Yazı Yazmak İçin Boş Sayfa

Sponsorlu Bağlantılar
bilgisayar bir dergi eden mektup onu renk sayfa semboller vb Yazı Yazmak İçin Boş Sayfa Bilgisayarda Yazı Yazma boş sayfaya yazı yaz yazı yazmak için boş sayfa bi..Bilgisayarla Yazı Yazmak

Bilgisayardan faydalanmanın farklı yollarından birisi onu yazı yazmak için kullanmaktır.

Eğer bir metin yazmak zorundaysanız bilgisayardan yardım alabilirsiniz. Herhangi bir yazılı belgeyi oluşturmaya ve üzerinde çalışmaya yarayan programa “kelime işlemci” adı verilir. Birçok değişik kelime işlemci tipi vardır ve bunların her biri bilgisayar dünyasında önemli gelişmeler yaşanmasına yol açmıştır.

Kelime işlemciler ile bir metini zahmetsizce yazabilir grafikler oluşturabilir hatta gazete dergi ve kitapların sayfa düzenlemelerini yapabilirsiniz. Aynı şekilde belgelerinizi tablolarla resimlerle şekillerle çerçevelerle ve benzer öğelerle zenginleştirme şansına da sahipsiniz.

Bir Kelime İşlemcisinin Sunumu

Bir kelime işlemci yazılımıyla çalışırken monitör üstüne metin yazılan ve şekiller ile diğer nesnelerin yerleştirildiği gerçek çalışma bölgenizi gösterir. Bu durumu örneğin bir mektup yazmak için önünüze aldığınız boş sayfa gibi düşünebilirsiniz. Ok tuşları sayesinde metin boyunca her yöne hareket edilebilir. Aynı işlem ekranın sağında (dikey olarak hareket etmek için) ve tabanında (yatay olarak hareket etmek için) bulunan “kaydırma çubukları”nın yardımı ile de gerçekleştirilebilir.

Ekranın üst kısmında ise “Menü çubuğu” ve “Araçlar çubuğu” bulunmaktadır. Birinci çubukta yatay olarak programla ilgili tüm menülerin isimleri sıralanır. Bu isimlerden herhangi birini seçtiğinizde ilgili menü açılacaktır.

Araç çubuğunda ise programın başlıca işlevlerine karşılık gelen bir dizi grafik semboller bulur. Bunlar arasında karakter (alfabenin harflerini temsil eden şekiller) seçimi stil seçimi (koyu italik altı çizili) boyut seçimi renk seçimi metnin yerleştirilmesi vb. işlevler yer alır.

Kelime işlemcilerin bir diğer çok faydalı aracı ise yazım ve dilbilgisi düzelticisidir. Burada belgedeki yazım ve dilbilgisi yanlışlarını belirleyebilen bir işlev kullanılır.

Özetle metinleri bir kelime işlemcisiyle yazmak ve düzenlemek sonuca en az hatayla ve en kısa sürede ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bilgi: Otomatik Yazı Denetimi

Kelime işlemcisinin imla hatalarını gösteren işlevidir. Ancak bilgisayarca belirlenen düzeltmelerin kelime kelime gösterilmesi için kısa bir süreye ihtiyaç vardır.

BİLGİ: YAZILIM

Yazılım bir bilgisayarla çalışmak için en temel öğelerden birisidir. Öncelikle donanıma ne yapması gerektiğini söylemekle görevlidir. Tüm yazılımlar bilgisayarın sabit diskine yüklenir. Yazılımları satın alırken ise hemen hepsini floppy disklerde (gittikçe daha az kullanılan manyetik diskler) veya CD-ROM’larda (optik diskler) bulacaksınız.

… TERİMLER …

BELGE: Genel olarak bir programla yapılan herhangi bir çalışmaya belge denir. Örneğin kelime işlemcisiyle yazılmış mektup bir belgedir.

PROGRAM: Bilgisayarın belli bir işi yerine getirmesi için gerekli olan spesifik talimatlar bütünüdür. Örneğin kelime işlemcilerin her biri birer programdır.

KARAKTER: İngilizcesi “font”tur. Bir alfabenin harflerini grafiksel olarak göstermenin tek yoludur. Bilgisayarlar çok basit karakter çeşitlerinden tutun da şık bir görünüm sunan etkileyici karakterlere kadar oldukça geniş bir harf yelpazesi sunarlar.
Alıntıdır.

Etiketler:boş sayfaya yazı yaz yazı yazmak için boş sayfa bilgisayarda yazı yazma boş sayfaya yazı yazmak istiyorum boş sayfa yazı yaz boş sayfaya yazı yazma bilgisayarda yazı yazmak boş yazı yazma sayfası yazı yazmak için sayfa bilgisayarda yazı yazmak istiyorum bilgisayardan yazı yazma bilgisayara yazı yazmak bilgisayarda yazı yazma işi bilgisayarda yazmak boş bir sayfaya yazı yaz yazmak için boş sayfa boş sayafa yazı yazsafası bilgisayar da yazı bilgisayarda yazı bilgisyarda yaz
Yazılım: Yazılım (İng. software), değişik ve çeşitli görevler yapma amaçlı tasarlanmış elektronik araçların birbirleriyle haberleşebilmesini ve uyumunu sağlayarak görevlerini ya da kullanılabilirliklerini geliştirmeye yarayan makina komutlarıdır.
Edebiyat: Edebiyat olay, düşünce, duygu ve hayalleri dil aracılığı ile estetik bir şekilde ifade etme sanatıdır.
Yazıt: Yazıt ya da Kitabe, genelde anıtsal bir eserin üzerine tanıtım ve bilgilendirme amaçlı yazılara verilen addır.
Yazıcı: * Yazıcı - Bilgisayar donanımı
İçindeki Yabancı: İçindeki Yabancı 2007 ABD-Avustralya ortak yapımı filmdir. Özgün adı The Brave One dır. Senaryosunu Roderick Taylor ve Bruce A.
İçinde Aşk Var: İçinde Aşk Var, Işın Karaca'nın ikinci solo albümü. 19 Aralık 2004'te piyasaya çıktı. 1 tane de kendi bestesisin bulunduğu albümde Sezen Aksu, Aysel Gürel, Suat Suna, Ümit Sayın gibi isimlerin beste ve sözleri bulunmaktadır.
Drizzt Do'Urden: Drizzt Do'Urden Unutulmuş Diyarlar (Forgotten Realms) kurulumunda yer alan hayali bir kahramandır. Irkı olan drow'ların şeytan ve kötülük dolu adetlerini reddederek Karanlıkaltı'ndan (Underdark) ayrılmış ve yeryüzünde yaşamaktadır.
Sayfalama: Sayfalama durgun sanal bellek sayfalarının ikincil bellekte(teker) saklanarak daha sonra ihtiyaç duyulduğunda ana belleğe yüklenmesi işlemini içerir.
Sayfa hatası denetimi: Sanal bellekte Sayfa hatası meydana geldiğinde çok yüksek bulamama gecikmesine neden olur. Sanal bellek sistemleri tasarlanırken bu durumun yaratacağı yükü engellemek için Sayfa hatası denetimi sağlanmalıdır.
Sayfa hatası: Sayfa hatası (page fault) sanal bellek tekniğinde başvurulan veri o anda ana bellekte bulunamıyorsa oluşur ve aranan sayfa ana bellekte mevcut değil demektir.
Sayfa değişimi: Ana bellekteki tüm sayfalar kullanımdayken sayfa hatası oluşması durumunda, işletim sistemi bir sayfayı değiştirmek(takas yapmak) üzere seçmelidir.
PageRank: PageRank, Google'ın site sıralamasında kullandığı algoritmanın sonucu sitenize verdiği değeri gösteren basitleştirilmiş 0'dan 10'a kadar olan bir değerdir Bu değer genel olarak özgün bir içeriğe, sayfaya verilmiş bağlantılara ve bağlantı veren sayfaların kalitesine bağlı olarak değişir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir