Yukarıokçular Köyü Mevki Zeytinyağı Fabrikası

Sponsorlu Bağlantılar
akdeniz bu genel hatay merkez Yukarıokçular Köyü Mevki Zeytinyağı Fabrikası Hatay Antakya İl Özel İdaresi İmar Durumu Büyükdalyan antakya uzunalıç köyüne nasıl gidilir yukarıokçula..

Adım Adım Hatay

Hatay Nufusu |

NÜFUS

Hatay ilinin nüfusu, 2000 Yılı Genel Nüfus Sayımı kesin sonuçlarına göre 1.256.726 kişidir. Bu nüfusun 581.341’i şehirlerde, 672.385’i köylerde (374.082 belde + 298.303 köy) yaşamaktadır. Km2’ye düşen nüfus yoğunluğu 232’dir. Nüfus artış hızı binde %0 12,19’ dur

Hatay iklimi |

İKLİM

Hatay ili yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçen Akdeniz iklim kuşağında bulunmaktadır. İklimin iç kesimlere doğru gidildikçe sertleştiği görülmektedir.
Antakya Merkez, Dörtyol, İskenderun, Samandağ, Yayladağı ve Kırıkhan ilçelerinde kışları ılık ve bol yağışlı, yazları sıcak ve kurak geçer. Sıcaklık ve yağış ortalamaları yıllara göre değişmekle beraber ortalama yıllık sıcaklık 16-21 Cº arasındadır. Ortalama yıllık yağış miktarı ise 570-1160 mm arasında değişmektedir.

Etiketler:antakya uzunalıç köyüne nasıl gidilir yukarıokçular köyü mevki zeytinyağı fabrikası hatay antakya il özel idaresi imar durumu büyükdalyan ihşitler nlduerede kuru 2000 yılı hatayın nüfus sayımı ramazan sarıboğa hassa dikmece köyü tel sarma antakya köyleri imar planı alazı köyü adım adım anadolu ovakent beldesi hatay bostancık antakya topografik harita hatay merkez kuruyer (kuriyer mevki) hatay iskenderun arsuz konacıkta bulunan hz lahiti hatay arsuz konacıkta bulunan hz lahiti yel dede yayladaga antakya oğlakören çanaklı uydu harita TÜRKİYE ERZİN DÖRTYOL PAYAS DEMİRÇELİK BELEN KIRIKHAN SERİNYOL REYHANLI HARBİYE SAMANDAĞ YOLGÜZERGAHI mezeki sakızı nerde satılır üstünler zeytinyağı hatunlar köyü iskenderun hatay 2039 fransa hatay belde nufuslari
Koyun: Koyun (Ovis), Caprinae alt familyası içinde bir grup oluştururlar ve keçilerle yakınlıklarından dolayı bazı sınıflandırmalarda hatta aynı familyada olarak tarif edilirler.
Koyulhisar: Koyulhisar, Sivas´ın Karadeniz iklim ve coğrafi bölgesine düşen ve ilin en kuzeyinde bulunan ilçesidir.
Koyunhisar Muharebesi: Koyunhisar Muharebesi, Bafeus Muharebesi, Bapheus Muharebesi, 18 Temmuz ve 27 Temmuz 1302 tarihleri arasında Osmanlı Beyliği ile Bizans İmparatorluğu'nun yaptığı muharebe.
Koyukonca: Koyukonca ya da Koyukon dili (kendilerince Denaakkʼe, Dinaak̲ʼa, İngilizce Koyukon, Unakhotana), ABD'nin Alaska eyaletinde, Yukon–Koyukuk Census Area sayım bölgesinde, Koyukuk ırmağı ile Yukon ırmağı arasındaki bölgelerde konuşulan Atabask dillerinden bir Kızılderili dilidir.
Koyun Adaları Muharebesi: Koyun Adaları Muharebesi Kaptan-ı Derya Mezomorto Hüseyin Paşa komutasındaki Osmanlı Donanması'nın 9 Şubat 1695'te Venedik Cumhuriyeti Donanması ile Koyun Adaları önünde yaptığı deniz muharebesi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir