlara karşı güçlü koruma sağlıyor. Bol miktarda meyve ve sebze tüketiminin alzheimer ve benzeri beyin hastalıklarının gelişme riskini azalttığını belirten araştırmacılar, meyve ve sebzelerde bulunan C vitamininin de güçlü bir antioksidan olduğunu ifade ediyor. Ancak son olarak, farelerde gerçekleştirilen bir araştırma, elmada bulunan ‘quercetin’ isimli antioksidan maddenin C vitaminine göre, beyin hücrelerinin direncini muhtemel hasarlara karşı daha fazla artırdığını ortaya çıkardı. Kırmızısı daha faydalı “Elma giren eve doktor girmez” diyen araştırmacılara göre diğer meyve ve sebzelerle karşılaştırıldığında en yüksek quercetin oranına sahip olan meyve elma. Elmanın alzheimer hastalığıyla mücadelede en faydalı yiyecek olduğuna dikkat çekildi. Kırmızı elmaların yeşil ya da sarı elmalara göre çok daha fazla antioksidan madde içerdiği de belirtildi. Soğan, kızılcık ve böğürtlende de bol miktarda quercetin var.

Tüm Vücuda Yararlı Olan Meyve

Alıç, Orta Çağ’dan beri özellikle kalp destekleyici ve kalp-damar sistemi fonksiyonlarını normalize etmek için kullanılıyor. Alıç, damarları genişleten ‘bioflavononid’ler açısından da oldukça zengin. Bu bileşikler çok güçlü antioksidanlar olup; kalbe oksijen ve kan akışının artmasına yardımcı oluyor.

Bu durum kalbin kan deveranı için harcamak zorunda olduğu gücü azaltıp, kalbi rahatlatıyor. Ayrıca bioflavonoid maddeler kan damarlarının çeperlerini güçlendirip vücudun diğer bölgelerine olan kan akışını da düzenliyor. Alıçın içindeki bileşiklerin kolesterolü ve damarlardaki plaket oluşumunu da azalttığı saptanmış.

KALP VE DAMARDA ÇOK ETKİLİ

Alıç, çeşitli kalp ve kan dolaşımı hastalıklarında rahatlıkla kullanılabilecek ender bitkilerden en başta geleni. Kalp ritim bozuklukları, sinirsel kalp çarpıntıları, kalp yetmezliği, ağır enfeksiyon hastalıkları sonrasındaki kalp kasları zafiyeti, kalp krizi sonrası, yüksek kan basıncı, damar sertliği alıç meyvesinin başarıyla kullanılabileceği alanlar. Alıç, bedendeki sıvı birikimlerinin dışkılanmasını da sağlıyor. Ayrıca; sinir sisteminde yatıştırıcı, spazmları azaltıcı, idrar söktürücü etkileri de var.

Etiketler:en yararlı meyve yararlı meyveler beyine benzeyen meyve hamileykenen yararlı meyve faydalı meyveler en faydalı meyve suyu en yararlı meyveler yararlı meyve suyu faydalı meyveler yararli meyveler beyine yararlı olan meyveler beyine yararlı meyve beyin için en yararlı sebze meyveler betine faydali meyveler faydali meyve sulari vişne suyu beyin hücre vücut için faydalı meyvalar beyine benzeyen meyveler alzheimere faydalı meyveler beyin için faydalı meyveler
Yararlı ekonomik ömür: Yararlı ekonomik ömür, bir varlığın bir veya daha fazla kullanıcı tarafından ekonomik olarak kullanılacağı tahmin edilen süre, ya da bir veya daha fazla kullanıcı tarafından ilgili varlıktan elde edilmesi beklenen üretim sayısı veya benzeri üretim birimini ifade eden iktisadi kavram.
Millî Cemiyetler: Millî Cemiyetler, I. Dünya Savaşı'nda yenilen Osmanlı'nin galip devletler tarafından işgalini ve savaş yıllarında Anadolu'dan sürülen gayrimüslim halkın geri dönmesini önlemek amacıyla kurulan dernek kuruluşlar ve topluluklara verilen ad.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir