Yolcu Uçak Fiyatları

Sponsorlu Bağlantılar
787 dreamliner abd boeing daha dilde eski gerek hafif havayolu ilk kenti medya tasarruf temmuz tipi tsi ve program yana yeni yolcu Yolcu Uçak Fiyatları Yolcu Uçağı Fiyatı yolcu uçağı fiyatları yolcu uçak fiyatları yolcu u..Boeing Yeni Yolcu Uçağı 787 Dreamliner’ı Tanıttı

Boeing yeni yolcu uçağını tanıttı

Uçak devi Boeing’in yetkilileri, yolcu uçağı 787 Dreamliner’ın daha az yakıt tükettiğine dikkat çekerken, artık uzun mesafeli uçuşlarda aktarma yapmaya gerek kalmayacağını belirtiyor.

AA
Güncelleme: 09:57 TSİ 09 Temmuz 2007 Pazartesi

WASHINGTON – ABD’nin ünlü havacılık firması Boeing, 13 yıldan bu yana piyasaya süreceği ilk yeni yolcu uçağı tipi olan ve şimdiden havayolu şirketlerinden büyük ilgi gören 787 Dreamliner’ı düzenlediği büyük bir törenle kamuoyuna tanıttı.

ABD’nin en kuzeybatısındaki Seattle kenti yakınlarında yer alan Boeing fabrikasında sabaha karşı yapılan törene, aralarında havacılık çevrelerinin, medya mensuplarının ve şirketin eski ve yeni çalışanlarının yer aldığı yaklaşık 15 bin kişi katıldı ve program, uydu ve internet üzerinden dünyanın 45 ülkesine 9 dilde iletildi.

Boeing firması, yeni uçağın daha konforlu ve ekonomik olduğu konusunda iddialı. Firma yetkilileri uçağın daha az yakıt tükettiğine dikkat çekerken, artık uzun mesafeli uçuşlarda aktarma yapmaya gerek kalmayacağını söylüyor.

Orta boy ve uzun menzilli yolcu uçağı olarak üretilen 787 Dreamliner, tipine göre 150 ile 330 arasında yolcu taşıyabilecek. 787 Dreamliner’in gövdesinin yüzde 50’si karbon kompozit ve yüzde 15’i de titanyum maddesinden meydana geliyor. Bu yüzden benzer büyüklükteki uçaklardan daha hafif olan 787, yakıtta yüzde 20’lık bir tasarruf sağlıyor.

Boeing’in bu yeni uçağının fiyatı, tipine ve özelliklerine göre 150 milyon dolar ile 200 milyon dolar arasında olacak. 787 Dreamliner uçağını almak için dünyanın önde gelen birçok havayolu şirketi şimdiden sıraya girdi. Uçak daha piyasaya sürülmeden, 787 için verilen siparişlerin sayısı 697’ye yükseldi.

Bundan sonra 787 satın almak isteyen havayolu şirketleri, sipariş yoğunluğundan dolayı teslimat için en azından 2014’e kadar bekleyecek.

Uçağın test uçuşları Ağustos sonu veya Eylül başında yapılacak ve ilk uçak, gelecek Mayıs’ta Japon havayolları All Nippon Airways’e teslim edilecek. Uçağın ilk seferinde, gelecek yıl Pekin’de yapılacak olimpiyatlara yolcu taşıması planlanıyor.

NTV

Etiketler:yolcu uçağı fiyatları yolcu uçak fiyatları yolcu uçağı fiyatı satılık yolcu uçak fiyatları yolcu uçakları fiyatları yolcu ucagi fiyatlari yolcu uçagı fiyatları yolcu ucak fiyatlari satılık yolcu uçağı fiyatları yolcu uçaklarının fiyatları yolcu uçakları kaç para yolcu uçakları uzun mesafeli uçuşlarda satilik yolcu ucaklari yolcu uçak satış fiyatları yolcu uçaklari fiyatlari yolcu ucaklari fiyati yolcu uçağı kaç lira YOLCU UÇAKLARI FİYATLARI satılık yolcu uçağı yolcu uçakları markaları
Yolcu uçağı: Yolcu uçağı, genel anlamda sadece yolcu taşıma amaçlı yapılmış uçaklara verilen ad.
Seyahat: Seyahat ya da yolculuk, kişi ya da nesnelerin (uçak, bot, tren, vb.) uzak yerler arasında gerçekleştirdiği devinimdir.
Yolcu trafiğine göre Avrupa'nın en kalabalık havalimanları listesi: Yolcu trafiğine göre Avrupa'nın en kalabalık havalimanları listesi (Toplam yolcu/yıl sıralamasındaki en yüksek 100 havalimanı)
Toplu taşımacılık: Toplu taşımacılık, kişisel araç kullanılmadan yapılan yolculuklar için kullanılan tüm ulaşım sistemlerine verilen genel addır.
Uçaksavar: Uçaksavar ya da diğer adıyla hava savunma silahı, düşmana ait askeri hava araçlarına karşı karadan havaya ateş edebilen silahlara verilen genel addır.
Uçak gemisi: 1900'lü yıllarda Wright kardeşlerin insanlı uçuşu keşfetmelerinden kısa bir süre sonra uçaklar gittikçe önem kazanmışlardır.
Uçak mühendisliği: Uçak mühendisliği, hava ile etkileşimde bulunan araçların ve taşıtların geliştirilmesiyle ilgili mühendislik dalıdır.
Uçaklar, Trenler ve Arabalar: Uçaklar, Trenler ve Arabalar (Planes, Trains & Automobiles) 1987 yapımı, yönetmenliği ve senaristliği John Hughes'e ait olan, Total dergisinde 2000'de tüm zamanların en iyi komedi filmleri listesinde onuncu sırada yer alan, Paramount Pictures tarafından yapılmış, başrollerinde Steve Martin ve John Candy`nin oynadığı, ayrıca Laila Robins, Michael McKean, Kevin Bacon, Lyman Ward, William Windom, Ben Stein, Larry Hankin, Edie McClurg, Dylan Baker, Bill Erwin ve Matthew Lawrence’in diğer rollerde gözüktügü bir film.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir