Yeni Konya Stadı’nın İnşaatı Durdu!

Sponsorlu BağlantılarYeni Konya Stadı’nın İnşaatı Durdu! başlıklı bu haberi siz okuyucularımla paylaşmak istiyorum. Konya Büyükşehir Belediyesi Stadyum Stat ve Konya Büyükşehir Belediyesi Gintaş ile ilgilenenler için bilgilendirici olacağını düşünüyorum. Projeler haberlerini takip edenler için güzel bir not…

Konya Büyükşehir Belediyesi stadyum stat, Konya Büyükşehir Belediyesi gintaş, gençlik ve spor bakanı suat kılıç,dışişleri bakanı ahmet davutoğlu, konya stat inşaatı, Neşet Tahir Doğru, Yeni Konya Stadyumu, konyaspor stadyumu, Projeler haberleri, konyaspor gintaş, Göksel Gürocak, Projeler

Temeli Haziran ayında atılan Yeni Konya Stadyumu’nda çalışmalar yüklenici firmanın yaşadığı finansal sıkıntılar nedeniyle durma noktasına geldi.


Yeni Konya Stadı’nın İnşaatı Durdu!

Mehmet Can Belören’in haberi

Temeli Haziran ayında, Resmi temel atma töreni ise Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun da katılımıyla 17 Ekim 2012 tarihinde atılan Yeni Konya Stadyumu’nda, yüklenici firma olan Gintaş’ın belediyeden ödenek alamadığı gerekçesiyle çalışmalara ara verdiği iddia edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Konya Büyükşehir Belediyesi topu yüklenici firma olan Gintaş’a attı.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nde stadyum inşaatıyla yakından ilgilenen Göksel Gürocak yaptığı açıklamada; Belediye’nin tüm yükümlülüğünü yerine getirdiğini, yüklenici firmanın inşaatı durdurmasını gerektiren bir durum olmadığını söyledi. Gintaş’ın müteahhitleriyle yapılan son görüşmeden olumlu yanıt aldıklarını dile getiren Gürocak, firmanın inşaata devam edeceğini ifade etti.

GİNTAŞ AŞ: BELEDİYE’NİN BİR KUSURU YOK!

-İnşaat kayyum kontrolünde sürecek-

Gintaş firmasının yetkili ismi Neşet Tahir Doğru Stadyum inşaatının durmasıyla ilgili yaşanan finansal sıkıntıları gerekçe gösterdi ve inşaatın durmasında belediyenin hiçbir rolünün olmadığını söyledi. Firmanın kendi içinde bulunduğu finansal sıkıntıların inşaatın bir süre durmasına sebep olduğunu ifade eden Doğru, Belediyenin bir kusuru olmadığını kabul etti.

Neşet Tahir Doğru, 31 Aralık’ta mahkemeye yaptıkları iflas ertemele başvurusunun kabul edildiğini belirtti ve inşaatın kayyum kontrolü altında süreceğini dile getirdi.

İnşaatta faaliyetlerin yeniden başladığını ifade eden Doğru, önceden öngördüğümüz gibi kış aylarında verimin düşük olacağını hatta durma noktasına gelebileceğini belirtti. Bu durumun inşaatın durması yönünde algılanmaması gerektiğini söyleyen yetkili, sözleşmenin “Kış aylarında yavaşlamanın olabileceği” yönünde bir madde içerdiğini belirtti.

Stadyum inşaatında yaşanan sıkıntıların, Yeni Konya Stadyumu’nun bitiş tarihini etkilemeyeceğini söyleyen Gintaş yetkilisi, sözleşmede yer aldığı gibi stadyumun 660 gün sonra anahtar tesliminin gerçekleştirileceğini kaydetti.

Konyaspor: Torku Konyaspor, Konya'da kurulan spor kulübü. Bank Asya 1. Lig'de mücadele etmektedir.
Konya (il): Konya, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan, etrafı Ankara, Eskişehir, Afyon, Isparta, Antalya, Karaman, Mersin, Niğde ve Aksaray illeriyle çevrili Türkiye'nin yüzölçümü açısından en büyük ilidir.
Konya Şekerspor: Konya Şekerspor, TFF 2. Lig Beyaz Grup'da mücadele eden Konya takımıdır.
Konya Atatürk Stadyumu: Konya Atatürk Stadı, 1950 yılında Konya'da hizmete açılmış olan çok amaçlı bir stayumdur. Şu anda Konyaspor'un iç saha maçlarına ev sahipliği yapan stadyum,şu an 22.456 oturma kapasitesine sahiptir.
Durdurun Dünyayı: Durdurun Dünyayı Gülben Ergen'in Şıkır Şıkır'dan sonra yayınlanan 2. single albümüdür. Durdurun Dünyayı isimli şarkının söz ve müzüği Kenan Doğulu'ya aittir.
Durdurulamayan:Dokuz Canlı (film): Durdurulamayan:Dokuz Canlı yönetmenliğini David Carsonun yaptığı ve senaryosunu Tom Vaughanin hazırladığı bir ABD aksiyon filmidir.Birçok ülkede Direkt olarak Dvdye çıkmışdır,sınırı sayıda ABD ve bazı ülkelerde gösterime girmişdir.Fakat Türkiyedede direkt olarak piyasaya sürülmüşdür.
Durdulu, Sivas: Durdulu, Sivas ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.
Durdurun Dünyayı (film): Durdurun Dünyayı, Osman Fahir Seden'in yönettiği 1980 yapımı Türk filmidir. Senaryosunu yine Osman Fahir Seden'in yazdığı filmin başrollerinde Ferdi Tayfur ve Necla Nazır oynamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir