Yolcu Gemileri

Sponsorlu Bağlantılar
305 z araban b 252 bir gerek ilik kabin kar lm mary queen motorlar queen mary 2 sahas sanat yani yap yok yolcu zda zel Yolcu Gemileri Yolcu Gemisi gemi motorları yolcu gemileri yolcu gemisi gemi mo..Dünya’nın En Büyük Yolcu Gemisi

Dünya’nın En Büyük Yolcu Gemisi

İşte Dünya’nın En Büyük Yolcu Gemisi Queen Mary yani Kraliçe Mary

Queen Mary 2’nin uzunluğunu esas aldığınızda üç futbol sahasına eşit

Yüksekliği ise tam 345 Metre.

Gemide çok güzel bir spor kulübü var ama kullanmanıza hiç gerek yok, Queen Mary 2’nin güvertesinde bir tur attığınızda 620 metre yol kat etmiş oluyorsunuz

Geminin motorları 1570 arabanın motoruna, jeneratörleri ise 200.000 kişilik bir şehrin elektrik ihtiyacına karşılık verecek biçimde yapılmış. Maksimum hızı 55 km. Gemiyi beş milyon dolar değerinde sanat eserleriyle süslemişler.

İki katlı restoran 1350 kişilik. Yerlerde toplam 250.000 metrekare halı kullanılmış. 1310 kabin ve 1420 personel var. Yolcu kapasitesi ise 2620. Gemi yaklaşık 1 Milyar Dolar’a malolmuş.

Saygılar..

Etiketler:gemi motorları yolcu gemileri yolcu gemisi gemi motoru gemı motorları dünyanın en büyük yolcu gemisi vikipedi türkiyenin en büyük yolcu gemisi cruise ship yolcu gemilerinin iç dizeyleri dünyanın en büyük ve en konforlu yolcu gemisi büyük gemilerin motoru gemi motorlari büyük gemi motorları biggest ship Türkiyenin büyük yolcu gemisi türkiyede en büyük cruise gemisi en büyük yolcu gemisi vikipedi türkiyeninenbüyukgemisi gemi motor ları gemilerin motorları
Yolcu uçağı: Yolcu uçağı, genel anlamda sadece yolcu taşıma amaçlı yapılmış uçaklara verilen ad.
Seyahat: Seyahat ya da yolculuk, kişi ya da nesnelerin (uçak, bot, tren, vb.) uzak yerler arasında gerçekleştirdiği devinimdir.
Yolcu trafiğine göre Avrupa'nın en kalabalık havalimanları listesi: Yolcu trafiğine göre Avrupa'nın en kalabalık havalimanları listesi (Toplam yolcu/yıl sıralamasındaki en yüksek 100 havalimanı)
Toplu taşımacılık: Toplu taşımacılık, kişisel araç kullanılmadan yapılan yolculuklar için kullanılan tüm ulaşım sistemlerine verilen genel addır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir