Yasin Okurken Abdest

Sponsorlu Bağlantılar
allah cuma daha dair diye edin gece gelir gibi isim kur melekler mudar olsun ona rabia rahim teala yasin suresi zor Yasin Okurken Abdest Yasin Suresi Okumak İstiyorum yasin okumak için abdest yasin okurken abdest yasi..Bu sayfadaki Notlar

Yasin Suresi

Rahman Ve Rahim Olan Hayy Ve Kayyum ALLAH’ın Adıyla ;

Yasin-i Şerifin Faziletlerine Dair Resullullah (s.A.V) Buyurur ;

-”Yasin Kur’anın Kalbidir.Muhakkak o bütün dertlere şifadır.”
-”Geceleri Yasin’i okumak sanki Kur’an’ı Yedi defa hatmetmek gibidir.”
-”Yasin ne niyet için okunursa o şey meydana gelir.”

ALLAH Teala Taha ve Yasin Surelerini semaları ve yeri yaratmadan bin sene evvel okudu.Melekler Kuran’ı işitince dediler ki :”Bu Kur’an üzerlerine inecek ümmete müjdeler olsun.Bunu okuyan dillere müjdeler olusn.”

Resulullah Buyurmuştur : ”Her Gece Yasin’i okuyan kimse muhakkak suretle şehit olarak ölür.” , ”ALLAH Teala Rızası için geceleyin Yasin’i okuyan kimse AFFOLUNUR” , ”Sure-i Yasin’i geceleri okuyan kimse Kuran’ı yedi defa okumuş gibi ecir verilir” , ”Cuma gecelereri Sure-i Yasin’i okuyan kimse mağfireti ilahiyyeye nail olduğu halde sabahlar” , ”Sure-i Yasin’i sabahleyin okuyan kimseye o günün manevi sultanlığı verilir.Akşemleyin okuyan kimseye o gecenin sultanlığı verirlir” , ”Sure-i Yasin’i okuyan kimseye yirmi nafile hac sevabı verilir” , ”Kur’an’da bir sure vardır.ALLAH Teala katında ona aziz diye isim verilmiştir.O’nu okuyan ise ALLAH Teala yanında şerif diye çağrılır.O’nu okuyan kıyamet günü Rabia ve Mudar kabilelerinden daha çokları hakkında şefaat eder.O Sure-i Yasin’dir” , ”Üzerine Sure-i Yasin okunan mevtanın azabı hafifler.”

Yasin okumak sadece 15 dakikamızı alıyor.Televizyon başında olsun gazete başında olsun bundan çok daha fazla zaman harcıyoruz.Peki Ahiretimize ne katıyor hiç düşündünüzmü ? Sure-i Yasin’in Hikmetlerinin Özetinin Özetinin Kısaltılmışını Yazdım İnşallah.Varın Gerisini Siz hesap edin.İslam Zor bir dinmiymiş ?

Yasin Suresi

Etiketler:yasin okumak için abdest yasin okurken abdest yasin suresi okumak istiyorum cuma gecesi yasin okumak yasinsuresinidinle yasin okumak istiyorum yasın okumak ıcın abdest yasinokumak istiyorum takip edilebilir yasin-i şerif arapça ayeti yasin süresinin ikinci sayfasini arapca okumak istiyorum kuranda yasin okunuşu yasin suresi arapça dinle orta murad için yasin suresi yasin suresi arapca takip etmek istiyorum yasin sesli okumak istiyorum yasini şerifin kalbi olan ayet parmakları kapatarak yasin okumak kuran okumak istiyorum arapça yasin suresini yasin suresini gece yasin okumak Yasınişerıf
Yasin Özdenak: Yasin Özdenak (d. 11 Ekim 1948, İskenderun) Türk futbolcu ve antrenör. Galatasaray SK ve New York Cosmos formalarını giymiştir.
Yasin Öztekin: Yasin Öztekin (d. 19 Mart 1987, Dortmund, Almanya), Almanya'da yetişmiş Türk futbolcusu. Trabzonspor'da forma giymektedir.
Yasin Çakmak: Yasin Çakmak (d. 6 Ocak 1985, Rize, Türkiye), Türk futbolcu.
Yasin Avcı: Yasin Avcı (d. 10 Nisan 1983; Tire), Forvet mevkiinde forma giyen Türk futbolcu. Göztepe takımında oynamaktadır.
Yasin Görkem Arslan: Yasin Görkem Arslan (d. 6 Aralık 1988, Adapazarı, Sakarya), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Denizlispor'da oynamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir