Amerikanın Oyunları Nelerdir


Sponsorlu Bağlantılar

Amerikanın Oyunları

ROTARY NEDiR , NEYi AMAÇLAR ?
Biraderler(Masonlar) arasi diyalogu ve dayanismayi arttirip, ticari, siyasal ve sosyal alanlarda etkinligin arttirilmasi için, 33. derecedeki saygin bir masonunun istegi üzerine 23 Subat 1905 günü ABD de avukat Paul Harris, kömür tüccari Silvestre Schiele, maden mühendisi
Gustav Loehr, tüccar terzi Hiram Shorey tarafindan kurulmustur. Rotary Clup kurucu üyeleri ilk toplantilarini, sirayla birbirlerinin evlerinde ve bürolarinda bir araya gelerek yapmislardir. Bu nedenle kulübe dönüslü manasina gelen ROTARY adinin verildigi bilinmektedir. Çok hizli yayilma gösteren ROTARY CLUP'in sube sayisi 1910'da 16 olmus. Bu subeler Amerikan Ulusal Rotary Birligini meydana getirmistir.1912'de Kanada, Ingiltere ve Irlandada açilan subeleriyle kulüp milletlerarasi bir hal almis.Ardindan belçika Hollanda Fransa'da subeler açilmis ve bütün dünyaya yayilmistir. 1922'de ROTARY INTERNATIONAL adini almistir. Günümüzde tüm dünyada milyonu askin Rotaryen oldugu bilinmektedir, Rotary Club'a olan bu talebin nedenlerini asagida irdeleyecegiz. Rotary teskilatinin yapisi incelendiginde “Ulusal esitlik savunuluculugunun” lafta kaldigi , kontrolün daima güçlülerde oldugu görülür, ülkemiz Roteryanleri Amerika ve Avrupada ki abilerinin sözünden çikmazlar, olabildigince onlara hosgörünmeye çalisirlar. Rotary Club, Masonlukla bir alakasi olmadigini iddia eder, fakat teskil Masonik guruplardan dünya çapinda en güçlülerinden biri olan ROTARY'nin üyeleri genellikle is çevrelerinden olmakla birlikte, siyaset, egitim ve basin alanlarindan da çok sayida üyesi mevcuttur. Temel felsefesi biraderler(masonlar) arasi fikirsel, sosyal ve ticari iliskileri gelistirmek, localarin disindaki sosyal ve siyasi hayatta dayanismayi saglamak ve mason olmayan üyelerini Mason hedef ve amaçlari dogrultusunda yönlendirmek ve uygun görülen üyelerini localara kabul etmektir. Yani Mason localarinin bir alt basamagidir. Ülkemizde 1956 da kurulmustur , egitim (üniversiteler agirlikli ) ve siyasi hayatta aktif bir çok kisiyi bünyesinde barindirir. Ayni zamanda ilk Rotary kulübünde kabul edilmis, her is ve meslekten bir faal üye bulundurma karari geregi farkli meslek dallarindan üyleri mevcuttur. Farkli mesleklerden üye bulundurma karari üyler arasi rekabetin önlenmesi ve dayanismanin dahada kuvvetlenmesi içindir.
Üyeler siyaset,bürokrasi,egitim,ekonomik ve sosyal alanlarda etkin kisilerden seçilir. Dolayli yoldan bir toplumu yönlendirmenin yolu kilit kisileri kontraol altina almaktir çünkü. Yani normal bir ilkokul ögretmeni, ve alt kademeden bir devlet memuru, yada fabrika isçisinin tüm masonik kulüplerde, loclarda oldugu gibi Rotary Clup'da da yeri yoktur. Çünkü Rotary etkin kisileri üye yapmak suretiyle toplumun genelini kontrol altina almak ve ele geçirdigi bu gücü masonik menfaatler dogrultusunda yönlendirmek gayretindedir.
Adi Susurlukla gündeme gelen Uluslararasi Rotary Kulübu uyesi Ertac Tinar olayin iç yüzünü görmemiz için yüzlerce örnekten biridir. Bakiniz Ertac Tinar devlete verdigi biyografisinde neler diyor ” Israil ile 1992'den beri çok siki is iliskileri içindeyim Avrupa'nin bütün ülkelerinde, Amerika'da, Orta Dogu ve Orta Asya'da açamadigim kapi yok “. Degisik devletler düzeyinde üst kademeden kisilerle irtibat kurdugunu söyleyen Tinar gibi gözü kara silah tüccarlari; para ve manfaattten baska sey düsünemeyecek kadar düsük ahlak seviyesindeki insanlar Rotary'nin üyeleri arasindadir.*1
Rotary'nin bir iddiasida söyledir “Uluslarasi Rotary, sesimizi tüm dünyaya duyurabilecegimiz essiz firsatlar saglamaktadir. Türk Rotary kulüpleri bu firsati en iyi sekilde degerlendirme gayreti içindedir.” Böyle bir idda yapilirken Türk(!) Rotary kulüpleri seklindeki söyleme dikkat ediniz, yakin zamanda katildigim pek çok Rotary konferansinda ve basin açiklamasinda hep bu iddia gündeme geldi. AB'yide agizlarina sakiz yaparak , Türk(!) Roteryanlerini yere göre sigdiramadilar, öyleki onlar ülkemizin tanitimini yapiyorlarmis, gayeleri uluslar arasi platformda ülkemizi söz sahibi yapmakmis falan filan. Bu iddiaya cevap vermeden önce bir düzeltme yapayim, Türk(!) Rotary Kulüpleri ifadesi Türkiye'de faaliyet gösteren Rotary kulüpleri seklinde olmalidir. Çünkü milli ve manevi degerlerimizle alakasi olmayan , uluslararasi çikar birligi, güçlü ülkeler ve Yahudilerin kontrol altinda tuttugu Rotary asla Milli olamaz(!). Zaten Türkiyeli üyelerininde milletimiz, devletimiz filan umurunda degildir.
Fahir Armaoglu'nun “Biz Rotaryenler toplumun görülmeyen liderleriyiz.” seklindeki sözleri ile Roteryanlerin toplum üzerindeki etkinligi ve toplumu kontrol ettigi ifade ediyor. Peki soruyoruz, hangi dogrultuda hangi amaçlarda hangi felsefede toplumu yönlendiriyorlar. ? Susurlukla gündeme gelen, uyusturucu ve silah tüccari Ermeni kökenli Harry J.ARSLAN'in “Lionizm olanak demektir.”seklindeki sözleri, Masonik mekanizmanin, en etkin çarklarindan Lions'un ekonomiyi kontrol etmek ugruna, Silah ve Uyusturucu ticreti ile ugrasanlari bile içine alip onlara olanaklar sundugunu, Baris ve mutlu bir dünya için çalistiklari iddialarinin asilsizligini gözler önüne seriyor. Dünya barisi bir yana uyusturucu, silah ticareti ve daha nice pis islere menfaatleri için yaptigi destekle ne derece acimasiz oldugunu,hizmet ettigi masonik menfaatler ugruna hiçbir engel tanimadigini görüyoruz .
_________________
Kimileri ciftlikte koyun guttugunu sanar.. kimileri insan oldugunu.

Sponsorlu Bağlantılar

Tepkin Ne Oldu?

Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Rezil Rezil
0
Rezil
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Amerikanın Oyunları Nelerdir

Giriş Yap

Hesabınız yok mu?
Üye Ol

reset password

Geri
Giriş Yap

Üye Ol

Not delilerine katıl!

Geri
Giriş Yap
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya çalışan sorular listesi.
Bilgi Yarışması
Bilgi seviyesini ölçmeye çalışan sorular listesi.
Anket
Karar verme veya düşünceleri toplamaya yardımcı olan oylama.
Hikaye
Görsellerle desteklenmiş şekilli yazılar.
Liste
Bildiğimiz liste.
Sıralı Liste
Sıralı Liste
Caps
Kendi caps'lerinizi oluşturmak için resim yükleyin.
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları