Yemekten Sonra Spor

Sponsorlu Bağlantılar
ahmet alkol anatomi belli bilim biri dedi eden hemen insan karadeniz teknik risk saat zaman Yemekten Sonra Spor Yemekten Kaç Saat Sonra Spor Yapılmalı yemek yedikten kaç saat sonra spor yapılmalı yemek..Spor Yapayım Derken Sağlığınızdan Olmayın

Sağlıklı olmanın ön koşullarından biri de elbette ki spor yapmak. Fakat dikkat edin! Her canınız istediğinde spor yapmak önemli sağlık sorunlarının çıkmasına neden oluyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Kalaycıoğlu, insanların canı istediği zaman spor yapmasının önemli sağlık sorunlarına neden olabildiğini belirtti.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Anatomi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ahmet Kalaycıoğlu, insanın canı istediği zaman spor yapmasının önemli sağlık sorunlarına neden olabildiğini belirterek, “Spor, akıllı şekilde ve tekniğine uygun yapıldığı takdirde yaşanabilecek ani olumsuzluklar minimum düzeye iner” dedi.

Doç. Dr. Ahmet Kalaycıoğlu, yaptığı açıklamada, sporun belli süre yapılan değil, hayat tarzı haline getirilmesi gereken bir aktivite olduğunu belirtti.

SPORDAN HEMEN SONRA YEMEK YEMEYİN

Sporun her an yapılabilecek bir aktivite olmadığını ifade eden Kalaycıoğlu, “Herkes istediği anda spor yapamaz. İnsan canı istediği zaman kalkıp spor yapmamalı. Bu, önemli sağlık sorunlarına neden olabilir. Kişiye uygun spor dalı ve süresi uzman kişilerce belirlenmelidir. Canı sıkılan eşofmanlarını giyip koşmaya kalkışmamalı” diye konuştu.

Kalaycıoğlu, spor yapmanın da şartları olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Yemek yedikten sonra 3 saat geçmedikçe spor yapılmamalı. Sporun ardından hemen yemek yenmemeli. Vücudun kaybettiği sıvının geri alınmasına dikkat edilmeli. Kaybedilen enerji depolarıyla ilgili beslenme programı uygulanmalı.

Spordan sonra mutlaka duş alınmalı. Spor yaptıktan sonra duş almak krampları ve vücudun çabuk yorulmasını engelliyor ve sporcunun yaralanmasını önlüyor. “

Alkol ve sigara tüketiminin spor yapan kişiler için büyük risk oluşturduğunu vurgulayan Kalaycıoğlu, “Spor yapan kişinin yaşantı şekli önemlidir. Sağlıklı ve faydalı spor için kurallara uymak lazım. Sağlık, sporda en başta gelen unsurdur.

Spor, akıllı şekilde ve tekniğine uygun yapıldığı takdirde yaşanabilecek ani olumsuzluklar minimum düzeye iner” dedi.

Etiketler:yemek yedikten kaç saat sonra spor yapılmalı yemekten sonra spor yemekten kaç saat sonra spor yapılmalı spor yaptıktan sonra yemek spordan sonra duş spordan sonra duş almak yemekten sonra spor yapmak spordan sonra ne yenmeli yemek yedikten sonra spor yapmak yemekten sonra spor yapılırmı spordan kaç saat önce yemek yenmeli yemek yedikten sonra spor spordan sonra ne yapmalı spordan sonra ne yapılmalı spordan sonra alkol yürüyüşten sonra ne yapmalı spordan kaç saat sonra yemek yemeli yemekten ne kadar sonra spor yapılmalı yemekten sonra spor yapılır mı spor yemekten kaç saat sonra yapılmalı
Sonraki Chao (16 Krallık): Sonraki Chao, İkinci Chao, Hou Zhao (Çince: 後趙; pinyin: Hòuzhào: MS 319 - 351) İkinci Zhao ya da Sonraki Zhao, Çin tarihinde 'Beş Hu Onaltı Krallık (Çince: 五胡十六國) döneminde Hiung-nuların bir kolu olan Jieler (Çince: 羯) tarafından kurulmuş bir devlettir.
Sonraki 11: Gelecek 11(İngilizce:Next Eleven) 11 ülke:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir